Potańcówka międzypokoleniowa na Żoliborzu

1115
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Żoliborz
Żoliborz Centralny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • inna
  • rozrywka
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 471 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Potańcówka międzypokoleniowa to okazja, by w letni wieczór spotkać się w gronie Żoliborzan wspólnie „zawirować na dechach” w parku przy Teatrze Komedia. Dancing odbędzie się pod gołym niebem, przy dźwiękach starych i dobrze znanych przebojów. Muzyka, lampiony i mały poczęstunek dla wszystkich pomogą stworzyć przyjazny klimat wspólnej zabawy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
05.01.2018 15:19
25 czerwca 2017 r. na placu przed Teatrem Komedia odbyła się kolejna żoliborska potańcówka międzypokoleniowa. Za konsoletą stanęli Dj Wika Wirginia Wika Szmyt oraz Michał Fogg.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Żoliborz
Obszar objęty pomysłem:
Żoliborz Centralny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac przed Teatrem Komedia
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Miejsce idealne pod tego typu imprezę, sprawdzone już dwa razy!
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Potańcówka międzypokoleniowa to okazja, by w letni wieczór spotkać się w gronie Żoliborzan wspólnie „zawirować na dechach” w parku przy Teatrze Komedia. Dancing odbędzie się pod gołym niebem, przy dźwiękach starych i dobrze znanych przebojów. Muzyka, lampiony i mały poczęstunek dla wszystkich pomogą stworzyć przyjazny klimat wspólnej zabawy.
Opis projektu
Potańcówka odbędzie się w sezonie letnim - w sobotę lub niedzielę. Rozpoczęcie koło godziny 19 pozwoli na udział osobom w różnym wieku. Szczególnie ważny wydaje się dobór muzyki – królować będą stare i dobrze znane przeboje, tak by ułatwić wszystkim włączenie się w zabawę. Impreza pod gołym niebem, odbędzie się w ogólnodostępnym parku. Proponowane miejsce to teren przed Teatrem Komedia jest to punkt położony centralnie i znany wszystkim mieszkańcom. Ważnym aspektem będzie stworzenie przyjaznego klimatu – poprzez dekorację lampionami, zaproszenie do organizacji wolontariuszy w każdym wieku czy przygotowanie bezpłatnych napojów czy małego poczęstunku. Impreza obsługiwana będzie przez DJów oraz Animatora, który pomoże wszystkim włączyć się do zabawy.
Impreza wymaga kampanii informacyjnej. Miesiąc przed imprezą zostaną rozlepione plakaty, rozdane ulotki (ze szczególną dbałością o miejsca, w których bywają seniorzy np. klub tanga w Teatrze Komedia) a w social media, pojawią się stosowne informacje.
Od strony organizacji potrzebne będą osoby do przygotowania podestu tanecznego, rozwieszenia lampionów i ustawienia sprzętu grającego. Potrzebny będzie aparat prądotwórczy, nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser oraz mikrofon. Niezbędne będzie zatrudnienie DJa oraz Animatora.
Opcjonalne jest zatrudnienie fotografa, a także wykonanie filmu, dokumentującego wydarzenie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Żoliborz jest wyjątkową dzielnicą, kameralną i posiadającą własną wyraźną tożsamość. Ogromną częścią tej tożsamości są ludzie tu zamieszkujący. Mamy wielu seniorów, którzy są niewyczerpanym źródłem wiedzy i doświadczeń. Każde wydarzenie, które pozwala w radosny sposób poznać się różnym pokoleniom, umacnia przyjazne więzi sąsiedzkie. Potańcówka jest świetną okazją do integracji a jednocześnie wydaje się, że może być ciekawą formułą, odwołującą się do przedwojennych i powojennych tradycji tańczenia pod gołym niebem. Jednocześnie seniorzy mogą pokazać młodym pokoleniom, jak piękne może być tradycyjne tańczenie w parach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Oświetlenia (lampiony) - 1.000zł
Nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser, mikrofon – 1.500zł
Animator – 500zł
Dj x 2 - 1000zł
Miesięczne działania promocyjne (plakaty, ulotki, media, social media) - 1.000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Poprzednia potańcówka też była z budżetu partycypacyjnego? To było coś zjawiskowego. Nie wyobrażam sobie aby w tym roku nie było potańcówki. Na pewno zagłosuję.
    Mieszkaniec1643  22.01.2016 17:07
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany