"Zmieńmy Bibliotekę Przy Baleya w miejsce realizacji naszych pasji i potrzeb kulturalnych"

1467
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Maciej Lisak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
36 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Dzięki temu projektowi mieszkańcy pozyskają bardziej nowoczesną przestrzeń, poprzez którą będą mieli realny wpływ na zmianę swojego otoczenia. Staną się architektami miejsca, w którym będą mogli rozwijać swoją społeczną tożsamość, zaspokajać duchowe potrzeby oraz realizować swoje pasje.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka "Przy Baleya", 02-132 Warszawa, ul. Baleya 9
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dzięki temu projektowi mieszkańcy pozyskają bardziej nowoczesną przestrzeń, poprzez którą będą mieli realny wpływ na zmianę swojego otoczenia. Staną się architektami miejsca, w którym będą mogli rozwijać swoją społeczną tożsamość, zaspokajać duchowe potrzeby oraz realizować swoje pasje.
Opis projektu
Czy znacie na Ochocie miejsce do którego można przyjść porozmawiać ze znajomymi, pograć z nimi w gry planszowe albo sieciowe? Może jest gdzieś miejsce, w którym posłuchacie ciekawego wykładu spotkacie ciekawych ludzi, a może takie w którym pozwolą wam samodzielnie zorganizować spotkanie, podzielić się swoją pasją i zainteresowaniami. Miejsce w którym wasze dzieci wezmą udział w ciekawych zajęciach? Miejsce, w którym wszystko to jest za darmo?
W zasadzie takie miejsce, które spełnia część tych założeń już istnieje. To Biblioteka. Problem w tym, że działania te są prowadzone są we własnym zakresie, a w tym projekcie chodzi o to żeby przyciągnąć tu inne instytucje i zachęcić mieszkańców do zaangażowania się w te działania. Niestety żeby to zrealizować Biblioteka musi spełniać pewien standard użyteczności. Należy wyposażyć ją w dobry sprzęt audiowizualny oraz zapewnić uczestnikom właściwy komfort. Nie wyobrażam sobie spotkania bez dostępu do rzutnika czy dobrego nagłośnienia i oświetlenia sali. Nie każdy wie, że korzystanie np. z rzutnika w słoneczne dni nie zapewnia dobrej widoczności dlatego niezbędna jest możliwość zaciemnienia sali np. za pomocą rolet lub korzystanie z wielkoformatowego ekranu LCD dającego znacznie lepszy kontrast i większą mobilność. Pomieszczenia nie są z gumy, a przy założeniu realizowania różnych działań mobilność mebli jest niezbędnym aspektem takiego miejsca, dlatego składane stoły i krzesła są koniecznością.
Takie miejsce musi także istnieć w Sieci, ponieważ dobrymi praktykami powinno się dzielić tak, żeby inspirować innych, w tym także osoby decydujące o zasobach kulturalnych naszej dzielnicy, dlatego wydarzenia powinny być transmitowane w mediach społecznościowych.
Projektowanie uniwersalne
Brak odpowiedzi
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Ochocie brakuje takich miejsc. Wobec tego należy inwestować w zasoby już istniejące, dać im szansę na dalszy rozwój i wspólnie uatrakcyjniać zakres działania.
Biblioteka "Przy Baleya" to miejsce z dużym potencjałem, dysponująca dodatkową salą przeznaczoną na spotkania. Usytuowana w centrum dużego osiedla, a w sąsiedztwie brak jest jakichkolwiek ośrodków kultury. Otwarta od poniedziałku do soboty, średnio 10h dziennie (mowa tu o otwartości na działania animacyjne, a nie o dostępie do księgozbioru).
Dzięki doposażeniu placówki w nowoczesny sprzęt, będzie można lepiej wykorzystać potencjał placówki. Nowoczesne miejsce, to nowa jakość i profesjonalizm. Otwartość i gotowość do realizacji nowych zadań kulturalnych a jednocześnie duża dostępność dla mieszkańców, wolontariuszy oraz możliwość nawiązania współpracy z innymi instytucjami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 36 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
36 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Doposażenie biblioteki pozwoli realizować w tym miejscu więcej wydarzeń/działań kulturalnych dla mieszkańców

Modyfikacje

10.06.2020 11:07
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota
10.06.2020 11:08
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany