Youtuberzy w Bibliotece

1134
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Maciej Lisak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
42 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt Youtuberzy w bibliotece ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca spotkań, sprzyjającego rozwijaniu pasji i zainteresowań. Ponadto ma zachęcić młodzież i studentów do odwiedzin w bibliotece.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka "Przy Baleya", 02-132 Warszawa, ul. Baleya 9
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt Youtuberzy w bibliotece ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca spotkań, sprzyjającego rozwijaniu pasji i zainteresowań. Ponadto ma zachęcić młodzież i studentów do odwiedzin w bibliotece.
Opis projektu
Młodzież i studenci czytają mniej – to niestety zauważalny trend ostatnich lat. Aby to zmienić należy podjąć działania zachęcające do odwiedzin w bibliotece. Korzyści z czytania jest bardzo dużo, trzeba je tylko uświadomić i przekonać do czytania młodych odbiorców. Dobrym sposobem na to będzie zaproszenie osób posiadających swój kanał w serwisie YOUTUBE. To bardzo popularny serwis Internetowy, w którym za darmo można umieszczać filmy, odtwarzać i komentować.
YouTube zastąpił wielu młodym ludziom telewizję – „YouTuberzy” to często osoby w podobnym wieku, z podobnymi problemami, mówiące podobnym językiem co ich odbiorcy, a więc bardziej dla nich wiarygodne niż telewizyjni celebryci. To na YouTube młodzież znajduje najbardziej interesujące ją treści. YouTube – w przeciwieństwie do telewizji – umożliwia bezpośrednie interakcje z widzami, a także autorami danego kanału.
Zapraszając YouTubera do biblioteki chcemy poszerzyć grono odbiorców i dotrzeć do osób niebędących aktywnymi czytelnikami. Dzięki takim spotkaniom młodzi mieszkańcy Ochoty będą mieli możliwość spotkania swoich idoli na żywo w przyjaznej atmosferze.
Projekt polega na zaproszeniu raz w miesiącu (wyłączając miesiące wakacyjne lipiec i sierpień) do biblioteki “Przy Baleya” popularnego YouTubera. Bezpłatne spotkania będą odbywały się w dzień powszedni w godzinach popołudniowych.
Projektowanie uniwersalne
Brak odpowiedzi
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Ochoty będą bezpłatnie korzystać z kulturalnej oferty biblioteki. Spotkania z osobami, które mają ciekawe zainteresowania to doskonała możliwość na bezpośredni kontakt ze swoim idolem. Okazja do rozmowy, zdobycia autografu czy zrobienia selfie.
Projekt odpowiada szczególnie na potrzeby młodych mieszkańców Ochoty, którzy będą mogli spotkać osoby do tej pory oglądane tylko w Internecie. Dzięki tym bibliotecznym wydarzeniom będzie można dotrzeć do osób, które do tej pory rzadko korzystały z zasobów biblioteki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt realizacji projektu 42 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
42 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Mieszkańcy dzielnicy będą mogli spotkać osoby znane z internetu – prowadzące swój kanał w serwisie youtube.

Modyfikacje

10.06.2020 10:39
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany