Wycieczka rowerowa szlakiem poległych projektów budżetu partycypacyjnego

1218
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • budżet obywatelski
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Oddano 888 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Do tej pory wybrano do realizacji 3895 projektów (stan na 21.01.2020 r.). Jednak części z nich nie można wykonać. W systemie jest 14 projektów, które mają status "odstąpiono od realizacji". Projekt ma na celu wspólny przejazd rowerowy mieszkańców i urzędników, podczas którego zostaną opowiedziane historie tych projektów i wyjaśnione przyczyny odstąpienia do ich wykonania.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
21.06.2021 13:57

W ramach projektu 20 czerwca 2021 r. (niedziela) odbył się przejazd rowerowy ulicami Warszawy. Na trasie wycieczki odwiedzieliśmy 6 miejsc, gdzie miały powstać projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Przejazd miał zabezpieczenie porządkowe oraz medyczne. Fotorelacja z wycieczki poniżej, fot. Maksymilian Chołuj. 

 W ramach projektu powstanie też krótka broszura informująca o projektach, których nie udało się zrealizować oraz o tym, dlaczego odstąpiono od ich realizacji.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Budżetu Obywatelskiego Centrum Komunikacji Społecznej

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
wycieczka rowerowa po Warszawie; dokładnie trasa zostanie ustalona na etapie realizacji projektu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Co najmniej 5 punktów, w których miały być wykonane projekty, ale miasto "odstąpiło od ich realizacji"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Do tej pory wybrano do realizacji 3895 projektów (stan na 21.01.2020 r.). Jednak części z nich nie można wykonać. W systemie jest 14 projektów, które mają status "odstąpiono od realizacji". Projekt ma na celu wspólny przejazd rowerowy mieszkańców i urzędników, podczas którego zostaną opowiedziane historie tych projektów i wyjaśnione przyczyny odstąpienia do ich wykonania.
Opis projektu
14 projektów (stan na 21.01.2020 r.), które wygrały w pierwszych pięciu edycjach budżetu partycypacyjnego na pewno nie zostanie zrealizowanych. Mają one w systemie status "odstąpiono od realizacji". Są to:

1. Budowa mostku dla pieszych nad Potokiem Służewieckim
2. Panie, Pan tu nie stał (postawienie repliki Misia z filmu)
3. Wyznaczenie pasa rowerowego na fragmencie ul. Nowy Świat (UWAGA - projekt jest w trakcie realizacji przez Zarząd Dróg Miejskich)
4. „Wyszalnia” dla psów (wybieg dla psów w Parku Wielkopolskim)
5. Chodniki zamiast błota przy Rembielińskiej, Bazyliańskiej i Krakusa
6. Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Ogrodowej i Wroniej
7. Wygodny parking przy Broniewskiego
8. Street Workout Młociny - ścieżka zdrowia
9. Pasy rowerowe i miejsca parkingowe na Żeromskiego i Reymonta
10. Ochota na kajaki (w parku Szczęśliwickim)
11. Budowa przejścia dla pieszych w Al. Jerozolimskich
12. Wygodniej rowerem między Marymoncką i Twardowską
13. Na skróty do parku! Chodnik w śladzie przedeptu do Parku Żeromskiego
14. Łącznik rowerowy na Placu Weteranów od Sierakowskiego do Floriańskiej

Projekt polega na opracowaniu i przeprowadzeniu wycieczki rowerowej po Warszawie przez miejsca, w których odstąpiono od realizacji tych projektów. W trakcie wycieczki zostaną opowiedziane historie wszystkich projektów o statusie „odstąpiono od realizacji” – założenia oraz powody, z jakich odstąpiono od ich realizacji. Zostanie wykonana także dokumentacja fotograficzna z każdego punktu wycieczki. Wycieczka zostanie zorganizowana w wybraną niedzielę czerwca, będzie obejmować minimum 5 z wyżej wymienionych punktów (długość trasy – około 10-20 km) i trwać około 3 godziny. Dokładna trasa przejazdu zostanie ustalona na etapie realizacji projektu. Udział w wycieczce będzie mógł wziąć każdy, nie będą prowadzone wcześniejsze zapisy. Wycieczka będzie promowana z wykorzystaniem co najmniej social mediów oraz strony https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Ponadto projekt obejmuje opracowanie i wydrukowanie krótkiej, ok. 8 stronicowej, broszury opisującej historie tych projektów wraz z wyjaśnieniem, dlaczego miasto niektórych działań nie może wykonać.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców o sposobie działania budżetu partycypacyjnego / obywatelskiego. Wycieczka rowerowa po mieście ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu i poznawania miasta. Projekt stanowi też symboliczne upamiętnienie wysiłków autorów projektów i mieszkańców, którzy na te projekty zagłosowali. Projekt ma również na celu sprawdzenie, czy obecny system głosowania premiuje tanie i śmieszne projekty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
opracowanie trasy, przygotowanie i przeprowadzenie wycieczki (w tym m.in.: opracowanie regulaminu przejazdu, zabezpieczenie porządkowe i medyczne, ewentualne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością) – 2 500 zł
opracowanie tekstu, skład i wydruk broszury informacyjnej – 2 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

14.04.2020 11:25
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardziej bezsensownego i idiotycznego pomysłu w budżecie obywatelskim dziś nie zobaczę.
  Widzę, że pan Buciak ma wyjątkowe parcie na publiczne pieniądze, skoro chce je wykorzystać w tak bezsensowny sposób. To jakby dać po prostu Buciakowi 5 tysięcy. nie popieram i jako warszawiak, mówię stanowcze NIE.
  Mieszkaniec18991  21.01.2020 15:01
  • Bo BO stało się dojną krową dla co poniektórych urzędników i aktywistów od siedmiu boleści na czele z Robertem Buciakiem.
   Mieszkanka26502  23.06.2021 13:54
 • Co to za pomysł? 5 tysięcy na wycieczkę rowerową dla Pana Buciaka? Chyba gorzej już nie da się zagospodarować publicznych pieniędzy. Wnoszę o negatywne zaopiniowanie
  Mieszkaniec20957  21.01.2020 15:27
 • Chyba czas zacząć rozliczać Pana Buciaka za takie pomysły. Rozumiem, że chce wziąć paru znajomych, pojeździć sobie na rowerach i wziąć do kieszeni 5 000PLN? Niesamowite.
  Mieszkaniec21873  21.01.2020 18:01
 • Komentarz został usunięty przez Administratora z powodu naruszenia postanowień regulaminu korzystania z systemu

  Mieszkaniec22031  23.01.2020 02:09
 • Przez takie pomysły (a także durne przepisy ustawowe) budżet obywatelski dawno stał się kpiną z samego siebie i właściwie winien być zaorany.
  Mieszkaniec19227  30.01.2020 23:38
 • Takie projekty to skandal!!
  Mieszkaniec18503  01.09.2020 23:40
 • Czemu ten projekt w ogóle został dopuszczony??
  5 000 zł naszych pieniędzy dla Buciaka za spacerek? To jest farsa!
  Mieszkaniec10538  02.09.2020 20:44
 • Prywatny skok na kasę roberta buciaka.
  Mieszkaniec23785  12.09.2020 22:25
 • Panie Robercie, zapraszam na Rembielińską za darmo, ale pieszo, nie rowerem. Bo w miejscu w którym miały być chodniki wybrane do realizacji przez moich sąsiadów jest teraz plac budowy metra. Jako autor projekt sam wystąpiłem do Burmistrza z prośbą o nie marnowanie publicznych pieniędzy. Uzyskałem też zapewnienie, że po wybudowaniu metra układ organizacyjne zostanie zmieniony i powstaną nowe ścieżki chodników, dostosowane do zmienionej przestrzeni.
  Pana ignorancja jest urągająca, że nawet nie zainteresował się Pan czemu odstąpiono od realizacji projektu, a już na pewno, nie było to Pana, i być może nie ma Pan pojęcia o jakim miejscu mówi.
  Robert Goliński  14.09.2020 13:30
 • Jeden z najgłupszych pomysłów jakie widziałam i które niestety zostały zrealizowane, grupa aktywistów zorganizowała sobie wycieczkę za nasze pieniądze. 5 tyś piechotą nie chodzi
  Mieszkanka26502  23.06.2021 13:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany