Rewitalizacja parku w okolicy Domu Kultury Kadr

254
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Magdalena Żebrowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
795 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada oświetlenie parku, wymianę nierównego chodnika oraz rozebranie nawierzchni z kostki bauma i przekształcenie ich w kwiatowe rabaty i krzewy, rewitalizację trawników oraz wymianę i doinwestowanie małej architektury, tj. ławki, kosze na śmieci.
Odtworzenie istniejącej tam w czasach PRL fontanny, nawiązującej do nazw pobliskich ulic tj. Śniardwy, Niegocińska.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park przy ul. Orzyckiej, nr działki 15/10 nr obrębu 10411, wł. m.st. Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W pobliżu znajduje się Domu Kultury Kadr, Biblioteka Publiczna, OSIR Mokotów oraz Szkoła i Przedszkole, oraz liczne osiedla zamieszkałe głównie przez osoby starsze.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie parku, wymianę nierównego chodnika oraz rozebranie nawierzchni z kostki bauma i przekształcenie ich w kwiatowe rabaty i krzewy, rewitalizację trawników oraz wymianę i doinwestowanie małej architektury, tj. ławki, kosze na śmieci.
Odtworzenie istniejącej tam w czasach PRL fontanny, nawiązującej do nazw pobliskich ulic tj. Śniardwy, Niegocińska.
Opis projektu
Wymiana nawierzchni chodnikowej, która pamięta czasy PRL - w sumie ok. 200 m. długości i 3,5 szerokości, można rozważyć zastąpienie płyt chodnikowych naturalną nawierzchnią, zamiast kostki bauma;
Oświetlenie parku wzdłuż chodnika - ok. 5 -10 szt latarni - wg mieszkańców to miejsce było kiedyś oświetlone, więc niezbędne przyłącza powinny znajdować się w okolicy, co ułatwi ich przywrócenie;
Rozebranie nawierzchni z kostki bauma w centralnej części parku i zastąpienie jej rabatami kwiatowymi i krzewami ok. 33 m 2, atrakcyjnymi w czasie różnych pór roku;
Likwidacja piaskownicy przy Bibliotece, korzystają z niej tylko psy;
Rewitalizacja trawników ok. 50 m 2;
Wymiana istniejącej małej architektury, typu ławki i instalacja dodatkowych ławeczek - ok. 8 szt., koszy na śmieci - ok. 12 szt.
Dostawienie koszy z torebkami na psie odchody - 4 szt.
Postawienie piesuarów - 2 szt.
Oczyszczenie stołu do ping-ponga - 1 szt. i ewent. przestawienie go bliżej DK Kadr, (wg mieszkańców nikt z niego nie korzysta),
Dostawienie przy bibliotece pojedynczych stojaków na rowery w liczbie 6 szt. w kształcie odwróconego U;
Odtworzenie istniejącej dawniej w parku fontanny, która nawiązuje do pobliskich nazw ulic np. Śniardwy, Wiartel, Niegocińska.
Na osobno złożonym projekcie wnioskuję o utworzenie na przedmiotowym terenie tężni solankowej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Ta część parku, jest kompletnie nieoświetlona, przez co idąc po nierównym chodniku łatwo o kontuzję, poza tym, pod osłoną ciemności gromadzą się tam osoby spożywające alkohol. Zrobienie oświetlenia, wymiana nawierzchni poprawi bezpieczeństwo na tym terenie, zwłaszcza iż chodnik ten prowadzi do pływalni przy ul. Niegocińskiej i często przemieszczają się tamtędy dzieci i młodzież. Założenie rabat kwiatowych w miejscu kostki brukowej, zwiększy powierzchnię biologicznie czynną i uatrakcyjni park. Mała architektura wymaga wymiany, gdyż jest mocno zniszczona i leciwa. Stworzenie siłowni i flow parku będzie sprzyjało integracji mieszkańców. Odtworzenie fontanny przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności parku. Projekt pozytywnie oceniany przez mieszkańców pobliskich osiedli, w ramach szeroko prowadzonych konsultacji zarówno na fb, jak i w terenie.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-roboty budowlane,
-roboty rozbiórkowe i konserwacyjne,
-roboty ogrodnicze-wymiana nawierzchni chodnikowej,-rozebranie i wywóz gruz,
-budowa fontanny z przyłączami,
-montaż oświetlenia,
-projekty branżowe
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
795 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Negatywna
Proponowana lokalizacja projektu objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i znajduje się na terenie projektowanej drogi dojazdowej/lokalnej. Zaproponowano zmiany dotyczące rezygnacji z dwóch elementów projektu tj.fontanny i oświetlenia, gdyż wymagają wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowo - wykonawczej, uzgodnień z gestorami sieci przesyłowych: wodnej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, uzyskania wymaganych opinii, zezwoleń, decyzji administracyjnych oraz realizacja przedsięwzięcia wykracza poza ramy czasowe jednego roku budżetowego. Autorka zrezygnowała z fontanny lecz nie wyraziła zgody na rezygnację z oświetlenia.

Modyfikacje

15.01.2021 19:23
Autor projektu
20.01.2021 12:33
Autor projektu
20.01.2021 12:35
Autor projektu
20.01.2021 12:38
Autor projektu
20.01.2021 12:44
Autor projektu
20.01.2021 12:47
Autor projektu
24.01.2021 16:55
Autor projektu
27.04.2021 07:43
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Uważam, że znakomity pomysł. Park jest piękny, stare, zdrowe drzewa, dużo ptaków, które przepięknie śpiewają. Widok z ona kojący, bezcenny. Ale ciągle są jakieś plany zrobienia tam wewnętrznej ulicy, co jest bez sensu kompletnie. Chętnie bym z parku częściej korzystała, gdyby administracja konkretnie wzięła się za pijaków, którzy całymi dniami okupują miejsce przy stole pinpongowym. To niedopuszczalne, żeby nie można było ich stamtąd usunąć. ! Nie wierzę, że w porozumieniu np. ze strażą miejska nie można w końcu zrobić z tym porządku. Rewitalizacja tego miejsca to znakomity pomysł !! Wspaniałe miejsce dla matek z małymi dziećmi, starszych osób, których jest tutaj dużo, czy niepełnosprawnych , jak ja. Wiele by dla mnie znaczyło, gdybym mogła w spokoju , wśród tych pięknie pachnących lip posiedzieć i na przykład poczytać książkę.
  Mieszkanka26614  07.06.2021 15:26
  • Dziękuję za komentarz, niestety projekt ten został oceniony negatywnie przez ZGN Mokotów, uzasadnienie może Pani przeczytać bo jest tu załączone. W mojej ocenie trzeba wyrwać ten teren spis zarządu zgn ponieważ tam pracuje beton, do którego nie docierają argumenty.
   Magdalena Żebrowska  07.06.2021 19:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany