Naturalny plac zabaw w sercu Starego Mokotowa

1117
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
664 300 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 2130 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada stworzenie w sercu Starego Mokotowa nowej przestrzeni integracji i zabawy dla dzieci. Z dala od ruchu ulicznego, na tyłach Przedszkola nr 69 przy ul. Narbutta, planujemy stworzenie bogato wyposażonego, naturalnego placu zabaw przeznaczonego dla różnych grup wiekowych. Obrzeża placu obsadzimy zielenią i wydzielimy strefy dla miejskich ogrodników.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
14.12.2021 14:19

Styczeń 2021- podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z terminem realizacji do dnia  31 marca  2021roku. 
Luty  2021- trwa opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej.  
Marzec 2021 -W dniu 31.03.2021 r. Projektant złożył do spawdzenia kpl. dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
Kwiecień 2021-  Przygotowano dokumenty do ogłoszenia przetargu. W dniu 15.04.2021 r. złożono wniosek - zgłoszenie wykonania robót.  W dniu 21.04.2021 r. opubliniwano ogłoszenie na wybór Wykonawcy. Planowane otwarcie przetargu 7.05.2021 r.
Maj 2021 - Trwa procedura wyboru Wykonawcy
Czerwiec 2021 - Dokonano wyboru Wykonawcy i podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych.
Lipiec 2021 - Wprowadzono Wykonawce na realizacje prac.
Sierpień 2021 - Wykonano tyczenie geodezyjne oraz rozpoczęto roboty ziemne.
Wrzesień 2021 - Wykonano korytowanie dla podpbdowy warstw nawierzchni, rozpoczęto i kontynuowano układanie obrzeży chodników i placu zabaw, ułożono pierwsze warstwy podbudowy chodników oraz rozpoczęto i kontynuowano układanie nawierzchni chodników. 
Październik 2021 - Kontynuowano osadzanie obrzeży, układano chodniki oraz wykonano warstwy podbudowy nawierzchni bezpiecznych.
Listopad 2021 - Rozpoczęto i kontynuowano montaż urządzeń zabawowych, rozpoczęto montaż ogrodzenia, rozpoczęto przygotowania do wykonania nawierzchni poliuretanowej placu zabaw.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji i Infrastruktury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Narbutta 65/71 na tyłach Przedszkola nr 69
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nie używany teren zielony na tyłach Przedszkola nr 69.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie w sercu Starego Mokotowa nowej przestrzeni integracji i zabawy dla dzieci. Z dala od ruchu ulicznego, na tyłach Przedszkola nr 69 przy ul. Narbutta, planujemy stworzenie bogato wyposażonego, naturalnego placu zabaw przeznaczonego dla różnych grup wiekowych. Obrzeża placu obsadzimy zielenią i wydzielimy strefy dla miejskich ogrodników.
Opis projektu
NATURALNY PLAC ZABAW W SERCU STAREGO MOKOTOWA
Cel projektu:
W obszarze Starego Mokotowa brakuje wydzielonej przestrzeni dla dzieci. Naszym celem jest wykorzystanie terenu zielonego na tyłach Przedszkola nr 69 przy ul. Narbutta. Na powierzchni ok. 2200 m2 planujemy stworzyć naturalny plac zabaw przeznaczony dla dzieci z różnych grup wiekowych oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami, które uczęszczają do pobliskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Założenia placu:
• Plac zabaw zbudowany z użyciem naturalnych materiałów: drewna i wikliny. Nawierzchnia placu naturalna - głównie piasek, miejscami trawa. Na terenie placu zaprojektowano w większości zabawki drewniane.
• Przestrzeń placu podzielona została na 3 strefy: strefa wiekowa 1-5 , strefa wiekowa 5+ oraz strefa sensoryczna.
• Przestrzeń placu zabaw w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, do części zabawek doprowadzono nawierzchnię utwardzoną.
• Przed placem przewidziano dwie strefy wejściowe z miejscem na zbiórki grup dzieci, zostawienie wózków i rowerków.
• W każdej ze stref przewidziano przestrzeń wypoczynku – ławki, domki, zadaszenia.
• Każda ze stref placu zostanie ogrodzona i zamykana na furtkę.
• Teren placu będzie dostępny przez cały dzień, od zmierzchu do świtu, 7 dni w tygodniu.
• Obrzeża placu zabaw zostaną obsadzone zielenią niską, od zachodu i wschodu zostaną wydzielone strefy dla miejskich ogrodników.
• Na placu zabaw, wokoło każdego z urządzeń zachowano strefę bezpieczeństwa.
Strefa wiekowa 1-5
Strefa zaprojektowana dla potrzeb najmłodszych dzieci, nastawiona na eksplorację i doświadczanie ruchu. Część zabawek dostosowana będzie dla niemowlaków stawiających pierwsze kroki, część dla grupy 3+. Program strefy przewiduje zjeżdżalnie, małe pająki, bujaki, małe równoważnie, mały labirynt do zabawy w berka i zabawkę typu „statek”. Na terenie strefy rozstawione zostaną domki typu wigwam oraz ławki.
Strefa wiekowa 5+
Strefa zaprojektowana dla potrzeb starszych dzieci, nastawiona na aktywność ruchową i rozwijanie zmysłu równowagi. Strefa wyposażona będzie w zabawki typu pająki, równoważnie, małpi gaj oraz tyrolka. Teren strefy zostanie podzielony ściankami drewnianymi i wiklinowymi umożliwiającymi zabawę w chowanego i zapewniającymi cień.
Strefa sensoryczna
Strefa zaprojektowana dla każdej grupy wiekowej, nastawiona na doświadczenia i zabawy rozwijające różne zmysły dzieci. Strefa wyposażona będzie w zabawki do eksperymentowania z piaskiem, wodą i dźwiękiem oraz w szeroko rozumiane zabawki edukacyjne.

W załączniku znajdą Państwo wstępny kosztorys.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W obszarze Starego Mokotowa brakuje dużego, nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Projekt zakłada wykorzystanie nieużywanego terenu za Przedszkolem nr 69 przy ul Narbutta. Teren znajduje się w środku Starego Mokotowa i będzie dostępny dla mieszkańców z małymi dziećmi w zasięgu kilkuminutowego spaceru.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji zgodna z wycena autora
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
664 300,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

24.06.2020 09:36
Wydział Inwestycji i Remontów dla Dzielnicy Mokotów
08.07.2020 10:41
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W opisie projektu brakuje mi opisu dostępności dla mieszkańców Mokotowa. Czy plac będzie otwarty 24/7? Czy będą jakieś ograniczenia w korzystaniu z niego?
  Mieszkaniec22156  05.02.2020 22:46
  • Witam, dziękuję za zainteresowanie naszym pomysłem. Zgodnie z deklaracjami dyrekcji obiektu, teren będzie dostępny w godzinach dziennych przez 7 dni w tygodniu. Na noc teren będzie zamykany, by nie dopuścić do aktów wandalizmu. Do sprawdzenia w urzędzie jest jeszcze możliwość wykonania furtki w ogrodzeniu od strony ul. Ligockiej, która ma połączenie z al. Niepodległości. Według założeń pomysłu, nie będzie żadnych ograniczeń. A lokalizacja placu na terenie obiektu edukacyjnego ma zapewnić należytą kontrolę. Pozdrawiam.
   Mieszkaniec  05.02.2020 23:24 Autor projektu
  • Ok - jak będzie ogólnodostępny, to jak najbardziej warto na projekt głosować :)
   Pozdrawiam!
   Mieszkaniec22156  06.02.2020 20:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany