Yoga na świeżym powietrzu - w ramach projektu Sport dla Każdego

1766
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada zorganizowanie ogólnodostępnych i bezpłatnych zajęć yogi, które umożliwi mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe oraz innych dzielnic Warszawy uczestniczenie w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywałyby się na bocznym boisku na Stadionie Podskarbińska.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stadion Podskarbińska
ul. Podskarbińska 14
03-831 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dysponentem obiektu jest OSiR dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie ogólnodostępnych i bezpłatnych zajęć yogi, które umożliwi mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe oraz innych dzielnic Warszawy uczestniczenie w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywałyby się na bocznym boisku na Stadionie Podskarbińska.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie ogólnodostępnych i bezpłatnych zajęć yogi, które umożliwi mieszkańcom dzielnicy Pragi Południe oraz innych dzielnic Warszawy uczestniczenie w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywałyby się na bocznym boisku na Stadionie Podskarbińska. Byłyby one doskonałą formą aktywności kompleksowo i pozytywnie wpływających na sprawność fizyczno-ruchową. Wpłynęłyby na profilaktykę prawidłowej stabilizacji ciała, podniesienie oraz podtrzymanie elastyczności mięśni i więzadeł. Zajęcia byłyby prowadzone przez trenera i przeznaczone dla wszystkich chętnych. Trwałyby 1 godzinę i odbywałyby się 3 razy w tygodniu w wybrane dni tygodnia w godzinach popołudniowych, a w sobotę w godzinach przedpołudniowych, w okresie od początku kwietnia do końca września. Planowane zajęcia umożliwiłyby optymalizację wykorzystania obiektu przez osoby trenujące rekreacyjnie. Zwiększyłoby się również zainteresowanie sportem wśród okolicznych mieszkańców, co miałoby bezpośredni wpływ na popularyzację rekreacji i aktywności fizycznej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich latach obserwuje się wzrost aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu są rożnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, w tym zajęcia fitness, między innymi yoga. Proponowane zajęcia wpłynęłyby bardzo korzystnie na poprawę zdrowia i samopoczucia ludzi w każdym wieku. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego, treningów profesjonalnych oraz organizacji przeróżnych zawodów. Żeby obiekt spełniał swoją rolę, tętnił życiem oraz zapewnił odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty możliwych zajęć na stadionie. Obecna oferta w dużym stopniu ogranicza korzystanie jego pełnych możliwości. Zorganizowanie bezpłatnych ogólnodostępnych zajęć yogi były idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, od młodzieży po seniorów, od osób zaczynających swoją przygodę ze sportem, aż po osoby prezentujące zaawansowane już umiejętności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- wynagrodzenie trenera/instruktora z 1 godz. prowadzenia zajęć - 100,00 zł.
- łączna ilość zajęć 145 godz. x 100,00 zł = 14500,00 zł
- promocja - 500,00 zł
Razem: 15000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Promocja zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców Warszawy, promowanie zdrowego trybu życia.

Modyfikacje

27.05.2020 12:48
Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany