Bezpieczne i zielone ulice Pragi Południe II

1984
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
900 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 2556 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
KAMIONEK – GROCHÓW – SASKA KĘPA

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg oraz zwiększenie przestrzeni terenów zieleni w pasie drogowym na ulicach Pragi Południe zarządzanych przez Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe na obszarze Kamionka, Grochowa oraz Saskiej Kępy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.01.2022 10:51

Z powodu planów (nieznanych na etapie oceny projektu) wprowadzenia na terenie Dzielnicy Pragi-Południe strefy płatnego parkowania realizacja projektu została zawieszona do czasu ustalenia docelowych rozwiązań komunikacyjnych. Projekt będzie zrealizowany w 2022 roku.
 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulice Pragi Południe zarządzane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe w szczególności:
Ateńska, Berezyńska, Dąbrowiecka, Elsterska, Gruzińska, Katowicka, Królowej Aldony, Łotewska, Meksykańska, Międzynarodowa, Nobla, Obrońców, Podskarbińska, Poselska, Przeworska, Styki, Szczuczyńska, Terespolska, Walecznych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
KAMIONEK – GROCHÓW – SASKA KĘPA

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg oraz zwiększenie przestrzeni terenów zieleni w pasie drogowym na ulicach Pragi Południe zarządzanych przez Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe na obszarze Kamionka, Grochowa oraz Saskiej Kępy.
Opis projektu
W ramach projektu planowane są m.in. powiększenie terenów zielonych w miejscach wyłączonych z ruchu oraz na wygrodzonych częściach chodników, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego poprawiających bezpieczeństwo oraz zapobiegających nielegalnemu parkowaniu.
Projekt zakłada zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej na ulicach poprzez nasadzenia krzewów oraz nowych dużych drzew w poszczególnych miejscach (m. in. poprzez rozpłytowanie i/lub usunięcie nawierzchni wybrukowanej/zaasfaltowanej) tak aby dzielnicowe ulice Pragi Południe (zarządzane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe) były bezpieczne i zielone - wszędzie gdzie tylko się da.

Projekt dot. ulic zarządzanych przez Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe na obszarze Kamionka, Grochowa oraz Saskiej Kępy.

Projekt jest kontynuacją projektu pt. "Zielone i Bezpieczne ulice Pragi Południe I".
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz walka ze skutkami kryzysu klimatycznego poprzez poprawę bezpieczeństwa pieszych i innych niechronionych użytkowników dróg oraz zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej i zieleni - mała retencja, cień, filtrowanie powietrza, walka z hałasem, ...

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt stałej organizacji ruchu: 74 000,00 zł

Realizacja w terenie: 826 000,00 zł

ŁĄCZNIE: 900 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
900 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

21.01.2020 23:43
Autor projektu
21.01.2020 23:52
Autor projektu
17.06.2020 13:11
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe
19.06.2020 11:32
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe
17.08.2020 09:10
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ponieważ opis tego pomysłu jest bardzo chaotyczny i brakuje w nim podstawowych informacji tak o celu, jak i o realizacji, a w "uzasadnieniu realizacji" brakuje merytorycznych argumentów, proszę autora o podanie konkretów, tzn.:
  1. na jakich ulicach i w jakich dokładnie lokalizacjach proponuje utworzenie nowych przejść dla pieszych? Czym jest to uzasadnione (np. jaka nowa inwestycja tam powstała, czy zwiększył się ruch pieszy w danym rejonie? itd.)
  2. na jakich ulicach i w jakich dokładnie lokalizacjach proponuje montaż "urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego"? Jakiego typu miałyby być to urządzenia i czemu miałyby służyć w danej lokalizacji?
  3. na jakich ulicach i w jakich dokładnie lokalizacjach proponuje "nasadzenia krzewów oraz nowych dużych drzew (...) m.in. poprzez rozpłytowanie i/lub usunięcie nawierzchni wybrukowanej/zaasfaltowanej"?

  Ponieważ załączniki graficzne do projektu bardzo wyraźnie pokazują, że celem autora jest sadzenie wysokich krzewów i drzew bezpośrednio obok jezdni, a zatem niezgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (które określają szerokość "pasa ochronnego" w metrach w celu zapewnienia odpowiedniej widoczności w ruchu drogowym), zgłaszam wniosek do koordynatora projektu z ramienia BO, że opis projektu jest niezgodny z jego tytułem (a to z kolei stanowi prawdopodobne naruszenie regulaminu BO). Aby tytuł był zgodny z opisem, powinien brzmieć: "Bardziej zielone i niebezpieczne ulice Pragi Południe II" albo "Zwiększenie zagrożeń na ulicach Pragi Południe II".
  Mieszkaniec17695  11.02.2020 18:47
 • Które ulice Autor pomysłu chcę zwęzić?
  Mieszkaniec22887  01.09.2020 19:34
  • Żadnej :)
   Mieszkaniec  01.09.2020 19:40 Autor projektu
  • "Zawężeniu ulegną jezdnie w rejonie niektórych skrzyżowań Saskiej Kępy" to cytat z projektu. Stąd pytanie, które jezdnie zostaną zwężone?
   Mieszkaniec22887  08.09.2020 21:46
 • Witajcie,
  czy wiadomo na kiedy planowana jest realizacja tego projektu wzdłuż ul. Przeworskiej ?
  Mieszkaniec23143  05.02.2021 15:13
 • Podbijam pytanie: Które ulice Autor pomysłu chcę zwęzić?
  Mieszkanka26340  12.03.2021 20:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany