Komputery dla Biblioteki na Woli

1184
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Ewa Czapiewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dz. Wola m.st. Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy, który będzie udostępniany bezpłatnie wszystkim użytkownikom Biblioteki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzielnica Wola: Wolska 75, Młynarska 35a, al. Solidarności 90, Bielskiego 3, Żytnia 64, Redutowa 48, Chłodna 11, Twarda 64, Nowolipie 20, Staszica 5a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki biblioteczne tworzą sieć Biblioteki Publicznej w Dz. Wola m.st. Warszawy. Mieszkańcy Woli mają do dyspozycji 19 filii.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dz. Wola m.st. Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy, który będzie udostępniany bezpłatnie wszystkim użytkownikom Biblioteki.
Opis projektu
W ramach projektu zostanie zakupionych 50 zestawów komputerowych. Placówki biblioteczne wyposażone zostaną w nowe komputery i zasilacze ups, w których stary sprzęt komputerowy wymaga najpilniejszej wymiany. Sprzęt będzie ogólnodostępny. Mieszkańcy Woli, Warszawy i spoza Warszawy będą mogli z niego korzystać nieodpłatnie w godzinach pracy placówek jednozmianowych tj. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30 i 12:00-19:00, w godzinach pracy placówek całodziennych tj. codziennie w godz. 9:00 – 19:00 oraz w soboty w budynku przy al. Solidarności 90 w godz. 9:00-14:00. Jedynym warunkiem z bezpłatnego skorzystania ze stanowiska komputerowego jest posiadanie karty bibliotecznej, która wydawana jest bez wnoszenia jakichkolwiek opłat przy dokonaniu zapisu do Biblioteki.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Komputery będące w ciągłej eksploatacji przez 7 lat sprawiają często problemy ich użytkownikom. Działają wolno i niestabilnie. Zainstalowane na nich oprogramowania nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące efekty. Dzięki wymianie urządzeń zmniejszy się częstotliwość nieczynnych stanowisk komputerowych. Poprawi się komfort korzystania z nich, a co za tym idzie nastąpi sprawniejsza obsługa i wzrost satysfakcji użytkowników Biblioteki. Wzrośnie szybkości pozyskiwania informacji, co jest bardzo istotne w dobie Internetu i rozwijających się technologii. Możliwa będzie sprawniejsza realizacja konsultacji i kursów komputerowych, która przy wyeksploatowanych urządzeniach jest znacznie utrudniona. Ponadto biblioteczne stanowiska komputerowe służą edukacji i likwidacji wykluczenia cyfrowego osób starszych i nieposiadających dostępu do Internetu oraz technologii komputerowych. Wykorzystywane są do elektronicznego wypełniania zeznań podatkowych PIT, szukania ofert pracy, pisania dokumentów urzędowych, tworzenia pisemnych prac dyplomowych i szkolnych, prowadzenia korespondencji mailowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Zestawy komputerowe (50 kpl. x 6 000 zł) 300 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji

Modyfikacje

21.04.2020 22:40
Wydział Kultury dla Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec23617  10.09.2020 16:24
 • PDFY tutaj podpięte dotyczą innego projektu.
  Mieszkaniec23617  10.09.2020 16:50
  • Bardzo dziękuję za informację. Dokumenty pod projektem są już prawidłowe. Serdecznie pozdrawiam
   Ewa Czapiewska  11.09.2020 13:28 Autor projektu
 • Projekt nadaje się do głosowania na najbardziej niegospodarny zakup z obszaru IT!

  Za 6000 zł / 1 szt.? Za te pieniądze można kupić 2 sztuki takiego sprzętu.
  To nie są jednostki do gier czy składu graficznego które wymagają tak drugi konfiguracji.

  Komputer do cyt. "Wykorzystywane są do elektronicznego wypełniania zeznań podatkowych PIT, szukania ofert pracy, pisania dokumentów urzędowych, tworzenia pisemnych prac dyplomowych i szkolnych, prowadzenia korespondencji mailowej."
  Mieszkaniec23617  10.09.2020 16:54
  • Dzień dobry,
   cena obejmuje wszystkie komponenty składające się na zestaw komputerowy tj.: jednostkę centralną z monitorem, zasilacz awaryjny UPS, oprogramowanie office oraz system operacyjny Windows. Zakupiony sprzęt będzie służyć Mieszkańcom przez kilka lat. Jeżeli coś jeszcze budzi wątpliwości to serdecznie zapraszam do kontaktu osobistego z Działem IT w Bibliotece na Woli. Pozdrawiam.
   Ewa Czapiewska  11.09.2020 13:36 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez Administratora z powodu naruszenia postanowień regulaminu korzystania z systemu

  Mieszkaniec24558  30.09.2020 21:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany