Ławki wynalazców przy Parku Polskich Wynalazców

863
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Paweł Lenarczyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Ustawienie trzech ławek edukacyjnych prezentujących postacie polskich wynalazców i ich osiągnięcia, umieszczone przy ciągu pieszo-jezdnym od ul. Cynamonowej do przyszłego Parku Polskich Wynalazców.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ciąg pieszo-jezdny na tyłach budynków przy ul. Szolc-Rogozińskiego 15,17,19.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ustawienie trzech ławek edukacyjnych prezentujących postacie polskich wynalazców i ich osiągnięcia, umieszczone przy ciągu pieszo-jezdnym od ul. Cynamonowej do przyszłego Parku Polskich Wynalazców.
Opis projektu
3 ławki przy ciągu pieszo-jezdnym ustawione od ul. Cynamonowej w kierunku przyszłego Parku Polskich Wynalazców mające charakter edukacyjny i rekreacyjny. Ławki mają służyć zarówno do odpoczynku, w szczególności osobom starszym, rodzicom z dziećmi lub młodzieży oraz mają pełnić rolę edukacyjną. Na każdej ławce przymocowana będzie tabliczka z imieniem i nazwiskiem polskiego wynalazcy, datą jego urodzenia i śmierci oraz jego notą biograficzną. Nota powinna zawierać podstawowe informacje o polskim wynalazcy i jego osiągnięciach. Odpoczywając możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego o osobach, które były "ambasadorami" polskiej wynalazczości. Ławki mają propagować ideę utworzenia wokół terenu zieleni (górka) przy ul. Szolc-Rogozińskiego, Rosoła i Grzegorzewskiej - Parku Polskich Wynalazców. Jeżeli pomysł ławek spodoba się mieszkańcom, wówczas podobne ławki mogłyby zostać rozmieszczone na terenie Parku. Ławki celowo są usytuowane poza Parkiem Polskich Wynalazców, aby zachować spójność terenu do czasu rozstrzygnięcia koncepcji zagospodarowania Parku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Postawienie ławek ma na celu zwiększenie miejsc, na których można odpocząć, poczytać książkę, przysiąść na spacerze z dziećmi, a przy okazji dowiedzieć się o polskich wynalazcach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ostateczny koszt (brutto) zawiera: montaż, transport od producenta, 3 szt. ławek dla dwóch osób.

Elementy konstrukcyjne ławki wykonane są z blachy stalowej (gr. 2 mm). Wewnątrz obudowy są zastosowane profile wzmacniające konstrukcję ławki. Konstrukcja stalowa galwanizowana i malowana proszkowo (RAL 7016). Podpory ławki połączone ramą z kątownika, do którego przykręcane są deski - drewno SAPELI gr. 38 mm. Drewno impregnowane i malowane farbami transparentnymi (ciemny dąb). Na elemencie metalowym umieszczona jest tabliczka (format A-4) z blachy INOX 304 z grawerowanym tekstem, wypełnienie liter farbą czarną, wypalaną w 200st. Tabliczka przykręcana od spodu konstrukcji (utrudniony dostęp do ewentualnej kradzieży). Ławka posiada dwa punkty mocowania do podłoża - kotwa M8.
Więcej danych o ławkach patrz: załącznik do niniejszego wniosku (Prezentacja_Lawki_wynalazcow_przy_Parku_Polskich_Wynalazcow)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
konserwacja: olejowanie elementów drewnianych ławek i przemycie konstrukcji metalowej 1-2 razy do roku.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
400,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany