Stacja naprawy rowerów i wózków w Parku "Magiczna"

479
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 647 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 792 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Stacja samodzielnej naprawy rowerów i wózków wyposażona w wiele różnych rodzajów narzędzi niezbędnych przy naprawie rowerów (wkrętaki, klucze, szczypce, imbusy, łyżki) oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory rowerów i wózków - w parku "Magiczna" na Zielonej Białołęce.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.11.2017 15:38
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Konserwacji i Środowiska dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park ul. Magiczna / ul. Głębocka.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park - teren sportowo-rekreacyjny na Zielonej Białołęce.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stacja samodzielnej naprawy rowerów i wózków wyposażona w wiele różnych rodzajów narzędzi niezbędnych przy naprawie rowerów (wkrętaki, klucze, szczypce, imbusy, łyżki) oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory rowerów i wózków - w parku "Magiczna" na Zielonej Białołęce.
Opis projektu
Stacja samodzielnej naprawy rowerów i wózków jest stacjonarnym urządzeniem w obudowie ze stali nierdzewnej o wymiarach 51cm x 40 cm x 156 cm (H), przytwierdzonym do betonowego fundamentu za pomocą kotew montażowych i zabezpieczonym przed kradzieżą nakrętkami antykradzieżowymi. Obudowa może być malowana farbą proszkową lub plastyczną, a front lub boki mogą zawierać logo dzielnicy Białołęka. Narzędzia przytwierdzone są do obudowy stalowymi linkami w osłonie PCV i są następujące: wkrętak krzyżowy (krętlik), wkrętak płaski (krętlik), wkrętak torx t25 (krętlik), klucz nastawny, klucz płaski 8x10mm, klucz płaski 13x15mm, szczypce płaskie, zestaw imbusów w rękojeści 2-8mm (krętlik), łyżki do opon. Dodatkowo stacja wyposażona jest w pompkę z adapterem na wszystkie zawory do wentyli rowerów i wózków. Stacja przystosowana jest do różnorodnych warunków atmosferycznych, jednak zalecany jest jej demontaż w sezonie zimowym.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zieloną Białołękę zamieszkują głównie rodziny z dziećmi. Na spacerach spotykamy rodziców z maluszkami w wózkach typu gondola i spacerówka, z przedszkolakami lub dziećmi szkolnymi na rowerkach, młodzież pędzącą na rowerach górskich czy skaczącą na rowerach wyczynowych w skateparku, dorosłych odbywających dłuższe przejażdżki rowerowe, osoby starsze również jeżdzące na jednośladach dla zdrowia. Każda z tych osób niejednokrotnie musiała napompować koła swego pojazdu lub stawała przed konieczością wykonania w nim drobnej reperacji, nie wiedząc gdzie przeprowadzić te czynności. Stacja samodzielnej naprawy rowerów i wózków jest odpowiedzią dla rzeszy mieszkańców Białołęki i okolicznych dzielnic, w dogodnej dla nich lokalizacji.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Betonowy fundament (do którego zostanie zamontowana stacja) o wymiarach 85 x 75 cm, głębokości 20 cm, z transportem na miejsce, osadzeniem:
1028,15- zł brutto
2. Stacja naprawy rowerów i wózków:
6669,06 zł brutto
3. Transport i montaż stacji:
950,- zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 647,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
1. Zalecany comiesięczny serwis, który obejmuje czyszczenie i konserwację stacji za pomocą specjalnych środków chemicznych oraz wymianę uszczelek w adapterze do pompki, dodatkowo w tej kwocie są dwa serwisy na wezwanie (jeśli np. jakaś część stacji zostanie skradziona lub uszkodzona).
110,70 zł * 12 miesięcy = 1328,40 zł
2. W zależności od użytkowania stacji, warunków atmosferycznych, aktów wandalizmu i kradzieży może okazać się konieczne nabycie lub wymiana narzędzi, zamontowanych w stacji.
Szacunkowy koszt wymiany / zakupu losowo wybranych narzędzi: 100 zł * 12 miesięcy = 1200,- zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 528,40 zł

Modyfikacje

15.01.2016 22:18
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
15.03.2016 12:25
Koordynator w dzielnicy Białołęka
10.06.2016 14:52
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • trochę drogo ale faktycznie było by gdzie napompować rower, takie cos już jest przy decatlonie (więc niedaleko) ale lepszy ten projekt niż jakiś szkolenia
  Mieszkaniec3622  30.05.2016 14:11
 • Witam, dziękuję za komentarz.
  Odnośnie kosztu stacji - zauważmy, że urządzenie wraz z jego elementami wykonane jest z solidnych materiałów, a będzie ono służyło wiele lat dużej liczbie mieszkańców, więc jest to inwestycja o długoterminowej użyteczności publicznej.
  Natomiast usytuowanie stacji w Parku Magiczna jest optymalnym rozwiązaniem lokalizacyjnym, wystarczy odwiedzić tenże teren rekreacyjny w weekend, aby zobaczyć jak dużym cieszy się zainteresowaniem Warszawiaków, a co za tym idzie - jak wielu z nich chętnie skorzystałoby ze stacji naprawy rowerów i wózków.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Mieszkaniec527  31.05.2016 15:09 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany