II turniej piłkarski na Rakowcu (rodzinny piknik sportowy- dzień sportu na Rakowcu)

2071
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Cezary Król
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada prowadzenie i organizacje turnieju piłkarskiego na Rakowcu oraz familijny dzień zabawy i sportowych konkurencji dla całych rodzin.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
boisko przy SP 280 ul.Gorlicka 3
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada prowadzenie i organizacje turnieju piłkarskiego na Rakowcu oraz familijny dzień zabawy i sportowych konkurencji dla całych rodzin.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju piłkarskiego dla mieszkańców dzielnicy i miasta. W roku 2018 odbyła się pierwsza edycja, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tym razem jednak turniej wzbogacimy o strefę familijna w której całe rodziny będą mogły spędzić miło i na sportowo (aktywnie) popołudnie. strefa familijna będzie posiadała:
- dmuchane zabawki dla najmłodszych
-sportowe konkurencje dla dzieci młodzieży i dorosłych.
Oczywiście przewidziane są także drobne nagrody i upominki dla osób biorących udział w konkurencjach.

Regulamin turnieju projektodawca opracuje wraz z odpowiednim wydziałem dzielnicy. Rekrutacja do turnieju odbędzie się na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnieju i potrwa aż do wyczerpania miejsc. O starcie zadecyduje kolejność zgłoszeń. Informacja i regulamin turnieju dostępne będą na stronie Urzędu Dzielnicy Ochota oraz na FB Urzędu Dzielnicy Ochota min. miesiąc przed rozpoczęciem turnieju. Przewiduje się również rozwieszenie plakatów w placówkach oświatowych/sportowych oraz domach kultury na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Turniej oraz piknik kierowany jest do wszystkich mieszkańców Dzielnicy Ochota i m.st. Warszawy.

Jako miejsce zorganizowania wydarzenia wskazuję teren boiska przy SP 280 ul.Gorlicka 3. Termin realizacji maj-czerwiec 2021.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Krzepienie kultury fizycznej zawsze jest potrzebne. Podobny turniej odbył się w ramach budżetu partycypacyjnego w roku 2018. Projekt cieszył się wielkim zainteresowaniem. W związku z tym, że wtedy w turnieju brali udział sami mężczyźni w tym roku postanowiłem zadbać o całe rodziny organizując czas dla każdego członka rodziny. Będzie to świetna okazja do spędzania czasu wspólnego przez rodziny i udział w minikonkursach sportowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. organizacja turnieju 7000 zł: przygotowanie boiska, szatni, toalet oraz min. 2 namiotów dla sędziów, przygotowanie/wydruk regulaminu i programu turnieju, zapewnienie sprzętu niezbędnego do przygotowania i przeprowadzenia turnieju (w tym nagłośnienie, piłki, koszulki/znaczniki), zabezpieczenie opieki medycznej/sędziów/komentatora/obsługi technicznej, ubezpieczenie NNW, zabezpieczenie okolicznościowych medali dla wszystkich uczestników i pucharów dla zwycięzkich drużyn, gadżety dla kibiców, sprzątanie/montaż/demontaż terenu po turnieju, zabezpieczenie wody.
2. organizacja pikniku 18 000 zł: przygotowanie terenu do pikniku, zapewnienie dmuchanych zabawek dla najmłodszych, przeprowadzenie sportowych konkurencji dla dzieci i dorosłych, wynagrodzenie dla instruktorów/animatorów/ wynajem agregatu prądotwórczego/obsługa techniczna/elektryk/montaż/demontaż urządzeń/sprzątanie terenu po wydarzeniu, koordynacja wydarzenia/opłaty ZAIKS/ubezpieczenie /zapewnienie dostępu do toalet/zabezpieczenie medyczne, zakup drobnych nagród/upominków i okolicznościowych medali. Przygotowanie graficzne i wydruk plakatu, dystrybucja wydrukowanych plakatów na terenie Dzielnicy Ochota, woda dla uczestników.


Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Strategia#Warszawa2030, cel operacyjny 2.2 "aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu"

Modyfikacje

27.01.2020 13:27
Koordynator w Dzielnicy Ochota
21.04.2020 10:30
Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany