„Aktywna godzina – ruch dla każdego” – zajęcia sportowe dla wszystkich grup wiekowych, w tym seniorów

1067
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Miasto Warszawa stwarza warunki dla propagowania wśród mieszkańców aktywności fizycznej. Jak zmobilizować się do wysiłku fizycznego? Projekt zakłada organizację interesujących, ogólnorozwojowych zajęć sportowych na świeżym powietrzu z elementami treningu siłowego oraz zdrowotnego, prowadzonych przez profesjonalistów, dedykowanych wszystkim grupom wiekowym w ich najbliższym otoczeniu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szczęśliwicki,
Park Moczydło,
Park Górczewska,
Zieleniec u zbiegu ul. Anielewicza i ul. Karmelickiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Miasto Warszawa stwarza warunki dla propagowania wśród mieszkańców aktywności fizycznej. Jak zmobilizować się do wysiłku fizycznego? Projekt zakłada organizację interesujących, ogólnorozwojowych zajęć sportowych na świeżym powietrzu z elementami treningu siłowego oraz zdrowotnego, prowadzonych przez profesjonalistów, dedykowanych wszystkim grupom wiekowym w ich najbliższym otoczeniu.
Opis projektu
Zajęcia w ramach „Aktywnej godziny” przeznaczone są nieodpłatnie dla mieszkańców Warszawy. Oferta jest skierowana do osób, które ukończyły 14 lat, niezależnie od ogólnej sprawności fizycznej.

Zajęcia będą odbywać się w różnych lokalizacjach, a mieszkańcy będą mogli wybrać najdogodniejszą dla siebie. Treningi poprowadzą profesjonalni instruktorzy (minimum jeden) posiadający certyfikaty lub inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia zajęć oraz udokumentowane doświadczenie w pracy z dziećmi. Maksymalna liczba osób w grupie to 15 osób. Poziom trudności zadań zostanie indywidualnie dostosowany do możliwości każdego uczestnika.
Zajęcia będą miały charakter treningu obwodowego z wykorzystaniem urządzeń znajdujących się na siłowniach plenerowych oraz dodatkowo gum oporowych, minibandów, pasów strap training. Takie treningi uczą prawidłowych wzorców ruchowych, zapobiegają pogłębianiu wad postawy i kontuzjom oraz pomagają zachować sprawność.

Zajęcia będą odbywały się od kwietnia 2021 r. do końca października 2021 r., w każdym miesiącu w innej lokalizacji. W tygodniu przewiduje się organizację min. dwóch jednogodzinnych zajęć.

Rekrutacja do pierwszej lokalizacji zostanie przeprowadzona drogą mailową od 1 do 31 marca, poprzedzi ją kampania informacyjna na stronach internetowych urzędów dzielnic m. st. Warszawy w parkach i domach kultury. Decyduje kolejność zgłoszeń, lista uczestników będzie uzupełniana w miarę wolnych miejsc. Pełnoletnie osoby powinny zadeklarować brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu zajęciach, a dzieci i młodzież niepełnoletnie przedstawić zgodę rodziców na pierwszych zajęciach.
Każdorazowo, na dwa tygodnie przed zmianą lokalizacji prowadzenia zajęć, będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca, drogą mailową bądź bezpośrednio u instruktorów podczas zajęć.

Wykonawca zajęć zobowiązany jest do zapewnienia niezbędnego do prowadzenia zajęć sprzętu sportowego tzn. gum oporowych, gum miniband oraz pasów strap training.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zajęcia „Aktywna godzina – ruch dla każdego” to wyjątkowo atrakcyjna oferta dla mieszkańców Warszawy. Wpisuje się w potrzeby i oczekiwania zarówno młodych ludzi, jak i seniorów dbających o zdrowie, komfort i higienę życia.
Motywuje do systematycznego korzystania z infrastruktury miejskiej, w szczególności licznych siłowni plenerowych. Zajęcia, dzięki indywidualizacji i wykwalifikowanej kadrze zapewniają każdemu bezpieczny trening oraz motywację do dalszej aktywności i rozwoju fizycznego.
Uczestnicy zajęć, pod okiem instruktorów, otrzymają wskazówki, w jakim kierunku rozwijać swoją sprawność fizyczną i poszczególne cechy motoryczne. Ich atutem będzie kompleksowe podejście do zdrowia uczestników poprzez wyposażenie ich w wiedzę dotyczącą treningów oraz zdrowego odżywiania. Udział w zajęciach nauczy sposobów utrzymania sprawności fizycznej w każdym wieku.
Zajęcia zapewnią zdrowe, aktywne spędzanie wolnego czasu pośród warszawskich terenów zielonych pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zajęć: 100 zł/godz./ 1 trener, 31 tygodni x [2 trenerów x (2 godz. x 100 zł)]=12400 zł
Promocja: Flagi, plakaty informacyjne, koszulka dla instruktora-1600 zł
Razem: 14 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

21.01.2020 21:50
Autor projektu
16.04.2020 15:33
Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany