Slam poetycki w Bibliotece. Spotkania Ludzi Amatorów Mowy, czyli Poeci na Start

1242
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Aleksandra Madalińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
7 300 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Slam w Bibliotece to wyjątkowa impreza na Ochocie. Przyciąga młodzież i osoby dorosłe. Każdy może przyjść, zaprezentować swoją twórczość i podzielić się swoimi wierszami oraz miło spędzić czas.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka "Przy Baleya"
ul. Baleya 9
02-132 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka jest ogólnodostępnym miejscem, czynnym codziennie w godzinach 10.00-19.00 i w soboty w godzinach 10.00-15.00
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Slam w Bibliotece to wyjątkowa impreza na Ochocie. Przyciąga młodzież i osoby dorosłe. Każdy może przyjść, zaprezentować swoją twórczość i podzielić się swoimi wierszami oraz miło spędzić czas.
Opis projektu
SLAM - jest to skrzyżowanie poezji i performance`u stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy mogą wysłuchać jego wierszy. Słowo to określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności aktorskie poety. Wyłania najlepszego autora wieczoru.
Każdy poeta dostaje mikrofon na 3 minuty i jest to jego czas na przedstawienie publiczności swojej twórczości. Przewidziane jest 10 sekund "czasu hamowania", podczas których uczestnik musi zakończyć swój występ. Nie można używać rekwizytów, kostiumów i instrumentów muzycznych. Biblioteki są ogólnodostępnym miejscem, czynne codziennie w godzinach 10.00-19.00 oraz cztery największe placówki , w soboty w godzinach 10.00-15.00. Spotkania stwarzają więc możliwość uczestniczenia w kulturze bez ponoszenia kosztów przez ludzi biorących w nich udział. Skupi ludzi, którzy w ten sposób, poprzez pisanie wierszy, wypowiadają się i tworzą wspólną społeczność i integrują się.
Projekt zakłada 3 spotkania w ciągu roku (luty, maj, październik). Spotkania prowadzi moderator, przewidziany jest poczęstunek, nagrody (za I miejsce 300 zł, za II 200 zł, za III 100 zł) oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Każde spotkanie zostaje wypromowane przez plakaty, ulotki oraz promocje w internecie. Pracownik biblioteki odpowiedzialny jest za promocję (przygotowanie materiałów promocyjnych, wysłaniem ich do drukarni oraz promocja w internecie), przygotowaniem sali, wysłaniem zaproszeń do uczestników oraz rekrutacją.
Zasady rekrutacji: Informacja o rekrutacji umieszczona będzie z trzytygodniowym wyprzedzeniem w internecie oraz w materiałach promocyjnych. Uczestnicy zgłaszają chęć udziału wysyłając maila pod wskazany adres lub zgłaszając się bezpośrednio na miejscu, tuż przed rozpoczęciem spotkania. Dopuszczalne jest również zgłoszenie swojego udziału po wystąpieniu wszystkich uczestników, ponieważ nie ograniczamy z góry konkretnej liczby uczestników. Każdy zainteresowany ma możliwość przedstawienia swojego wiersza. Cała roczna edycja zakończona będzie wydaniem zbiorku wierszy laureatów, którzy wezmą udział w poszczególnych spotkaniach.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu wspieranie twórczości jaką jest poezja oraz ma na celu skupianie poetów. Organizowane wydarzenie przyciąga osoby młode jak i dorosłych w rejony literatury o których kultura masowa dawno już zapomniała. To jedyne takie wydarzenie na terenie dzielnicy Ochota i jedno z nielicznych na terenie m.st. Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koszt realizacji projektu: 7 300 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
7 300,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt ma celu wspieranie twórczości młodych poetów

Modyfikacje

10.06.2020 10:12
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany