Stop "przedeptom" - ładniej przy ul. Radziwie

1254
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Ewa Kempa
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
"Przedept" to wydeptany trawnik przez ludzi , który wybierają najkrótszą drogę do celu swojej pieszej podróży. Skwerek na styku ulic Radziwie i Obozowej to ciąg pieszy dla setek ludzi, dlatego projekt ma na celu utwardzenie wydeptanych tam ścieżek, zadbanie o istniejącą zieleń i jej uzupełnienie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pomiędzy ulicami Radziwie a Obozową
Obręb 60307, działki nr 3, 4, 5, 6 (dr)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"Przedept" to wydeptany trawnik przez ludzi , który wybierają najkrótszą drogę do celu swojej pieszej podróży. Skwerek na styku ulic Radziwie i Obozowej to ciąg pieszy dla setek ludzi, dlatego projekt ma na celu utwardzenie wydeptanych tam ścieżek, zadbanie o istniejącą zieleń i jej uzupełnienie.
Opis projektu
Realizacja projektu zakłada:
- utwardzenie przedeptów poprzez utworzenie żwirowych alejek, co skutecznie zapobiegnie dalszej dewastacji trawników - ok. 6 000 zł
- odtworzenie trawników pomiędzy alejkami i chodnikami lub wysianie łąki kwietnej - 3 000 zł
- remont chodnika od strony MPO - ok. 25 000 zł
- zadbanie o rosnące w pobliżu drzewa - ok. 1000 zł
- nasadzenie dwóch-trzech drzew i kilku kwitnących lub żywozielonych krzewów służących poprawie jakości powietrza - ok. 6 000 zł
- ustawienie ławki parkowej - ok. 1500 zł.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Od kilku lat okolica ulic Radziwie i Obozowej, zwłaszcza na wysokości przystanku Wawrzyszewska, za sprawą wielu nowych inwestycji mieszkaniowych stała się bardzo uczęszczanym ciągiem pieszym. Mieszkańcy z rożnych względów skracają sobie drogę, a to z pośpiechu, a to omijają kałuże czy błoto śniegowe i wytyczają ścieżki, których wcześniej nie zaplanowano. Praktyka pokazuje, że nie ma sensu walczyć z przedeptami, bo to ludzi nie powstrzyma. Utworzenie żwirowych alejek poprawi warunki funkcjonalno-przestrzenne komunikacji pieszej i przywróci estetykę tego miejsca. Nasadzenie drzew i krzewów oraz pielęgnacja trawników i istniejącej roślinności przyczyni się do poprawy jakości powietrza przy ruchliwej ulicy Obozowej. Z kolei remont chodnika przy skwerku od strony MPO poprawi bezpieczeństwo mieszkańców oraz petentów MPO i wpłynie pozytywnie na odbiór estetyczny tego miejsca.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Proszę spojrzeć na projekt "Bezpieczniejsza Obozowa - 966" tam autor zgłasza bezpieczne przejście przez obozową i przy okazji te przedepty.
  Marcin Nowak  21.01.2020 21:08
  • Tak, widziałam już ten projekt. To jednak całkiem inne rozwiązanie, mianowicie zakłada ułożenie nowych chodników betonowych, a nie alejek żwirowych. Co wy mnie ma istotne znaczenie dla i tak betonowego terenu. Poza tym alejki żwirowe pozwalają na zupełnie inne zagospodarowanie terenu. Ponadto projekt ten nie proponuje remontu bardzo zniszczonego chodnika i krawężników od strony MPO i ustawienia ławek.
   Z racji tego, że ulica Obozowa ma przejść gruntowny remont, jest już po konsultacjach społecznych i powstał projekt ( wstrzymano prace na czas budowy metra) nie wiem, jak zostanie zaopiniowany tenże pomysł, ale trzymam kciuki za pozytywny werdykt.
   Nie wiem, czy Pan widział, ale jest jeszcze trzeci pomysł na ten Skwer i też proponuje inne rozwiązania :-)
   Ewa Kempa  21.01.2020 21:36 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany