WRESZCIE ZIELONY PLAC PRZY FONTANNACH

1944
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Małgorzata Gabriel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
55 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zazielenienie placu przy fontannach u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Hlonda jesienią 2021 r.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren placu przy skrzyżowaniu ulicy Hlonda i al. Rzeczypospolitej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Aleja Rzeczypospolitej jako droga będąca jedną z głównych osi reprezentacyjnych Miasteczka Wilanów wymaga dbałości o szlachetność zieleni i nasadzeń szpalerowych, których w tym miejscu brak.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zazielenienie placu przy fontannach u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Hlonda jesienią 2021 r.
Opis projektu
Projekt polegający na jesiennych nasadzeniach do gruntu drzew (6 dużych o obwodzie pnia 30-35 cm) i krzewów na placu przy fontannach znajdujących się u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Hlonda. Nasadzenia mogłyby być prowadzone najwcześniej jesienią 2021 r. Na placu przy fontannach swój czas wolny chętnie spędzają głównie rodziny z dziećmi. Wieczorami jest to również miejsce odpoczynku w upalne dni. W chwili obecnej jednak na placu brakuje drzew dających cień i chłód. Plac jest wyłożony płytami, a rośliny są niewielkie, nie dające chłodu, posadzone w donicach. Projekt zakłada zasadzenie do gruntu dorodnych drzew oraz krzewów, tak by plac zmienił się w miejsce pełne zieleni. Drzewa (sugerowane platany, tak jak występujące na terenie sąsiedniej wspólnoty nasadzenia szpalerowe) dadzą nie tylko cień na odkrytym, nieosłoniętym od słońca placu, ale też będą skutecznie filtrowały powietrze z cząstek szkodliwych substancji. Z tak zmienionego placu będzie można korzystać 24 h na dobę. Dzięki niemu zmienimy największy betonowy plac Miasteczka Wilanów w zielony skwer z fontannami.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Z uwagi na zmiany klimatyczne, konieczne jest odbetonowywanie przestrzeni publicznych i zastępowanie betonu/płyt oraz roślin doniczkowych, sadzonymi do gruntu dużymi drzewami. Dzięki tej zmianie miejsce stanie się dużo bardziej przyjazne dla mieszkańców Wilanowa oraz wpłynie na polepszenie jakości powietrza skażonego w tym rejonie z uwagi na spory ruch samochodowy w al. Rzeczypospolitej. Miasteczko Wilanów cierpi na brak miejsc zieleni publicznej, stąd konieczność tworzenia jej na terenach, które są w gestii miasta.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
55 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany