Więcej warzyw, poproszę! Warsztaty kuchni roślinnej dla rodzin

1270
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Rodzinne warsztaty kulinarne oparte na kuchni roślinnej. Praktyczne porady i sprawdzone przepisy, które przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała Ochota
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Rodzinne warsztaty kulinarne oparte na kuchni roślinnej. Praktyczne porady i sprawdzone przepisy, które przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny.
Opis projektu
6 warsztatów dla 100 osób - dorosłych i dzieci
Czas trwania warsztatu: 120 minut.

Inspirujące warsztaty kulinarne dla rodzin, które chcą włączać do codziennej diety więcej warzyw. Podczas warsztatów, odbywających się w profesjonalnym studiu kulinarnym, będziemy uczyć jak przygotowywać sezonowe, proste posiłki wykorzystując dostępne lokalnie warzywa. Warsztaty prowadzić będą edukatorzy kulinarni, którzy wiedzą jak zachęcić nawet najbardziej opornych do zdrowego jedzenia. Wspólne gotowanie to doskonała okazja dla najmłodszych do zapoznania się z wybranymi produktami i technikami, a dla dorosłych - do spojrzenia na warzywa z zupełnie nowej perspektywy. Wszyscy uczestnicy po zakończeniu warsztatów otrzymają przepisy, którymi z łatwością będą mogli posłużyć się w domowym zaciszu.

Nieodpłatne warsztaty dostępne będą dla mieszkańców Ochoty od stycznia do połowy grudnia 2021r.

Zapisy na darmowe zajęcia odbywać się będą u organizatora do wyczerpania limitu wolnych miejsc w danym miesiącu. Informacja o możliwości zapisów pojawi się na stronie organizatora. Każdy warsztat odbędzie się w 15 osobowej grupie.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dieta oparta na produktach roślinnych korzystnie wpływa na zdrowie, środowisko i domowy budżet. Zmiany klimatyczne zachęcają, ale też zmuszają nas do podejmowania bardziej rozważnych decyzji zakupowych. Jedzenie produktów dostępnych lokalnie przyczynia się do minimalizowania śladu węglowego związanego z transportem. Choć warzywa powinny stanowić połowę tego, co jemy, wielu dorosłych i dzieci niechętnie po nie sięga.

Warsztaty mają na celu zmianę w myśleniu o warzywach i ich zastosowaniu w kuchni. Garść praktycznych porad i przepisów, które zostaną zaprezentowane na warsztatach zainspiruje dorosłych do przygotowywania potraw kuchni roślinnej, które będą smakować wszystkim domownikom, a jednocześnie nie będą obciążać domowego budżetu. Włączenie dzieci w proces przygotowania posiłków wspiera wytwarzanie dobrych nawyków żywieniowych oraz korzystnie wpływa na poczucie samodzielności, sprawczości i odpowiedzialności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt projektu to 15 000 zł i zakłada m.in. przeprowadzenie 6 warsztatów (po 120 minut każdy) dla ok. 90-100 uczestników (w tym osób dorosłych i dzieci), zakup artykułów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych, promocję wydarzenia.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Efektem realizacji projektu ma być wzrost świadomości uczestników warsztatów na temat zdrowego żywienia. Wdrożenie zdrowych zasad żywienia w codziennym życiu i nawyków żywieniowych powinno korzystnie wpłynąć na zdrowie psychofizyczne oraz na poczucie samodzielności, sprawczości i odpowiedzialności.

Modyfikacje

21.05.2020 15:07
Koordynator w Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany