SKUP KUP

44
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Autor pomysłu Daniela Grzesińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Umieszczenie na terenie psiego wybiegu w Parku Ceramiczna maszyny służącej do wymiany psich kup na drobne podarki lub worki na odchody. Alternatywną wersją jest maszyna z monitorem wyświetlająca np. ranking użytkowników, czyli ranking naszych pupili.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Ceramiczna, wybieg dla psów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Ceramiczna - teren wybiegu dla psów
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Umieszczenie na terenie psiego wybiegu w Parku Ceramiczna maszyny służącej do wymiany psich kup na drobne podarki lub worki na odchody. Alternatywną wersją jest maszyna z monitorem wyświetlająca np. ranking użytkowników, czyli ranking naszych pupili.
Opis projektu
Projekt planuje umieszczenie na terenie Parku Ceramiczna maszyny - rekuperatora na psie odchody, gdzie po wrzuceniu zapakowanych psich odchodów, można otrzymać nagrodę, worek na odchody lub informację na monitorze, np. w formie rankingu pupili użytkujących SKUP KUP. Maszyny takie z powodzeniem działają w Poznaniu i w Zabrzu. Dodatkowo, planuje się umieszczenie w okolicy tablic informacyjnych z zabawnymi hasłami edukacyjnymi dotyczącymi sprzątania kup i korzystania z rekuperatora.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy Warszawy często nie odczuwają współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną, niestety dotyczy to także właścicieli czworonogów. Nagminne jest pozostawianie psich odchodów, które zaśmiecają trawki, psie wybiegi. nie tylko brzydko wyglądają, ale także często lądują na butach spacerowiczów. Realizacja projektu ma na celu pozytywne zachęcanie mieszkańców do sprzątanie i w efekcie długofalowym - wypracowanie odruchu czystości każdorazowo, także bez możliwości korzystania z rekuperatora. Skorzystamy na tym wszyscy!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- rekuperator - maszyna - 20 000 zł
- montaż maszyny do podłoża - 500 zł
- przyłączenie do sieci elektrycznej - 1 000 zł
- podarki do losowania/worki na odpady - 2 500 zł
- eksploatacja bieżąca - 2 000 zł
- tablice informacyjne w okolicy (5 szt.) - 2 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
- eksploatacja - ok. 2000 zł
- uzupełnienie maszyny - ok. 2500 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 500,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (12)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł super. Aż kusi by zrobić podobny projekt w parku Bródnowskim.
  Robert Goliński  01.01.2016 10:34
  • Dziękuję:) Zaczerpnęłam pomysł z BP w Zabrzu. Zachęcam do korzystania!
   Pozdrawiam,
   Daniela
   Daniela Grzesińska  05.01.2016 19:37 Autor projektu
 • Maszyna na kupy za gadżet, mi się średnio podoba, ale nie mam psa może dlatego, nie lepiej rozdać właścicielom psów saperki albo łopatki tak żeby każdy mógł w prosty sposób zakopać niespodziankę po swoim pupilu. Po co kolekcjonować te odchody? A tak swoją drogą to ile jest psów na białołęcę bo dzików trochę jest bobry i ptaki też widziałem.
  Mieszkaniec1145  12.01.2016 22:26
  • Panu to się naprawdę nudzi i musi Pan coś głupiego napisać.
   Robert Goliński  19.01.2016 17:37
 • Rewelacja pomysł. Serio.
  Mieszkaniec91  12.01.2016 22:38
 • Pytanko do projektodawcy: czy orientowałaś się jak kwestia pozytywnej weryfikacji? To jest realne przedsięwzięcie? Chcę spróbować zgłosić identiko na Ochocie.
  Mieszkaniec91  13.01.2016 22:58
 • Czy można gdzieś poznać więcej szczegółów na temat działających rekuperatorów wspomnianych w opisie (Poznań, Zabrze)? Informacje na które natrafiłem w sieci (ale może są inne) wskazują że:
  - Poznań (później także Trójmiasto i chyba Toruń) to była akcja "czasowa" Volskswagena (http://psy-pies.com/artykul/rekuperator-w-poznaniu,1135.html). Komentarz "w środku" tekstu wskazuje na pewne problemy z maszyną.
  - Zabrze - wygląda na to że pomysł był zgłoszony (http://www.um.zabrze.pl/sites/default/files/attach/P0142.pdf) ale nie został wybrany - pozycja 95 na liście: http://www.um.zabrze.pl/sites/default/files/attach/ZBP_2015_wyniki_glosowania.pdf
  Mieszkaniec1115  13.01.2016 23:28
 • Obawiam się, że taką maszynkę zaraz jakiś wandal by zniszczył albo znalazł metodę na ukradnięcie wszystkich gadżetów... I cały projekt poszedłby na marne.
  Jakub Kaczorowski  16.01.2016 21:26
 • A jak ta maszyna rozróżni psią kupę od ludzkiej? Jaka jest minimalna objętość waga wg której zadziała. Co jeśli w opakowaniu będzie ziemia a nie kupa?
  W teorii pomysł świetny, w praktyce jak wyżej ...
  Mieszkaniec2016  27.01.2016 14:40
 • Ludzie w Polsce nie sprzątają po psach i to norma. Dlatego każdy pomysł poruszający ten problem jest ok, jestem na tak.
  Mieszkaniec2564  31.01.2016 10:55
  • Fakt. Świadczy to o braku kultury. Wg mnie są dwa rozwiązania: systematyczne nakładanie kar przez Straż Miejską ( podniosłabym wysokość z 50 zł na co najmniej 100) albo wprowadzenie opłat od posiadaczy psów i za te pieniądze przeniesienie obowiązku sprzątania na "miasto". Niedawno zwróciłam uwagę ok. 10-letniej dziewczynce aby sprzątnęła po swoim yorku. Powiedziała, że musi zapytać się mamy czy może (!). Zadzwoniła przez domofon, mama zabroniła jej a na mnie napadła, że ona doniesie na policję, że straszę jej dziecko. Od sąsiada, który mieszka na parterze słyszałam, że doniósł na innego sąsiada (strzelał fotki jako dowód w sprawie), którego pies systematycznie "walił" pod jego oknami. Straż miejska rozłożyła ręce, bo właściciel psa dostarczył zaświadczenie lekarskie, że ma chory kręgosłup i nie może się schylać. Sąsiad z parteru skarżył się, że wcześniej to pies robił pod jego oknami często a po interwencji pod jego oknami na stałe sąsiedzki pies ma toaletę.
   Mieszkaniec821  01.02.2016 10:15
 • Jeśli chodzi o działanie maszyny, to każdorazowo jest ona inaczej konstruowana, na indywidualne zamówienie - przynajmniej w ten sposób działa firma, z którą ja się konsultowałam (projekty z Zabrza, Poznania itp.). Niestety z maszyną bywają problemy, ale chyba żadne urządzenie nie da sobie rady z wandalami... Jeśli projekt by dostał dofinansowanie, to wówczas miasto wspólnie z firmą opracowałoby taki rodzaj maszyny, która pozwoliłaby na zminimalizowanie zagrożenia zniszczeń i najbardziej odpowiadałaby lokalnym potrzebom. Nie wiem czy pomysł jest "idealny", ale jako posiadaczka czworonoga mam naprawdę dość wchodzenia w psie kupy zostawiane przez innych właścicieli i myślę, że taka zachęta mogłaby dać do myślenia przynajmniej niektórym.
  Daniela Grzesińska  06.02.2016 12:14 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany