Nieodpłatne warsztaty naukowe uniwersytetu dziecięcego w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła

814
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wesoła
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
13 000 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wesoła
Obszar objęty pomysłem:
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. 1 Praskiego Pułku 31
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywały się na terenie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, w zależności od potrzeb.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy.
Opis projektu
Projekt będzie polegał na organizacji nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów i pokazów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy, w sposób odbiegający od rutyny szkolnej. Warsztaty będą maksymalnie aktywizowały uczestników: dawały dzieciom możliwość wykonywania doświadczeń, prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków, zadawania pytań.
Przewidywane dziedziny: biologia, chemia, fizyka, ekologia, geografia, geologia, historia, archeologia, filozofia, technologia.
Przewiduje się spotkania w małych grupach warsztatowych ( do 25 osób) i większych grupach (do 50 osób) - tu uczestniczyć mogą również rodzice małych studentów.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz pomieszczenia Ochotniczej Straży Pożarnej, w zależności od potrzeb.
Kiedy? W czasie roku szkolnego, ewentualnie również w czasie wakacji i ferii (jeśli będzie zainteresowanie).
Liczba spotkań: 25 warsztatów w grupach do 25 osób
oraz
5 pokazów w dużej grupie do 50 osób.
Czas trwania spotkań: 60-90 minut.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uniwersytety dziecięce są bardzo atrakcyjną i efektywnie rozwijającą zainteresowania dzieci formą edukacyjną, znakomicie uzupełniającą podstawową naukę w szkole.
Organizacja nieodpłatnych zajęć tego typu da możliwość najmłodszym mieszkańcom pobudzenia ich zainteresowań w kierunku naukowym, z wielką korzyścią dla ich dalszej edukacji. Lokalizacja zajęć przyciąga i oswaja dzieci ze światem wiedzy i książek, czyniąc z Biblioteki również miejsce żywego spotkania z naukowcami i pasjonatami.
Nieodpłatny charakter zajęć ma walor zwiększający szanse edukacyjne dzieci z rodzin mniej zamożnych czy wielodzietnych. Zaproszenie rodziców na niektóre ze spotkań stwarza okazję do konstruktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu, dając impuls do rozmów i rozwijania zainteresowań rodzicówi dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Organizacja 25 warsztatów w mniejszych grupach (honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, opieka) - 10 000 zł
oraz
2. Organizacja 5 pokazów w dużej grupie do 50 osób (honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, opieka) - 3000

od stycznia do grudnia 2017
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
13 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

14.04.2016 10:16
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wesoła

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany