Skwer przy ul. Majdańskiej - rozbudowa placu zabaw dla dzieci starszych, kurtyna wodna, zieleń

1102
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Agnieszka Kasprzak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
555 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer między ulicami Majdańską, Krypską, Stocką i Kruszewskiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt przewiduje rozbudowę placu zabaw dla dzieci starszych, który powstał w 2019 roku. Ponieważ najbliższa okolica nie oferuje zbyt wielu atrakcji dla starszaków, chcielibyśmy na skwerze, który wielkimi krokami staje się centrum spotkań i rekreacji sportowej tej części Grochowa, zadbać o dzieci i rozbudować plac zabaw o urządzenia, dzięki którym w kreatywny i ciekawy sposób będą mogły spędzać czas dzieci starsze.
Projekt przewiduje montaż karuzeli pierścieniowej, trampoliny składającej się z 4 mat do skakania oraz huśtawki obrotowej z możliwością skakania. Wszystkie urządzenia zostaną zamontowane na powierzchni bezpiecznej poliuretanowej wylewanej. Lokalizacja nowych urządzeń zabawowych przewidziana byłaby w miejscu w którym aktualnie znajduje się siłownia plenerowa, by wraz z nowym placem zabaw stanowiły całość. Jednocześnie siłownia plenerowa, która na skwerze stanęła jako pierwsza, zostałaby usytuowana w pasie boiska i stworzy w raz z nim ciąg sportowy, a jednocześnie ustąpi miejsca przestrzeni dla dzieci. Powierzchnia pod urządzeniami siłowymi zostanie wykonana z krat wypełnionych żwirem by odprowadzać wodę opadową i stanowić równe i bezpieczne podłoże dla osób z niej korzystających.
Na terenie przy hamakach stanęłoby duże urządzenie wspinaczkowe dające warunki aktywnej zabawy starszakom jak i dorosłym.
Zaś kurtyna wodna w upalne dni da ochłodę.
Planujemy również podjąć działania ochrony istniejącej zieli jak i przestrzeni dedykowanej zabawie najmłodszych, by nie służyły jako wychodek dla psów. By nie zamykać nowego placu zabaw ogrodzeniem, tak by dzieci mogły w swobodny sposób bawić się na terenie całego skweru, planujemy wygrodzić teren zlokalizowany na części z ławami piknikowymi od części mającej służyć zabawie dzieci. Dodatkowo chcielibyśmy postawić znaki graficzne przypominające o obowiązku sprzątania po psie oraz oznakować granicę placu zabaw na który psiaki zakaz wchodzenia mają mimo braku fizycznej przegrody jaką jest ogrodzenie.
Chcielibyśmy również otoczyć skwer niskim ogrodzeniem by na czas wzrostu żywopłotu psy nie mogły w nim buszować ani się załatwiać, ludzie deptać skracając sobie przejście, a samochody rozjeżdżać.
Dodatkowo by zadbać o bezpieczeństwo jak i wydłużyć w okresie zimowym możliwość zabawy na placu zabaw planujemy zamontować oświetlenie wzdłuż nowego chodnika zlokalizowanym między ławami a placem zabaw.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu, dzieci będą mogły korzystać z większego wachlarza urządzeń rozwijających kreatywność jak i budujących siłę fizyczną i zwinność. Zmiana lokalizacji siłowni uporządkuje przestrzeń i stworzy wraz z boiskami pas sportowy oraz wypełni niezagospodarowaną przestrzeń. Zaś ogrodzenie wygrodzi przestrzeń dla psów a oświetlenie zapewni bezpieczeństwo.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
urządzenia zabawowe z nawierzchnią 300 000 zł
przeniesieni siłowni plenerowej oraz wykonanie nawierzchni 40 000zł
kurtyna wodna z przyłączem i projektem 45 000zł
ogrodzenie i oznakowanie 50 000zł
oświetlenie 40 000 zł
zieleń z nawodnieniem 80 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
555 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

17.06.2020 08:52
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
21.07.2020 09:03
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe
13.08.2020 15:38
Koordynator w Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany