Bezpieczne Siekierki 2021 - "Monitoring"

2170
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Irena Rocka - Januszko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
62 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • komunikacja publiczna i drogi
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
  • bezpieczeństwo dzieci
  • młodzieży i ich opiekunów
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zawiera umieszczenie i podłączenie do monitoringu miejskiego kamer obrotowych w miejscu o bardzo dużym natężonym ruchu pieszych i pojazdów oraz na skrzyżowaniu ulic prowadzących do 2 szkół podstawowych jak i dwóch przedszkoli oraz do klubu młodzieżowego Dorożkarnia.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ulic Gościniec, Siekierkowskiej i Polskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
- skwer u zbiegu ulic Gościniec, Siekierkowskiej i Polskiej - dwa przystanki autobusowe - Centrum Siekierek

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zawiera umieszczenie i podłączenie do monitoringu miejskiego kamer obrotowych w miejscu o bardzo dużym natężonym ruchu pieszych i pojazdów oraz na skrzyżowaniu ulic prowadzących do 2 szkół podstawowych jak i dwóch przedszkoli oraz do klubu młodzieżowego Dorożkarnia.
Opis projektu
Projekt zawiera umieszczenie kamer miejskich obrotowych oraz podłączenie ich do systemu monitoringu miejskiego w miejscu otwartym w rejonie ciągów pieszych i jezdnych na obszarze o dużym natężeniu pojazdów i pieszych. Skrzyżowanie ulic, na którym ma zostać umiejscowiony monitoring prowadzi do o 2 szkół podstawowych i 2 przedszkoli oraz do klubu Młodzieżowego Dorożkarnia. Dziennie z tych przestrzeni korzysta około 700 osób, w tym dzieci, młodzież, ich opiekunowie jak i nauczyciele i wykładowcy. Do szkół, przedszkoli i klubu Dorożkarnia dzieci i młodzież dostają się przy pomocy komunikacji miejskiej jak i samochodami, którymi rodzice codziennie ich dowożą i odbierają. Monitoring zapewniłby dodatkowe poczucie bezpieczeństwa uczestnikom codziennej komunikacji.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ten zgłaszany jest po raz kolejny w związku z wysokim zapotrzebowaniem na jego realizacje.
- w ostatnim czasie wzrosła przestępczość na terenie Siekierek (włamania do domów)
-w przeciągu ostatnich lat na terenie Siekierek zarejestrowano akty wandalizmu miejsca kultu religijnego (kapliczkę zniszczono - usytuowaną na skwerze Siekierkowskim)
- w ostatnim roku, na terenie Skweru Siekierkowskiego został postawiony kamień upamiętniający zamordowanych mieszkańców Siekierek i Augustówki podczas II Wojny Światowej.
- nasilił się niekontrolowany przepływ pojazdów samochodowych z obciążeniem osi wyższym niż dopuszczalny, które niszczą lokalne drogi, chodniki, i płoty nieruchomości.
- ze względu na brak sygnalizacji świetlnej pomiędzy ulicami Augustówka, ul. Antoniewska, ul. Polska, ul. Gościniec, ul. Bartycka dochodzi do znacznych przekroczeń szybkości pojazdów mechanicznych.
- brak monitoringu powoduje, że gangi samochodowe organizują nielegalne wyścigi nocne, które niejednokrotnie doprowadzają do zagrożeń życia lokalnych mieszkańców i nie zezwalają na zasłużony odpoczynek.
Ponadto jak wcześniej wspomniano, na terenie Siekierek znajdują się dwie szkoły podstawowe, dwa przedszkola i klub młodzieżowy Dorożkarnia do których uczęszczają najmłodsi. Dzieci i młodzieży muszą przejść przez skrzyżowanie ul. Siekierkowskiej/Gościniec/ul. Polskiej w celu dotarcia na zajęcia\powrotu do domu. Brak instalacji świetlnej, dobrze oznakowanych pasów, powoduje, że każdorazowe przejście dziecka przez jezdnię grozi nieszczęśliwym wypadkiem bądź śmiercią. Jak opisałam powyżej kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych permanentnie przekraczają szybkość gdyż czują się absolutnie bezkarni.

Kamery obrotowe noc/dzień - 16 000 zł
- Uchwyty oraz pozostałe elementy - 7000 zł
- Rejestrator - 5000 zł
- Zestaw komputerowy z monitorem, dyskiem twardym 8 TB - 6000 zł
- Instalacja systemu i oprogramowania - 15 000 zł
- Oznakowanie -1000 zł
- Obsługa - 12 000 zł

RAZEM 62 000 zł


Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
62 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany