Wymiana nawierzchni chodnika na deptaku przed Szkołą Podstawową nr 383 w Warszawie

598
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
193 895 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 970 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu wykonanie remontu nawierzchni deptaka, który jest traktem komunikacyjnym dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 383. Deptak jest jedynym dojściem do Szkoły Podstawowej nr 383 dla dzieci i ich rodziców zarówno od strony osiedla Niedźwiadek jak i osiedla Gawra, ale także miejscem spacerów mieszkańców osiedla.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.09.2021 13:01

Wymiana nawierzchni chodnika będzie robiona dopiero po skończeniu robót związanych z budową oświetlenia ciągu pieszego przed Szkołą Podstawową  nr 383 przy ul. Warszawskiej 63.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Deptak znajduje się przed frontem Szkoły Podstawowej nr 383, pomiędzy ulicami Warszawską, a Zagłoby.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Deptak zlokalizowany jest na działce o nr 5/13, obr. 2-09-06
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu wykonanie remontu nawierzchni deptaka, który jest traktem komunikacyjnym dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 383. Deptak jest jedynym dojściem do Szkoły Podstawowej nr 383 dla dzieci i ich rodziców zarówno od strony osiedla Niedźwiadek jak i osiedla Gawra, ale także miejscem spacerów mieszkańców osiedla.
Opis projektu
Projekt polega na wykonaniu remontu chodnika deptaka znajdującego się przed frontem Szkoły Podstawowej nr 383 położonej przy ul. Warszawskiej 63 w Warszawie. Deptak jest w postaci dwóch ciągów pieszych o długości ok 110 m. i szerokości ok. 2 m każdy, przedzielonych pasem zieleni (trawnika). Ciągi piesze połączone są ze sobą przed głównym wejściem do szkoły. Łącznie do położenia nowego chodnika jest powierzchnia ok. 450 mkw. Remont chodnika polegać ma na zerwaniu całej, zdegradowanej nawierzchni asfaltowej i ułożeniu chodnika z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 cm. W trakcie prac, po zerwaniu nawierzchni asfaltowej należy wyrównać zapadnięte części deptaka kruszywem lub innym materiałem. Ponadto, należy wykonać, wzdłuż obydwu pasów chodnika, obrzeża betonowe (krawężniki). Krawężnikiem należy zakończyć deptak na styku z ciągiem pieszo komunikacyjnym, stanowiącym wjazd do strony ulicy Orląt Lwowskich, natomiast od strony działki o nr 5/14 należy wykonać połączenie z istniejącym chodnikiem w taki sposób, aby możliwe było płynne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych na wózkach oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Pomiędzy remontowanymi ciągami pieszymi, oddzielający je pas zieleni (trawnik) należy odtworzyć. Znajdujące się na trawniku drzewa owocowe, które w znaczący sposób zanieczyszczają chodnik, proponuje się przesadzić w inne miejsce, a w ich miejsce na trawniku zasadzić drzewa ozdobne, wpisujące się w otoczenie.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Naprawa chodnika na deptaku jest konieczna ponieważ obecna nakładka asfaltowa posiada wiele nierówności, w kilku miejscach jest zapadnięta lub jej całkowicie brakuje, krawężniki są pozapadane. Korzystanie z chodnika w chwili obecnej jest trudne, szczególnie w czasie opadów atmosferycznych gdy tworzy się dużo kałuż. W okresie zimowym w zapadlinach powstaje lód. Ponadto, rosnące na trawniku, oddzielającym ciągi piesze, dzikie drzewa owocowe w okresie letnim i jesiennym bardzo zanieczyszczają chodnik spadającymi owocami. Trawnik jest zaniedbany.
Deptak jest częścią osiedla Niedźwiadek i powinien stanowić integralną część z deptakiem znajdującym się wzdłuż fontann przy ul. Zagłoby. Zwiększająca się liczba mieszkańców osiedla powoduje także zwiększony ruch pieszych.
Naprawa nawierzchni chodnika zapewni bezpieczną i wygodną komunikację dla setek uczniów szkoły, ich rodziców, a także mieszkańców pobliskich bloków mieszkalnych oraz punktów usługowych. Zdecydowanie poprawi się także estetyka tego miejsca. Deptak jest miejscem ogólnodostępnym, z którego przez całą dobę korzystają mieszkańcy Dzielnicy. Projekt skierowany jest, zatem do bardzo szerokiej grupy odbiorców.
Projekt uwzględnia także potrzeby osób niepełnosprawnych, które poruszają się po deptaku.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wymiana nawierzchni chodnika:
- roboty pomiarowe - 412,74 zł
- roboty rozbiórkowe - 23 438,07 zł
- elementy ulic - 15 316,03 zł
- nawierzchnie - 147 791,34 zł
- regulacja urządzeń - 5 436,87 zł
2. Koszt oznakowania projektu
- płyta chodnikowa 1500, 00 zł

Łączny koszt projektu = 193 895,05 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
193 895,05 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

15.05.2020 14:31
Koordynator w Dzielnicy Ursus
06.07.2020 15:29
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany