Bezpieczny plac zabaw dla dzieci

679
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 995 zł
Kategoria
  • sport
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 1016 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Dla każdego człowieka ważny jest okres dzieciństwa. Chciałabym aby dzieci z naszego osiedla miały co wspominać. Potrzebny jest bezpieczny plac zabaw,który zachęcałby je do zabaw ruchowych i wysiłku fizycznego, który jest niezbędny dla ich rozwoju. Stylistyka i jakość zaproponowanych sprzętów są jednymi z podstawowych cech pozwalających osiągnąć mój cel.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.09.2018 08:44

W ramach projektu, na terenie położonym pomiędzy blokami Wasilkowskiego 1a i Warchałowskiego 2 wybudowano plac zabaw. Powstał ogrodzony plac zabaw o powierzchni ok. 450 m², o nawierzchni częściowo piaskowej i częściowo trawiastej, na którym zainstalowano dziesięć urządzeń zabawowych, a także ustawiono ławki, kosze na odpadki i tablicę z regulaminem.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
plac zabaw pomiędzy blokami Wasilkowskiego 1a i Warchałowskiego 2, blisko ul.Płaskowickiej
dz.33 obręb 1-10-22
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W wybranym miejscu był kiedyś plac zabaw. Pozostała po nim stara piaskownica i karuzela. Są też dwie nowsze huśtawki.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dla każdego człowieka ważny jest okres dzieciństwa. Chciałabym aby dzieci z naszego osiedla miały co wspominać. Potrzebny jest bezpieczny plac zabaw,który zachęcałby je do zabaw ruchowych i wysiłku fizycznego, który jest niezbędny dla ich rozwoju. Stylistyka i jakość zaproponowanych sprzętów są jednymi z podstawowych cech pozwalających osiągnąć mój cel.
Opis projektu
Proponowany plac zabaw pozwoli dzieciom uruchomić wyobraźnię, da miejsce do świetnej zabawy i pomoże zapewnić niezapomniane przeżycia zdobyte na imielińskim podwórku. Mój plac zabaw to podróż nad morze. Dzieci ruszają z małego, kolorowego domku. Do wyboru mają dwa auta. Dla lubiących wyboiste drogi będzie czekać jeep. Dla tych, którzy preferują elegancką jazdę kabriolet. Dzieci wsiadają do aut i ruszają nad morze. Kolejny przystanek to duży statek (9m długości), który byłby ustawiony na piasku. Taka atrakcja zachęcałaby do wspinaczek, przesuwania się z rufy na dziób i wymyślania najróżniejszych pirackich bajek. Nad dziećmi powiewałaby flaga. Na statek można wspiąć się po kratownicy z lin, a opuścić go na zjeżdżalni. Z kolei piaskownica to mały, piracki okręt, który zachęca do schowania się w cieniu kapitańskiego mostka. Są też dwie drabinki z różnymi możliwościami działania. Opcji i wariantów zabawy jest mnóstwo, potrzebna tylko dziecięca fantazja (a ta jak wiadomo "jest od tego, by bawić się, bawić się na całego"). Jak na każdym porządnym placu zabaw proponuję umieścić tu huśtawki (dla młodszych i starszych dzieci), karuzelę i tablicę do rysowania kredą. Wszystkie urządzenia będą bajecznie kolorowe.
Podłoże placu zabaw stanowiłaby bezpieczna darń przy samochodzikach, domku i karuzeli. Natomiast przy wspinaczkowych urządzeniach podłożem byłby piasek.
Miejsce, w którym proponuję urządzić plac zabaw ma około 550 m2. Chciałabym ustawić na nim urządzenia, które posiadałyby certyfikaty zgodności z europejskimi normami wydanymi przez TÜV Rheinland Polska zapewniające warunki do stworzenia w pełni bezpiecznego miejsca do zabawy dla najmłodszych.

Ponadto przewiduję umieszczenie na placu dwóch ławeczek dla opiekunów. Obowiązkowym elementem placu zabaw będą kosze na śmieci. Chciałabym otoczyć plac zabaw nowym, a przede wszystkim trwałym ogrodzeniem.

Takiego miejsca brakuje w okolicy, a dzieciaków chętnych do zabawy jest w tym otoczeniu dużo. Przyjazny i stymulujący wyobraźnię plac zabaw spotka się z aprobatą mieszkańców i będzie aktywnie użytkowany.


Uzasadnienie realizacji projektu
Aktualnie plac zabaw robi wrażenie pustego i mocno zapomnianego. Stare ogrodzenie, stara, betonowa piaskownica, brak urządzeń do zabawy. Nie ma jak zająć dzieci. Najbliższy plac zabaw dla bloków: Warchałowskiego 1, 2, 3, Wasilkowskiego 1a, 3 to jedyny większy plac w naszym kwartale przy blokach miedzy ul.Szczuki 2 a Wasilkowskiego 7. Nasz plac byłby wspaniałym prezentem dla coraz liczniejszych dzieciaków w naszej enklawie. Wreszcie byłoby co robić !

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt wyposażenia placu zabaw(wg załącznika) - 207 474,74 zł (w tym m.in..okręt 66 623,25zł, statek-piaskownica 32546,00 zł, zestaw hustawek -7 970,40zł, domek 23 812,90zł, jeep -6 642,00zł, kabriolet 1734,30zł, zestaw wspinaczkowy -26 684,95zł, 2gi zestaw wspinaczkowy - 7 423,05zł, ogrodzenie - 34 037,89zł, )
Wykonanie bezpiecznej nawierzchni piaskowej - 33 520 zł
Koszt likwidacji starej piaskownicy i starego ogrodzenia - 20 000 zł
Koszt zieleni: krzewy wzdłuż ogrodzenia 100m2, 3 drzewa o średnicy 10-12cm (wierzby lub brzozy , za ogrodzeniem, na południowej stronie) - 20 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 995,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty sprzątania, konserwacji
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Modyfikacje

14.01.2016 15:46
Autor projektu
13.03.2016 21:28
Autor projektu
22.03.2016 10:58
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
18.04.2016 11:05
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów
09.06.2016 15:09
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany