"Muzyczna Dorożka" - koncerty dla rodzin z dziećmi na Mokotowie

1990
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
73 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
  • muzyka
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Cykl 16 Koncertów Rodzinnych "MUZYCZNA DOROŻKA" podczas których słuchacze od najmłodszych lat stają się aktywnymi uczestnikami muzycznej podróży do świata muzyki. W magicznej atmosferze, dzięki profesjonalnym muzykom i wokalistom poznacie muzykę z różnych zakątków świata, dostarczycie swoim pociechom mnóstwa wrażeń zmysłowych i nawiążecie relacje z innymi rodzinami z Mokotowa.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dorożkarnia. Dom Kultury w Warszawie
Adres: Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
parking na terenie Dorożkarni oraz wzdłuż ulicy, koncerty odbywają się w sali teatralnej na parterze, ułatwienie w dojeździe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i osób starszych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Cykl 16 Koncertów Rodzinnych "MUZYCZNA DOROŻKA" podczas których słuchacze od najmłodszych lat stają się aktywnymi uczestnikami muzycznej podróży do świata muzyki. W magicznej atmosferze, dzięki profesjonalnym muzykom i wokalistom poznacie muzykę z różnych zakątków świata, dostarczycie swoim pociechom mnóstwa wrażeń zmysłowych i nawiążecie relacje z innymi rodzinami z Mokotowa.
Opis projektu
Koncerty Rodzinne "MUZYCZNA DOROŻKA” to 16 BEZPŁATNYCH koncertów dla wielopokoleniowych rodzin z dziećmi od pierwszych miesięcy do 7 lat !!!

Koncerty to specjalne wydarzenia nastawione na integrację rodziców z dziećmi, budowanie bliskiej relacji z rodzinami z sąsiedztwa i wychowanie muzyczne najmłodszych do udziału w życiu kulturalnym. Koncerty są prowadzone w oparciu o teorie uczenia muzyki dla maluszków od pierwszych miesięcy życia.

Każdy koncert to inna historia -muzyka z krańców świata , odmiennych kultur oraz wspólne muzykowanie z zaproszonym zespołem. Dzieci, rodzice, dziadkowie poznają różnorodne instrumentarium od klasycznego zestawu perkusyjnego do instrumentów afrykańskich a także solowych takich jak saksofon, skrzypce i inne.

Głównym aspektem koncertów jest czynny udział uczestników poprzez wspólną śpiew i zabawę. Daje to doskonałą okazję, aby uczestnicy niezależnie od pochodzenia zaczęli używać wspólnego języka jakim jest muzyka. Ta umiejętność nabywana od wczesnych lat życia powoduje wzmocnienie poczucie własnej wartości i pozwala przełamywać wszelkie bariery.
Głównym elementem koncertów będzie improwizowany śpiew w różnych skalach modalnych oraz w różnym metrum, wzbogacony o grę żywych instrumentów i ruch. Prowadząca osoba animuje zarówno dzieci jak i rodziców do wspólnej muzycznej zabawy używając specjalnie przygotowanych akcesoriów dopasowanych do tematu koncertu, tworząc niepowtarzalną magiczną atmosferę.

W ciągu roku zorganizowanie 16 koncertów (2 koncerty miesięcznie odbywające się jednego dnia). Cykl koncertów będzie odbywał się 1 raz w miesiącu, dla 2 grup w weekendy, w godzinach przedpołudniowych. W 1 weekend z koncertów skorzysta 200 słuchaczy. Bezpłatne wejściówki na każdy koncert będą do odebrania w kasie Dorożkarni, a ogłoszenie o ich dostępności pojawi się na stronie www.dorozkarnia.pl

Wykonawcy koncertu to muzycy i wokaliści wykształceni w na Akademiach Muzycznych w Polsce, na co dzień instruktorzy zajęć umuzykalniających, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi oraz koncertujący w kraju i za granicą.
Dzieci, które potrafią się poruszać będą mogły też dotknąć i zagrać na instrumentach rozdawanych przez prowadzących. Każde spotkanie będzie przeżyciem artystycznym dla całych rodzin , a także nauką nowych piosenek i utworów muzycznych, które dorośli z łatwością będą mogli powtarzać swoim dzieciom w domu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zapewnimy nieodpłatny dostęp do kultury wyższej dla mieszkańców Mokotowa, szczególnie tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na udział w komercyjnych koncertach dedykowanych maluszkom .
Integralną częścią koncertów jest edukacja muzyczna, muzycy i prowadzący artyści, to profesjonalni i doświadczeni w pracy z dziećmi instruktorzy zajęć, którzy podczas koncertów zaszczepiają w odbiorcach pasję i miłość do muzyki.
Integrujemy rodziny z Siekierek, Czerniakowa, Sielec, Stegien, Sadyby i innych części Mokotowa. Oferta jest specjalnie dostosowana do potrzeb najmłodszych, kilkumiesięcznych niemowląt aby na koncertach mogli pojawić się wszyscy członkowie rodziny, bez względu na wiek, także seniorzy, którzy stanowią dużą część mieszkańców naszej dzielnicy. Dobra lokalizacja Dorożkarni i przede wszystkim możliwość wjazdu prosto z wejścia na parterze na salę teatralną to szczególne atuty tego miejsca, chociaż na pierwszym miejscu trzeba podkreślić jak ciepłym i otwartym miejscem jest ten Dom Kultury. Rośnie nam najmłodsze pokolenie, którego rodzice szukają miejsc na spędzenie czasu z dziećmi i chcą bliżej poznawać swoich sąsiadów z dziećmi w podobnym wieku, którzy osiedlają się w nowo powstałych osiedlach. Dorożkarnia ze swoim zespołem wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Liczba mieszkańców Mokotowa przekracza 200 tysięcy osób, chcemy zapewnić Wam centrum kulturalnych wydarzeń rodzinnych na miejscu. Na koncertach znajdzie dla siebie miejsce co najmniej 1 200 słuchaczy w wieku od 3 miesięcy do najstarszego mieszkańca Mokotowa ! Czekamy na was i zachęcamy do głosowania na ten projekt !

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koszt zespołu 7000 zł brutto (cena zawiera m.in. koszt 2 koncertów edukacyjne jednego dnia, honoraria dla artystów, obsługa techniczna, koszty dojazdów artystów) x 8 wydarzeń = 56 000 zł brutto
2. Koszt najmu sali koncertowo-widowiskowej - 4000 zł brutto
3. Koordynacja, promocja w mediach, obsługa strony www, wideorelacje ,fotorelacje , materiały drukowane, dystrybucja - 7 000 zł brutto
4. Scenografia 500 zł x 8 wydarzeń 4 000 zł brutto
5. Zakup dywanów na których siedzą uczestnicy koncertów - 2 000 zł brutto
SUMA 73 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
73 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

08.07.2020 11:00
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany