Sportowy plac zabaw - w ramach projektu Sport dla Każdego na Stadionie Podskarbińska

1690
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
80 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnego placu zabaw dostosowanego dla dzieci w różnym wieku, który umożliwi młodym mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia i zabawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stadion Podskarbińska
ul. Podskarbińska 14
03-831 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dysponentem obiektu jest OSiR dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnego placu zabaw dostosowanego dla dzieci w różnym wieku, który umożliwi młodym mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia i zabawy.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na terenie Stadionu Podskarbińska ogólnodostępnego placu zabaw dostosowanego dla dzieci w różnym wieku, który umożliwi młodym mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia i zabawy. Są one doskonałą formą aktywności na świeżym powietrzu, kompleksowo i pozytywnie wpływają na rozwój dzieci oraz ich sprawność fizyczną - ruchową. Plac zabaw składałby się z urządzeń sprawnościowych i zręcznościowych, takich jak drabinki pionowe i poziome, ściany wspinaczkowe, liny i systemy lin, mosty, szczebelki, zjeżdżalnie oraz drążki, uchwyty do podciągania i bujania. Zapewniałyby komfortową i bezpieczną zabawę kilku dzieciom jednocześnie. Planowany plac zabaw umożliwiałby optymalizację wykorzystania obiektu uwzględniając potrzeby młodszych mieszkańców Pragi Południe. Zwiększyłoby się również zainteresowanie sportem wśród okolicznych rodziców i ich dzieci, co miałoby bezpośredni wpływ na popularyzację rekreacji i aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Zgodnie z zasadami korzystanie z placu zabaw odbywałoby się w sezonie zimowym (16 październik - 14 marzec) codziennie od 7:00 do 21:00, a w sezonie letnim (15 marzec - 15 październik) codziennie od 6:00 - 22:00, w tym niedziele i Święta, za wyjątkiem dni zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich latach notowany jest wzrost aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Ważne jest propagowanie takich zasad już od najmłodszych lat. Dla dzieci bardzo popularną forma spędzania czasu wolnego są różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, w tym zabawy i ćwiczenia na placu zabaw. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego, treningów profesjonalnym oraz organizacji różnych zawodów oraz eventów plenerowych i pikników. Żeby obiekt spełniał swoją rolę, tętnił życiem oraz zapewniał odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty na stadionie. Obecna oferta w dużym stopniu ogranicza jego pełni możliwości. Stworzenie ogólnodostępnego placu zabaw byłoby idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych. Tym bardziej, że dookoła powstają nowe osiedla i rodziny potrzebują miejsca gdzie mogłyby odpocząć, spędzić czas po pracy, w weekend oraz zintegrować się z lokalną społecznością.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- zakup i montaż drabinek, ścianki wspinaczkowej, systemu lin, zjeżdżalni oraz drążków - 59000,00 zł
- wykonanie podłoża - 20000,00 zł
- promocja - 1000,00 zł
Razem: 80000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zapewnienie bezpiecznego miejsca zabawy i wypoczynku, pogłębianie więzi rodzinnych, promowanie aktywnego stylu życia.

Modyfikacje

27.05.2020 12:46
Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe
10.09.2020 12:27
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany