Strefa Street workout - w ramach Sport dla Każdego

1830
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Maciej Ciulkin
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
130 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada stworzenie na Stadionie Podskarbińska ogólnodostępnej i rozbudowanej strefy Street Workout, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stadion Podskarbińska
ul. Podskarbińska 14
03-831 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dysponentem obiektu jest OSiR dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na Stadionie Podskarbińska ogólnodostępnej i rozbudowanej strefy Street Workout, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie na Stadionie Podskarbińska ogólnodostępnej i rozbudowanej strefy Street Workout, która umożliwi mieszkańcom dzielnicy Praga Południe i innych dzielnic Warszawy ogólnorozwojowe ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Strefa byłaby przeznaczona dla osób w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania sportowego, które chcą zadbać o zachowanie sptrawności fizyczno-ruchowej, wytrzymałości oraz siły. Kompleksowa siłownia składałaby się z urządzeń do ćwiczeń takich jak drabinki pionowe, drabinki poziome, drabinki wysokie, koła gimnastyczne, poręcze wysokie, ławka skośna. Umożliwiałaby komfortowe i bezpieczne wykorzystywanie ćwiczeń wielu osobom jednocześnie. Planowana strefa umożliwi optymalizację wykorzystania obiektu przez osoby trenujące rekreacyjnie i wyczynowo biegi krótkie i długie, sporty walki, sporty siłowe oraz przez kluby sportowe. Zwiększy się również zainteresowanie sportem wśród okolicznych mieszkańców, w szczególności dzieci, młodzieży, seniorów. Zgodnie z zasadami treningi i nieodpłatne korzystanie ze Strefy Street Workout przez indywidualnie ćwiczących odbywałyby się w sezonie zimowym (16 październik - 14 marzec) codziennie od 7:00 - 21:00, a w sezonie letnim (15 marzec - 15 październik) codziennie od 6:00 - 22:00, w tym w niedziele i Święta, za wyjątkiem zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych oraz treningów grup zorganizowanych.

Szacunkowy koszt Strefy Street Workout - 130000 zł (urządzenia, podłoże, zadaszenie)
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich latach notowany jest wzrost aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Bardzo popularną formą są różnego rodzaju aktywności fizyczne, w tym treningi siłowe przeprowadzane na siłowniach plenerowych. Stadion Podskarbińska jest idealnym miejscem do uprawiania sportu amatorskiego, treningów profesjonalnych oraz organizacji przeróżnych zawodów. Żeby obiekt spełniał swoją rolę, tętnił życiem oraz spełnił odpowiedni standard i bezpieczeństwo korzystającym konieczne jest rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty możliwych zajęć, treningów na stadionie. Obecna oferta w dużym stopnia ogranicza wykorzystanie w pełni możliwości stadionu. Stworzenie ogólnodostępnej i rozbudowanej Strefy Street Workout byłoby idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, od młodzieży po seniorów, od osób zaczynający swoją przygodę ze sportem, aż po prezentujących zaawansowane już umiejętności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- urządzenia do ćwiczeń - 89500,00 zł
- przygotowanie i ułożenie podłoża - 20000,00 zł
- przygotowanie i instalacja zadaszenia - 20000,00 zł
- promocja - 500,00 zł
Razem: 130000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Podniesienie poziomu sprawności fizycznej i zdrowia mieszkańców Warszawy, propagowanie zdrowego stylu życia.

Modyfikacje

27.05.2020 12:50
Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany