Kurs samoobrony dla mieszkańców Mokotowa

736
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
570 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • inna
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest zorganizowanie kursu samoobrony dla mieszkańców Mokotowa, przeznaczony dla dzieci , młodzieży i kobiet. Uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Zajęcia będą zorganizowane w odpowiednich grupach dostosowanych do predyspozycji i możliwości kursantów. Kurs będzie prowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora samoobrony.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Krasnołęcka 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kurs będzie się odbywał w Zespole Szkół Hotelarsko Turystyczno Gastronomicznych nr 1
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zorganizowanie kursu samoobrony dla mieszkańców Mokotowa, przeznaczony dla dzieci , młodzieży i kobiet. Uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Zajęcia będą zorganizowane w odpowiednich grupach dostosowanych do predyspozycji i możliwości kursantów. Kurs będzie prowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora samoobrony.
Opis projektu
Kurs samoobrony będzie organizowany w celu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie dla dzieci, młodzieży oraz kobiet powyżej 18 roku życia. Ma on za zadanie wyposażyć kursanta w wyselekcjonowane techniki obronne, tak aby każda nawet słaba, nie wytrenowana osoba była w stanie się obronić w sytuacji zagrażającej życiu. Kurs podzielony będzie na dwa bloki jeden teoretyczny drugi praktyczny. Teoria także będzie dostępna dla osób, które nie mogą uczestniczyć w aktywności fizycznej ze względów zdrowotnych, tak aby też mogli poczuć się bezpiecznie.
Docelowo utworzone i objęte programem będą trzy grupy :
1 grupa - dzieci od 5 roku życia 2 x w tygodniu 32 godzin "Bezpieczny Uczeń Podstawówki"
2 grupa - młodzież ucząca się, 2 x w tygodniu, 32 godzin "Bezpieczny/a nastolatek/ka"
3 grupa - kobiety powyżej 18 roku życia zarówno pracujące jak i bezrobotne, 2 x w tygodniu, 48 godzin "Umiem zadbać sama o swoje bezpieczeństwo"
Na kursie będą realizowane m.in. treści :
W grupie dzieci nastawienie będzie na wszechstronny rozwój małego adepta oraz wyposażenie go w podstawowe techniki obronne np. przed upadkiem.Sprawne dziecko to bezpieczne dziecko.
W grupie młodzieży oprócz technik obronnych realizowane będą treści związane z różnego rodzaju postępowaniem np.na imprezach w klubie oraz związany z nimi powrót do domu po imprezie.
W grupie kobiecej kursantki zostaną wyposażone w techniki obronne np. obrona w ciasnym pomieszczeniu jakim jest klatka schodowa, obrona przed gwałtem, nauczą się jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do obrony siebie.
Ćwiczenia będą wykonywane w sali gimnastycznej jak i na otwartym powietrzu (boisko zewnętrzne). Wszyscy uczestnicy będą trenować z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu tarcze, łapy trenerskie, strój agresora), tak aby ćwiczenia były jak najbardziej zbliżone do realnej sytuacji zagrożenia.
Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych będą prowadzone przez instruktora z wieloletnim doświadczeniem posiadającego legitymacje instruktorską, a jednocześnie szkoleniowca kursów samoobrony dla kobiet, nauczycieli.
Uzasadnienie realizacji projektu
Poczucie niebezpieczeństwa na ulicach Warszawy rośnie z dnia na dzień. Częste napady, rabunki , porwania dzieci, wymuszenia , groźby , mobbing czy też zastraszanie powodują, że coraz więcej osób obawia się wychodzenia z domu za dnia a tym bardziej wieczorem, a każde konieczne wyjście po zmierzchu staje się stresujące, szczególnie dla kobiet, które są najsłabsze. Stanowią one łatwy cel dla przestępców. Dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Mokotowa, mając odpowiednie zasoby ludzkie, lokalowe i sprzętowe chcemy nauczyć samodzielnego i odważnego działania, które ma na celu ochronę zdrowia i życia swojego bądź bliskiej nam osoby.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Remont sali gimnastycznej i pomieszczenia pomocniczego 186 247,00 zł
Zakup sprzętu do sali gimnastycznej 12 090,00zł
Zakup sprzętu pod zajęcia z samoobrony dla dzieci, kobiet i młodzieży 27 850,00zł
Spotkania z mieszkańcami Mokotowa 15 680,00 zł
Projekt 30 000,00 zł
Remont stropodachu Sali i łącznika 250 000,00 zł
Remont łącznika 48 133,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
570 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2016 08:46
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
19.05.2016 16:00
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany