Remonty chodników na lokalnych ulicach Starej Ochoty – część 3: Joteyki (odcinek wschodni) i Reja (odcinek zachodni)

610
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
346 800 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest wyremontowanie chodników na ulicach: Joteyki (odcinek wschodni, między Białobrzeską a Kaliską) i Reja (odcinek zachodni, między Raszyńską a Krzyckiego). Starą zużytą nawierzchnię z czerwonej kostki bauma zastąpią eleganckie i równe płyty betonowe.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Chodniki na ulicach: Joteyki (odcinek wschodni, między Białobrzeską a Kaliską) i Reja (odcinek zachodni, między Raszyńską a Krzyckiego)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Miejscem realizacji projektu jest pas drogowy ulic: Joteyki i Reja, pozostający we władaniu m.st. Warszawy i zarządzany przez Urząd Dzielnicy Ochota.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest wyremontowanie chodników na ulicach: Joteyki (odcinek wschodni, między Białobrzeską a Kaliską) i Reja (odcinek zachodni, między Raszyńską a Krzyckiego). Starą zużytą nawierzchnię z czerwonej kostki bauma zastąpią eleganckie i równe płyty betonowe.
Opis projektu
Celem projektu jest wyremontowanie chodników na ulicach: Joteyki (odcinek wschodni, między Białobrzeską a Kaliską, o łącznej pow. 622 m2) i Reja (odcinek zachodni, między Raszyńską a Krzyckiego, o łącznej pow. 245 m2, z wyłączeniem fragmentu przy Teatrze Ochoty, wyremontowanego wraz z budynkiem i terenem TO). Starą zużytą nawierzchnię z czerwonej kostki bauma, nie przystającą do historycznego charakteru zabudowy Starej Ochoty, zastąpią eleganckie i równe płyty betonowe 50x50 cm, zgodne z obecnie obowiązującymi warszawskimi standardami ruchu pieszego.

Koszt:
Joteyki (wsch.): 622 m2 x 40.000 zł / 100 m2 = 248.800 zł
Reja (zach.): 245 m2 x 40.000 zł / 100 m2 = 98.000 zł
Łącznie: 346.800 zł

Projekt dotyczy ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, nie wymaga zmian organizacji ruchu ani nie ingeruje w obecny sposób parkowania.

Remont nie obejmuje wjazdów do bram i garaży, które ze względu na znaczne obciążenia wymagają innego rodzaju nawierzchni niż chodnik.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chodniki wybrukowane w latach 90. czerwoną kostką bauma nie spełniają wymagań obecnie obowiązujących warszawskich standardów ruchu pieszego. Szpecą one Starą Ochotę, której historyczna zabudowa i założenia urbanistyczne objęte są ochroną konserwatorską na obszarze Kolonii Staszica i Lubeckiego. Ich wymiana na eleganckie i równe płyty betonowe 50x50 cm ułatwi to poruszanie się pieszym, zwłaszcza osobom z niepełnosprawnościami i o utrudnionej mobilności. Poprawi to także jakość przestrzeni publicznej. Celem władz miasta i dzielnicy powinno być dążenie do uzyskania jednolitej wysokiej jakości ciągów pieszych, odpowiadających współczesnym oczekiwaniom odnośnie do komfortu przemieszczania się i estetyki.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys:
1. ul. Joteyki: Wykonanie chodnika wraz z pracami rozbiórkowymi i oznakowaniem BO 622m2 x 400 zł /m2 = 248.800 zł
2. ul. Supińskiego: Wykonanie chodnika wraz z pracami rozbiórkowymi i oznakowaniem BO 245 m2 x 400 zł/m2 = 98.000 zł
Łącznie: 346.800 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
346 800,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pieszych będących użytkownikami dróg publicznych.

Modyfikacje

10.04.2020 11:45
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany