Razem się opłaca

1786
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 932 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
RAZEM SIĘ OPŁACA - to projekt gwarantujący niezapomniane przeżycia. Odbiorcami są dzieci i młodzieży (8-18 lat) oraz rodzice.
Celem działań jest zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do różnych bezpłatnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie wśród nich zdrowego stylu życia, nauki komunikacji oraz współpracy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zespół Szkół nr 59 przy ul. Jana III Sobieskiego 68
Szkoła Podstawowa nr 212 przy ul. Czarnomorskiej 3
Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 przy ul. Św. Bonifacego 10
Przedszkole nr 140 przy ul. Kaukaskiej 2

Dane projektu

Skrócony opis projektu
RAZEM SIĘ OPŁACA - to projekt gwarantujący niezapomniane przeżycia. Odbiorcami są dzieci i młodzieży (8-18 lat) oraz rodzice.
Celem działań jest zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do różnych bezpłatnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie wśród nich zdrowego stylu życia, nauki komunikacji oraz współpracy.
Opis projektu
RAZEM SIĘ OPŁACA - to projekt gwarantujący niezapomniane przeżycia. To czas pełen radości wśród warsztatów, zajęć i spotkań. RAZEM SIĘ OPŁACA to bogata oferta zajęć i spotkań, które będą odbywać się w godzinach popołudniowych. Skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz młodych rodziców.
Celem działań jest zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do różnych bezpłatnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie wśród nich zdrowego stylu życia oraz nauki komunikacji w modelu porozumienia bez przemocy. Dla rodziców odbędą się warsztaty „WEŹ SIĘ DOGADAJ”, jak żyć zdrowo, BLIŻEJ SIEBIE oraz Pikniki Rodzinne.
Warsztaty będą kształtować w uczestnikach nawyki bezpiecznej i dobrej zabawy, pokazujące różne możliwości wspólnego spędzania czasu.
RAZEM SIĘ OPŁACA to następujące spotkania:
Warsztaty „WEŹ SIĘ DOGADAJ”. To spotkania dla wszystkich którzy, chcą zrozumieć lepiej siebie i innych, nauczyć się rozmawiać komunikując swoje potrzeby, potrafić „SIĘ DOGADAĆ” nie tylko z innymi ale i samym sobą. Czasem nie umiemy w jasny i klarowny sposób przedstawić swoich potrzeb i pragnień. . Spotkania będą pełne wrażeń, radości i nabywania nowych umiejętności. W ramach zajęć będą oddzielne grupy dla dzieci/młodzieży i oddzielne dla rodziców. Trenerzy poprowadzą spotkania w nurcie Porozumienia bez przemocy wg. Marshalla Rosenberga.Odbędą się dwa cykle po 10 godz. dla rodziców oraz oddzielnie dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbędą się w szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Sobieskiego 68 oraz w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 339 przy ul. Bonifacego 10.
BLIŻEJ SIEBIE- to wspaniale spędzony czas razem na pogłębieniu relacji i porozmawianiu o wszystkim co wpływa na małżeństwo. 8 spotkań dwu godzinnych, poruszających za każdym razem inny temat zapewni niezapomniane przeżycia oraz tematy na dalsze rozmowy. Warsztaty są tak stworzone, aby był podczas nich czas na głęboką intymną rozmowę oraz wysłuchanie, krótkich prelekcji prowadzących, wprowadzających w temat spotkania. Spędzimy czas i poruszymy kwestie m.in konfliktów, wpływu rodziny na małżeństwo, finansów i innych. Zostaną poprowadzone dwa cykle po 8 spotkań dwu godzinnych. Ilość miejsc ograniczona. Maksymalna ilość uczestników w jednym cyklu to 10 -12 par małżeńskich. Jeden cykl spotkań odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Sobieskiego 68, drugi cykl spotkań odbędzie się w Przedszkolu nr 140 przy ul. Kaukaskiej 2)
„BYĆ WOLONTARIUSZEM” to spotkania w plenerze, gdzie będziemy uczyć się gier i zabaw, aby móc poprowadzić animację dla innych. Będziemy aktywnie spędzać czas. Mnóstwo radości i satysfakcji gwarantowane. Przed nami 10 spotkań dwugodzinnych. Zajęcia odbędą się w następujących miejscach: Szkoła Podstawowa nr 59 przy ul. Sobieskiego 68 - 4 spotkania, Szkole Podstawowej nr 212 przy ul. Czarnomorskiej 3 - 2 spotkania, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 przy ul. Bonifacego 10 - 2 spotkania oraz w Przedszkolu nr 140 przy ul. Kaukaskiej 2 - 2 spotkania.
Warsztaty „JAK ŻYĆ ZDROWO?”. Tu zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowiem i tym jak o to zdrowie zadbać. Przyjrzymy się ekologicznym środkom czystości, zrobimy sami naturalne kosmetyki, czy nauczymy się przygotowywać zdrowotne przetwory i nieszkodzące zdrowiu smakołyki. Zdobędziemy także wiedzę i umiejętności rozpoznawania jadalnych ziół, które można znaleźć blisko naszych osiedli. Odbędzie się 10 spotkań po dwie godziny w Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Sobieskiego 68.
Warsztaty kulinarne - spotkania poświęcone na pracę w grupie. Poznajemy nowe przepisy, w grupach dzielnie staramy się przygotować najlepiej jak potrafimy wymyślne dania. Tu się nauczysz kroić, gotować, piec czy blanszować. To nie tylko beztroska zabawa, bo całe spotkanie kończy się wykwintną ucztą z przygotowanych potraw. Przed nami 16 spotkań dwugodzinnych w Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Sobieskiego 68.

Przewidywana grupa odbiorców to około 160-200 osób.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Stegnach znajdują się 4 szkoły podstawowe, 1 liceum, 4 przedszkola publiczne). Duża część dzieci i młodzieży swój wolny czas spędza głównie przed komputerem (gra w gry lub korzysta z portali społecznościowych). Spora część przebywa także z rówieśnikami na skwerach i w parkach, gdzie oprócz jazdy na deskach i rolkach gromadzą się w grupy. W grupach tych niejednokrotnie dokonywane są na osiedlu akty wandalizmu. Jako mieszkaniec Stegien i Sadyby widzę jak dzieci i młodzież rezygnują z zabawy i twórczego spędzania czasu na rzecz komputera i telefonu. Dodatkowo zwiekszyła się w ostatnich latach grupa młodych ludzi spożywających alkohol czy stosujących różne używkiw tym dopalacze. Często widuję rodziców, którzy siedząc na ławce spożywają alkohol, a ich dzieci bawią się w pobliżu. Jako nauczyciel jestem w kontakcie z pedagogami szkół i wszyscy jednogłośnie mówią, że widzą dużo ryzykownych zachowań spowodowanych brakiem umiejętności organizowania i spędzania wolnego czasu. Dzieci i młodzież, która nie chce podejmować takich działań i włączać się w grupy rówieśnicze ma wybór pomiędzy pozostaniem w domu, co wiąże się z izolacją i poczuciem samotności, a różnymi dodatkowymi zajęciami prowadzonymi odpłatnie.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Prowadzący „WEŻ SIĘ DOGADAJ” 2 os. x 40 godz. Oraz BLIŻEJ SIEBIE 2 os x 16 s x 2 h= 64 godz. tj. 144 h x 85 zł = 12240 zł
Prowadzący Warsztaty bycia Wolontariuszem (20h), jak żyć zdrowo (20h), Kulinarne (32h), tj. 72 h x 83 zł = 5976 zł
Materiały na zajęcia : 8016 zł
Kosztu użyczenia sali: 124 h x 50 zł = 6200 zł
Koordynacja Projektu" 4000 zł
Promocja: 2500 zł
Obsługa finansowo-księgowa: 2000 zł
RAZEM: 40932 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 932,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

04.02.2020 10:47
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
22.06.2020 08:43
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów
08.07.2020 10:53
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany