Progi zwalniające na ulicy Zagadki

1622
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Umieszczenie 3 progów zwalniających na ulicy Zagadki, na odcinku od ulicy Pryzmaty do ulicy Światowej, w celu wymuszenia spowolnienia prędkości aut osobowych i ciężarowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Zagadki na odcinku od Pryzmaty do Światowej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Umieszczenie 3 progów zwalniających na ulicy Zagadki, na odcinku od ulicy Pryzmaty do ulicy Światowej, w celu wymuszenia spowolnienia prędkości aut osobowych i ciężarowych.
Opis projektu
Etap I: Wybór miejsca wykonania progów i wykonanie projektu.
Etap II: Umieszczenie 3 progów zwalniających w celu wymuszenia spowolnienia prędkości aut osobowych i ciężarowych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Ulica Zagadki jest drogą dwukierunkową bez oznaczonych pasów ruchu i przejścia dla pieszych. Dodatkowo na ulicy po obu stronach jezdni parkują całymi dniami, przez 7 dni w tygodniu, pojazdy pracowników okolicznych biurowców i szkoły, które są notorycznie wymijane ze znaczną prędkością przez pojazdy poruszające się po ulicy. Większość pojazdów nie przestrzega ograniczenia prędkości, a przez regularnie zaparkowane na jezdni pojazdy widoczność jest bardzo ograniczona. Stanowi to zagrożenie dla mieszkających tu kierowców, rowerzystów i pieszych (w szczególności dzieci). Osoby wyjeżdżające z posesji muszą częściowo wyjechać na jezdnię, aby sprawdzić czy mogą włączyć się do ruchu lub też wymusić zatrzymanie się nadjeżdżającego samochodu. Stwarza to poważne ryzyko kolizji.
Ponadto chodnik od strony posesji jest bardzo wąski, co oznacza - w razie kolizji aut na jezdni - zagrożenie dla pieszych. Ryzyko kolizji jest dodatkowo zwiększone przez fakt parkowania aut po obu stronach drogi. Wąski przejazd pozostawiony między nimi nie ma nawet szerokości dwóch pasów ruchu. Tak więc auta jadące w przeciwnych kierunkach nie mają dość miejsca, by się bezpiecznie wyminąć. Budowa progów zwalniających wymusiłaby wolniejszą jazdę na tym odcinku i pomogłaby mieszkańcom, a jednocześnie obniżyłaby atrakcyjność ulicy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, korzystających z niej jako objazdu, zakorkowanych w godzinach szczytu, Alei Jerozolimskich i ulicy Łopuszańskiej.
W związku z trwającymi budowami kolejnych biurowców na osiedlu Wiktoryn ruch w najbliższej przyszłości jeszcze się zwiększy.
Kosztorys:
Wykonanie projektu organizacji ruchu - 1 500 zł
Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego - 1 500 zł
Wykonanie progów zwalniających - 27 000 zł

RAZEM - 30 000 zł

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie projektu organizacji ruchu - 1 500 zł
Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego - 1 500 zł
Wykonanie progów zwalniających - 27 000 zł

RAZEM - 30 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

22.06.2020 14:31
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetny pomysł, tam jest naprawdę niebezpiecznie.
  Dodatkowo spowolniłoby to auta dojeżdżające do Światowej. Jadący ze Światowej w lewo są co prawda na podporządkowanej, ale widoczność w stronę Zagadki jest żadna, wiecznie tam ktoś parkuje. Szczególnie w weekendy studenci UTH. Łatwo o kolizję.
  Mieszkaniec589  21.01.2020 21:46
 • Bardzo dobry pomysł, takich spowalniaczy przydałoby się zorganizować więcej - wręcz każdą osiedlową ulicę uspokoić w ten sposób
  Mieszkaniec3543  30.01.2020 10:45
  • Tak dokładnie. Niestety te "osiedlowe" uliczki, które właśnie często są traktowane jako sposób ominięcia korków są najbardziej niebezpieczne dla pieszych.
   Mieszkaniec21708  30.01.2020 12:17 Autor projektu
 • Progi zwalniające to najgorsza rzecz na świecie, wiem bezpieczeństwo, ale czy na pewno! Nie popieram takich inicjatyw i jestem przeciwnikiem progów, lepsze już są te montowane okręgi po kilka zamontowane w 2 czy 3 rzędach.
  Mieszkaniec23651  10.09.2020 21:49
  • Mam dwójkę dzieci i nie dalej jak wczoraj nie mogliśmy przez dłuższy czas wysiąść spokojnie z samochodu bo auta jadą jeden za drugim a niektórzy tak się rozpędzają że naprawdę strach przejść po ulicy. Ja również jestem przeciwna stawiania progów na każdej z ulic ale akurat na takich osiedlowych uważam że są potrzebne i spełniają swoją funkcję.
   Mieszkaniec21708  11.09.2020 10:06 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany