Neonowy napis promujący dzielnicę Targówek

5
Trwa ocena
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnicę Targówek (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kołowa 18

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnicę Targówek (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnice Targówek, który to jest wzorowanym na tym postawionym na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie.
Orientacyjne wymiary szerokość 8 do 12 metrów, wysokość do 2 metrów, głębokość do 0,5 metra. Możliwość podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej będącej na miejscu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promocja dzielnicy Targówek,
projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej,
wzmacnia poczucie przynależności do społeczności lokalnej

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

02.12.2020 01:15
Autor projektu
02.12.2020 01:38
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bezsensowny pomysł. Po co promować dzielnicę? Kto jest grupą docelową takiej reklamy? Przecież Targówek to zwykła dzielnica mieszkaniowa, a nie zabytek czy inna atrakcja turystyczna, do którego można chcieć ściągnąć turystów, aby na nich zarobić.

  Marnotrawstwo pieniędzy. Jest tyle innych potrzeb, a do tego taki napis jest nieekologiczny, bo będzie zużywał prąd. No i trzeba będzie go konserwować i pewnie co jakiś czas naprawiać, czyli dodatkowo wydawać pieniądze i marnować czas służ miejskich. Niefajne jest też to, że taki napis jest niczym innym jak kolejnym banerem świetlnym, których w mieście jest już zdecydowanie za dużo. Z każdej strony coś świeci, pulsuje, miga i zwraca na siebie uwagę dodatkowo zwiększając problem zanieczyszczenia światłem.


  Edit.
  Właśnie widzę, że autor zgłosił ok 90 różnych projektów w całym mieście, w tym 11 noeonowych napisów. Strasznie to podejrzane i wątpliwe jest, aby autor wiedział czego chcą okoliczni mieszkańcy na Targówku. Autor w uzasadnieniu napisał: "projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej" co wygląda na ściemę i "zapchajdziurę".
  Mariusz_M  25.01.2021 09:20
 • Szkoda naszych pieniędzy.
  Napis to żadna PROMOCJA, niezależnie od wielkości i ilości światła, jaką emituje. Walory dzielnicy promuje się zupełnie inaczej.
  Te pieniądze lepiej wydać na dofinansowanie działalności promocyjnej Domu Kultury czy innej instytucji/organizacji.
  Napis to po prostu INFORMACJA. Na każdej tabliczce z ulicą widać, w jakiej jest się dzielnicy. A jeśli nie, to tam można napisy dorobić z pieniędzy BO.
  HankaŻet  25.01.2021 20:38
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany