Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy Agorze i Wrzeciono

1779
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Agnieszka Gola
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
860 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • BEZPIECZEŃSTWO
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje wprowadzenie sygnalizacji świetlnej (bez wydzielonych lewoskrętów) na skrzyżowaniu ul. Przy Agorze i Wrzeciono na wysokości nr Przy Agorze 24-26.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ul. Przy Agorze i Wrzeciono na wysokośc nr Przy Agorze 24

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje wprowadzenie sygnalizacji świetlnej (bez wydzielonych lewoskrętów) na skrzyżowaniu ul. Przy Agorze i Wrzeciono na wysokości nr Przy Agorze 24-26.
Opis projektu
Wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Przy Agorze i Wrzeciono poprawi znacznie bezpieczeństwo pieszych, w tym szczególnie dzieci zmierzających do szkół, osób poruszających się samochodami, usprawni komunikację między dwoma częściami osiedla Wrzeciono, którego mieszkańcy chcą bezpiecznie docierać do szkół, sklepów, przychodni, kościoła.
Obecnie sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że wymaga podjęcia natychmiastowych skutecznych działań. Mieszkańcy drżą o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoje, młodzi kierowcy unikają tego miejsca. Tylko światła drogowe mogę zapobiec nieuchronnej tragedii.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Skrzyżowanie ul. Przy Agorze i Wrzeciono w związku z oddaniem do użytku budynku Przy Agorze 24-26, uruchomieniem popularnych dyskontów a także Galerii Młociny jest obciążone coraz większym ruchem pieszym i samochodowym. W tym miejscu przechodzą także dzieci zmierzające do szkoły. W godzinach szczytu przejechanie ul. Wrzeciono na wprost, wymaga wielominutowego oczekiwania, a następnie skorzystania z zatrzymania samochodów jadących ul. Przy Agorze przez przechodzących pieszych. Wymaga też zachowania wzmożonej uwagi ze względu na pieszych przechodzących przejściem po drugiej stronie skrzyżowania, których zasłaniają nieprawidłowo zaparkowane samochody. Piesi chcąc pokonać przejście muszą spowodować zatrzymanie sznura aut. W gorszych warunkach atmosferycznych sytuacja robi się dramatyczna. Skrzyżowanie to jest uważana przez mieszkańców za jedno z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Na skrzyżowaniu doszło do wielu zdarzeń drogowych. Propozycja ustawienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej jest podnoszona przez mieszkańców przy każdej okazji i była już wielokrotnie zgłaszana przez władze dzielnicy i radnych. Trudną sytuację drogową potwierdzają też służby - policja i straż miejska.
Korzystając z możliwości jakie daje budżet obywatelski warto zapobiec potencjalnej tragedii.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
860 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

28.01.2020 09:02
Koordynator w Dzielnicy Bielany
03.02.2020 09:17
Koordynator w Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany