Przykryte śmietniki dla Pragi

14
Trwa ocena
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Wanda Grudzień
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada doposażenie praskich śmietników w daszki - zarówno na ulicach zarządzanych przez dzielnicę, jak i miasto.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane lokalizacje obejmują wszystkie dzielnicowe kosze postawione w ramach realizacji Budżetu Obywtelskiego z 2015 r. (https://bo.um.warszawa.pl/projekt/6358?user=) oraz kosze przy ulicach Inżynierskiej, Jagiellońskiej, Stalowej, 11 listopada.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada doposażenie praskich śmietników w daszki - zarówno na ulicach zarządzanych przez dzielnicę, jak i miasto.
Opis projektu
Projekt zakłada doposażenie praskich śmietników w daszki - zarówno na ulicach zarządzanych przez dzielnicę, jak i miasto. Dzięki temu uniemożliwione zostanie rozwiewanie odpadów przez wiatr, a także rozrzucanie ich przez ptaki i podrzucanie do miejskich śmietników odpadów komunalnych. Zamontowane daszki powinny być estetyczne, w neutralnym kolorze i zgodne z wytycznymi Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. Dla dzielnicowych koszy betonowych odpowiednim wzorem jest prototyp zamontowany w 2020 roku przez Zarząd Praskich Terenów Publicznych (ZPTP) na 44 koszach (https://www.facebook.com/zptpprg/posts/1030259827495882), betonowe kosze zarządzane przez Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) mogą zostać przykryte daszkiem takim, jak na koszach dzielnicowych lub prototypem testowanym przez ZOM w 2019 r. (https://www.facebook.com/zomwarszawa/posts/2854167834657195). Proponowane lokalizacje obejmują wszystkie dzielnicowe kosze postawione w ramach realizacji Budżetu Obywtelskiego z 2015 r. (https://bo.um.warszawa.pl/projekt/6358?user=) oraz kosze przy ulicach Inżynierskiej, Jagiellońskiej, Stalowej, 11 listopada.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Nakładki na kosze uniemożliwią rozwiewanie odpadów przez wiatr, rozrzucanie ich przez ptaki i podrzucanie do miejskich śmietników odpadów komunalnych, a także przyczynią się do poprawy miejskiej estetyki.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Częściej dla Pragi, tak?
    Czyściej NA Pradze?
    Prago, broń się przed takimi projektantami ...
    Mieszkaniec811  21.01.2021 22:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany