Boks dla kobiet – broń się!

1046
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 080 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 776 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Każda osoba, a w szczególności kobieta powinna potrafić się bronić. Jak lepiej można wyjść z sytuacji zagrożenia, niż przez samodzielnie nabyte umiejętności? Zajęcia zakładają naukę boksu na poziomie podstawowym z technikami samoobrony zaczerpniętymi z innych sztuk walki. Ponadto gwarantują polepszenie cech motorycznych podczas odbytego cyklu treningowego.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
16.09.2021 13:07

Od 20 lipca br ćwiczymy na Alei Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego 22 . we wtorki i czwartki w godz. 17.30–19.00.

Treningi skierowane są dla osób od 15 roku życia. Wstęp wolny!

Zajęcia zakładają naukę boksu na poziomie podstawowym z technikami samoobrony zaczerpniętymi z innych sztuk walki. Nauczymy się wyprowadzać ciosy pięściami, trzymać gardę, reagować na duszenie zza pleców czy niebezpieczny chwyt.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu I Rekreacji

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Sportów Miejskich - Aleja Sportów Miejskich
ul. gen. Tadeusza Pełczyńskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek świetlicowy, dostęp do toalet.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Każda osoba, a w szczególności kobieta powinna potrafić się bronić. Jak lepiej można wyjść z sytuacji zagrożenia, niż przez samodzielnie nabyte umiejętności? Zajęcia zakładają naukę boksu na poziomie podstawowym z technikami samoobrony zaczerpniętymi z innych sztuk walki. Ponadto gwarantują polepszenie cech motorycznych podczas odbytego cyklu treningowego.
Opis projektu
Zajęcia „Boks dla kobiet – broń się!” skierowane są do mieszkanek dzielnicy od 15 roku życia. Głównymi celami projektu jest nauka nowych umiejętności służących polepszeniu ogólnej sprawności fizycznej ,budowaniu pewności siebie uczestniczek oraz zdolności do obronienia się w przypadku niebezpieczeństwa. Oprócz tego zainteresowane mogą liczyć na zredukowanie poziomu stresu, poprawienie kondycji i spalenie wielu kalorii. Kombinacja szybkich i wolnych ruchów wymagają dużego zaangażowania dzięki czemu podczas treningu pracujemy również nad koncentracją.
Zajęcia zakładają naukę wyprowadzania ciosów pięściami oraz obrony przed ciosami z uwzględnieniem metodyki nauczania boksu. Przedstawione zostaną również sposoby reagowania na techniki takie jak duszenie zza pleców, chwyt za rękę lub chwyt za ubranie.
Poziom trudności zadań zostanie indywidualnie dostosowany do możliwości każdego uczestnika. Maksymalna liczba osób w grupie wynosi 25 osób.
Projekt realizowany będzie przez wykwalifikowanych 2 instruktorów boksu. Ponadto będzie on posiadał wiedzę na temat mobilności i stabilności, cross-trainingu oraz podstaw żywienia w sporcie i suplementacji.
 Przewidziany okres realizacji zajęć – 09.06.2021 – 11.09.2021 w każdą sobotę i środę.
 Częstotliwość – 2 razy w tygodniu – jeden raz w tygodniu, jeden raz w weekend. np. co środę, co sobotę. Cykl zajęć obejmuje 2 miesięczne szkolenie dla jednej grupy przy zajęciach 2 razy w tygodniu
 Długość zajęć – 1.5h jednostka zajęć
 Przewidziana liczba zajęć – 28 jednostek zajęć każda trwająca 90 minut.

 Miejsce realizacji zajęć – miejsce ogólnodostępne – Aleja Sportów Miejskich
Trener zapewnia sprzęt treningowy w postaci do 25 par rękawic bokserskich

W celu umożliwienia udziału jak największej liczbie osób zapisy będą prowadzone na pierwszych zajęciach w danym miesiącu. W przypadku występowania wolnych miejsc będzie możliwość dopisania się na kolejnych zajęciach. Pełnoletnie osoby powinny zadeklarować brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu zajęciach, a młodzież od 15 roku życia powinna przedstawić zgodę rodziców na pierwszych zajęciach.
W celu zapewnienia bezpiecznego prowadzenia zajęć dopasowanego do poziomu trudności uczestników projekt zakłada 2 prowadzących instruktorów.
Zajęcia są całkowicie darmowe dla uczestniczek.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Korzyści płynące z projektu są wielowymiarowe. Najbardziej oczywistym z nich jest nabycie umiejętności samoobrony i nauka sportu jakim jest boks. Boks jest jednym z najbardziej rozwijających sportów. Sport ten poprawia kondycję, polepsza koordynację, szybkość, a także wspomaga odchudzanie i pomaga wyrzeźbić sylwetkę. Ma również szereg zalet niekoniecznie fizycznych, a mianowicie poprawia koncentrację, dodaje pewności siebie i daje większy komfort psychiczny. To także świetny sposób na rozładowanie stresu, a nawet drzemiącej w nas złości.
Projekt odpowiada na potrzebę aktywności fizycznej kobiet w każdym wieku. Pomaga zyskać dużą pewność siebie i budzi pokłady energii, których się nie spodziewamy.
Uczestniczki pod czujnym okiem prowadzących otrzymają wiedzę i wskazówki jak się bronić oraz jak uprawiać boks. Zajęcia, dzięki indywidualizacji i wykwalifikowanej kadrze zapewniają każdemu bezpieczny trening oraz motywację do dalszej aktywności i rozwoju fizycznego.
Projekt zapewni zdrowe, aktywne spędzanie wolnego czasu pośród warszawskich terenów zielonych pod opieką wykwalifikowanej kadry. Ponadto zajęcia są świetnym sposobem na zintegrowanie lokalnej społeczności kobiet.
Oprócz wyżej wymienionych korzyści projekt zakłada wyposażenie uczestniczek w wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koszt instruktora:
1. jeden instruktor - 180 zł za jednostkę zajęć (90 minut) wraz z zapewnieniem sprzętu w postaci rękawic bokserskich
Przy dwóch instruktorach koszt prowadzenia zajęć :
28 jednostek zajęć x 2 instruktorów x180 zł brutto = 10 080 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 080,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

21.01.2020 17:43
Autor projektu
27.04.2020 16:07
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo
11.08.2020 11:25
Koordynator w Dzielnicy Bemowo
18.08.2020 09:50
Koordynator w Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany