Droga rowerowa po wschodniej stronie Przyczółkowej, do ul. Z. Vogla (brakujący odcinek)

329
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Tomasz Kuszłejko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na realizacji ok 200 m brakującej drogi dla rowerów po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej od dawnego wjazdu do Urzędu Dzielnicy do ul. Z. Vogla.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Przyczółkowa, ul. Przedatki, ul. Z. Vogla
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wschodnia strona ul. Przyczółkowej fragment znajdujący się na działce 1/10553
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na realizacji ok 200 m brakującej drogi dla rowerów po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej od dawnego wjazdu do Urzędu Dzielnicy do ul. Z. Vogla.
Opis projektu
Byłaby to kontynuacja projektu zgłoszonego na 2019 r. i wykonanego przez ZDM pod nazwą "Remont 360 metrów dawnej drogi rowerowej na ul. Przyczółkowej". Wówczas wykonano odcinek od ul. Cendrowskiego do dawnego wjazdu do byłej siedziby Urzędu Dzielnicy. Wykonanie tylko tego odcinka wynikało z przekroczenia kwoty dopuszczalnej maksymalnie na projekt w Dzielnicy Wilanów. Podczas weryfikacji sugerowano więc podział projektu. Istnieje potrzeba spięcia ruchu rowerowego od ul Vogla do Wilanowa Królewskiego, a istniejąca tam stara droga jest całkowicie zdewastowana i zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Remont tego odcinka znacząco poprawi infrastrukturę rowerową w tym rejonie. Kluczowe wydaje się wykonanie odcinka do ul Przedatki, natomiast odcinek ostatnich 30 m do ul. Vogla w miarę możliwości - projektowana przebudowa. W ocenie projektu w 2019 r. stwierdzono (ZDM0 potrzebę remontu całego odcinka, stąd propozycja uzupełnienia brakującego odcinka.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Budowa/remont drogi po której będą bezpiecznie poruszać się rowerzyści poprawi bezpieczeństwo cyklistów, będzie uzupełnieniem brakującej infrastruktury rowerowej i zachęci do korzystania z tej formy przemieszczania się.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Droga rowerowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drzew. Pomimo zastosowania wyniesienia nawierzchni chodnika przy okazji realizacji inwestycji w roku 2019, doszło na obcięcia korzeni wielu drzew. Zarząd Zieleni nie wyraża zgody na ingerencje w drzewa gdyż może doprowadzić to do ich umierania.
Zgodnie ze stanowiskiem Zarządu Zieleni, aby nie uszkodzić rozbudowanego systemu korzeniowego drzew, remont wymagać będzie przebudowy/budowy w specjalnej technologii, np. jako podwieszany. Budowa w takiej technologii wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Konieczne jest m.in. przeprowadzenie badań dendrologicznych, odkrywek systemu korzeniowego, a następnie zaprojektowanie konstrukcji nawierzchni w sposób nieingerujący w system korzeniowy. Przeprowadzenie takiego procesu projektowego i realizacja prac w ocenie ZDM nie jest możliwa w ciągu 12 miesięcy, a to warunek konieczny aby projekt mógł być dopuszczony do głosowania.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jestem autorką projektu, z którego został wykonany pierwszy fragment remontu starej drogi rowerowej. BARDZO jestem zadowolona, że ktoś sie podjął dokończenia tej drogi rowerowej.
  jola saratowicz  26.01.2021 20:25
  • Dobry wieczór,
   Bardzo dziękuję za inspirację. Aż niewiarygodne, że ta droga latami tak została zapuszczona. Wykonanie fragmentu północnego bardzo pomogło w komunikacji rowerowej. Czas to dokończyć!
   Pozdrawiam
   Tomasz Kuszłejko
   Tomasz Kuszłejko  26.01.2021 21:09 Autor projektu
 • Szanowny autorze projektu. Uprzejmie informuję, że dzielnica Wilanów jest w trakcie opiniowania projektu przebudowy skrzyżowania Przyczółkowa#Vogla/Branickiego. W planach jest też budowa infrastruktury rowerowej, w tym w miejscu projektu. Wedle mojej oceny do połączenia w całość istniejącej wyremontowanej drogi rowerowej a projektowanym odcinkiem zostanie brakujące 140-146 m.
  Ta informacja może się przydac w trakcie weryfikacji projektu.
  jola saratowicz  09.02.2021 20:13
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany