Neonowy napis promujący dzielnicę Targówek

5
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnicę Targówek (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kołowa 18
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnicę Targówek (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Targówek napisu promującego nasza dzielnice Targówek, który to jest wzorowanym na tym postawionym na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie.
Orientacyjne wymiary szerokość 8 do 12 metrów, wysokość do 2 metrów, głębokość do 0,5 metra. Możliwość podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej będącej na miejscu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promocja dzielnicy Targówek,
projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej,
wzmacnia poczucie przynależności do społeczności lokalnej

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Modyfikacje

02.12.2020 01:15
Autor projektu
02.12.2020 01:38
Autor projektu
29.01.2021 12:48
Koordynator w Dzielnicy Targówek
27.04.2021 14:20
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bezsensowny pomysł. Po co promować dzielnicę? Kto jest grupą docelową takiej reklamy? Przecież Targówek to zwykła dzielnica mieszkaniowa, a nie zabytek czy inna atrakcja turystyczna, do którego można chcieć ściągnąć turystów, aby na nich zarobić.

  Marnotrawstwo pieniędzy. Jest tyle innych potrzeb, a do tego taki napis jest nieekologiczny, bo będzie zużywał prąd. No i trzeba będzie go konserwować i pewnie co jakiś czas naprawiać, czyli dodatkowo wydawać pieniądze i marnować czas służ miejskich. Niefajne jest też to, że taki napis jest niczym innym jak kolejnym banerem świetlnym, których w mieście jest już zdecydowanie za dużo. Z każdej strony coś świeci, pulsuje, miga i zwraca na siebie uwagę dodatkowo zwiększając problem zanieczyszczenia światłem.


  Edit.
  Właśnie widzę, że autor zgłosił ok 90 różnych projektów w całym mieście, w tym 11 noeonowych napisów. Strasznie to podejrzane i wątpliwe jest, aby autor wiedział czego chcą okoliczni mieszkańcy na Targówku. Autor w uzasadnieniu napisał: "projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej" co wygląda na ściemę i "zapchajdziurę".
  Mieszkaniec15272  25.01.2021 09:20
  • Dzień dobry, po pierwsze wszystkie projekty zostały stworzone na bazie opinii mieszkańców. Projekt składam na Targówku ponownie (W ubiegłej edycji zgłaszałem ale nie przeszedł weryfikacji merytorycznej ze względu na brak miejsca na terenie dzielnicy) a cieszył się dużą popularnością. Po na Targówku jest wiele zabytków i warto o tym mówić. Sam napis będzie postawiony na terenie domu kultury przy kołowej 18 gdzie nie będzie świecił ludziom w okna.

   Proszę także zwrócić uwagę na zróżnicowanie społeczeństwa (Jednemu pomysł się spodoba a drugiemu nie). Dodatkowo tak jak wspominałem wszystkie projekty były robione na bazie opinii (konsultacji z mieszkańcami dzielnicy w którym projekt miałby powstać). Dokładnie 4 miesiące pracy społecznej to były i zbierania opinii.
   Norbert Zieliński  01.02.2021 20:59 Autor projektu
 • Szkoda naszych pieniędzy.
  Napis to żadna PROMOCJA, niezależnie od wielkości i ilości światła, jaką emituje. Walory dzielnicy promuje się zupełnie inaczej.
  Te pieniądze lepiej wydać na dofinansowanie działalności promocyjnej Domu Kultury czy innej instytucji/organizacji.
  Napis to po prostu INFORMACJA. Na każdej tabliczce z ulicą widać, w jakiej jest się dzielnicy. A jeśli nie, to tam można napisy dorobić z pieniędzy BO.
  Mieszkaniec811  25.01.2021 20:38
 • Kołowa 18 to, bez urazy, ale żaden adres, ani droga tranzytowa, ani jakiś punkt orientacyjny, tylko przestrzeń wśród bloków gdzie zanieczyszczenie świetlne będzie irytować tylko okolicznych mieszkańców. Ale tytuł chwytliwy i ludzie to kupią, szczególnie Ci, którzy tam nie mieszkają - a potem będą skargi, łzy, płacz i protesty
  Mieszkaniec12891  01.02.2021 20:25
  • Sam napis będzie postawiony na terenie domu kultury przy kołowej 18 (oraz obok teatru rampa jak i parku wiecha). Same światła nie będą raziły, ani irytowały okolicznych mieszkańców. Dodatkowo zawsze jest możliwość wyłączenia światła.
   Norbert Zieliński  01.02.2021 21:01 Autor projektu
 • To po co ten napis?! Promować będzie ... CO? Że Targówek to Targówek? Może jakieś rośliny, ptaki, drzewa, budynki, mapa choćby, schemat komunikacji! No, cokolwiek. Ale sam napis?!! Co to, za dużo pieniędzy mamy? To nasze pieniądze! Nie zgadzam się na napis - zgadzam się na nowe drzewa, krzewy, łąkę, ogródek z kwiatami dla motyli, doświetlenie przejścia przez ulicę, dodatkową sygnalizację świetlną lub zlikwidowanie niejednej dziury i dołu na lokalnych ulicach.
  Proszę o wycofanie tego projektu z głosowania.
  Dziękuję i pozdrawiam :)
  Mieszkaniec811  01.02.2021 21:16
 • Projekt pozbawiony sensu, marnotrawienie pieniędzy, które mogłyby być wykorzystane na naprawdę potrzebne rzeczy :)
  Kolejny świecący śmieć, zanieczyszczający krajobraz.
  Mieszkanka26165  15.02.2021 15:12
 • Nie popieram projektów, które wiążą się wyłącznie ze zużywaniem zasobów: energii, wody, materiałów (które kiedyś trzeba będzie poddać kolejnym kosztochłonnym procesom - recyklingowi), a przy tym dokładają się do już i tak dotkliwego w mieście zanieczyszczenia światłem.

  Projekt należy uznać za niezgodny z obecną polityką klimatyczną miasta.

  Niewątpliwie neon jest formą dobrze widoczna, ale wypromować Dzielnicę można na wiele innych widocznych sposobów, więc namawiam jednostkę weryfikującą, by wspólnie z Autorem wybrała sposób mniej nieingerujący we wspólną przestrzeń, mniej rabunkowy dla zasobów i poprawiający komfort życia w zanieczyszczonym, przegrzanym i "prześwietlonym" mieście.
  Agnieszka Gołębiowska  28.03.2021 12:29
 • Nie wydaje się to irracjonalne ,że w dobie kryzysu ekologicznego i ocieplania klimatu społeczność chce postawić plastikową instalację ,która będzie bezsensownie pochłaniać ogromne ilości prąd .Mogłabym jeszcze poprzeć ten pomysł gdyby w tworzenie takiego napisu była zaangażowana tutejsza społeczność artystyczna( oczywiście przy współpracy z mieszkańcami). Uczestnictwo w projekcie będzie lepiej budowało przynależność i identyfikację z danym miejscem oraz lepiej promowało dzielnicę niż postawienie plastikowej instalacji wyprodukowanej w fabryce.
  Mieszkanka26445  22.04.2021 13:17
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec26124  27.04.2021 09:46 Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Targówek
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany