Zielone zakątki

119
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Barbara Laszczkowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
480 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1542 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Rewitalizacja podwórek. Zerwanie asfaltu na podwórkach, wykonanie ciągów pieszych z kostki Bauma oraz nasadzenie zieleni/ krzewy ozdobne/.Przed wykonaniem projektu zorganizowane zostanie spotkanie projektanta z mieszkańcami, aby uzgodnić jego kształt by był on zbieżny z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
30.06.2022 10:43
marzec - spotkanie z wnioskodawcą w celu ustalenia szczegółów projektu, kwiecień - wniosek na wykonanie projektu podwórek, maj/czerwiec - wybór wykonawcy, sierpień/wrzesień - realizacja. Wykonano wstępny projekt. Trwają konsultacje i uzgodnienia przed ostatecznym zatwierdzeniem projektu.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Ochota

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Podwórka pomiędzy budynkami Baśniowa 8 Baśniowa 6 ,Częstochowska 7/9 i Częstochowska 5 oraz Białobrzeska 29,31,33,35 , Lelechowska 5
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zwiększanie powierzchni biologicznie czynnej powinno być dla Nas wszystkich priorytetem w związku z ociepleniem klimatu. Zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Podniesienie estetyki oraz standardu życia i warunków wypoczynku mieszkańców Ochoty. Ogólnodostępna przestrzeń będzie stanowiła zielone miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi i seniorów. Duża liczba krzewów wpłynie pozytywnie na jakość powietrza, a także samopoczucie mieszkańców. Ożywiony plac zachęci do aktywności lokalnej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Rewitalizacja podwórek. Zerwanie asfaltu na podwórkach, wykonanie ciągów pieszych z kostki Bauma oraz nasadzenie zieleni/ krzewy ozdobne/.Przed wykonaniem projektu zorganizowane zostanie spotkanie projektanta z mieszkańcami, aby uzgodnić jego kształt by był on zbieżny z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców.
Opis projektu
Przyszedł czas na zmianę naszej wspólnej przestrzeni . Projekt zakłada rewitalizację szarych, asfaltowych podwórek pomiędzy budynkami Białobrzeska 29,31,33,35 , Lelechowska 5 oraz podwórko pomiędzy budynkami Baśniowa 8 Baśniowa 6 ,Częstochowska 7/9 oraz Częstochowska 5 na miejsce przyjazne mieszkańcom. Rewitalizację altanek śmietnikowych, które są w skandalicznym stanie, stwarzają zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne,, przystosowanie ich do obecnych standardów. Odnowienie trawników w pobliżu budynków obsadzenie ich roślinami okrywowymi, zlikwidowanie uszkodzonego, nieestetycznego asfaltu, budowa chodników oraz prace rekultywacyjne - posianie trawy, nasadzenia drzew oraz krzewów niskopiennych wraz z wymianą ziemi. Powstała przestrzeń będzie stanowiła estetyczną, wygodną i zieloną oazę spokoju, miejsce sąsiedzkich spotkań i odpoczynku. Przed realizacją projektu niezbędne spotkanie z mieszkańcami, które będzie również promocją Budżetu Obywatelskiego.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Podwórko należy zrewitalizować gdyż jest w opłakanym stanie, mieszkańcom potrzeba miejsca do odpoczynku. Okolica jest zamieszkała w większości przez osoby starsze z których zdecydowana większość przez cały rok nigdzie nie wyjeżdża i chciałaby spędzać czas w miejscu przyjaznym do odpoczynku.
Zwiększanie powierzchni biologicznie czynnej powinno być dla Nas wszystkich priorytetem w związku z ociepleniem klimatu.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-zerwanie asfaltu - 200 000,-
- wykonanie chodników - 200 000,-
- wykonanie trawników - 45 000,-
- wykonanie projektu - 10 000,-
- wykonanie nasadzenia - 25 000,-
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
480 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej.
Podniesienie estetyki oraz standardów życia i warunków wypoczynku.

Modyfikacje

28.04.2021 12:00
Koordynator w Dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Teren którego dotyczy projekt jest przedmiotem roszczeń. Dotyczy dawnego oznaczenia Hip 11788 oraz W-2341. W tej sprawie są decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pozytywne dla spadkobierców po byłym właścicielu.
  Aktualnie sprawa toczy się w Ratuszu. Ze względu na rażącą opieszałość działania, WSA w Warszawie wydało wyrok zobowiązujący Miasto do wydania decyzji.
  Nie wydaje mi się więc zasadne podejmowanie jakichkolwiek działań na tym terenie ponieważ część terenu ( objętego projektem) ma niewyjaśnione prawa własności.
  Łukasz Szymański, sygnalizuję problem, więcej informacji na ten temat posiadam.
  Tel. mój 605 651 481.
  Mieszkaniec27394  19.06.2021 13:32
 • Tylko nie Baum, błagam.
  Mieszkaniec26464  24.06.2021 16:53
 • Nie kostka Bauma! Popieram przedmówcę. Choćby nowe betonowe płyty, jeśli nie kamień, albo nowy asfalt.
  Mieszkaniec28525  30.06.2021 22:30
 • na zieleń powinien być inny budżet a nie obywatelski
  Mieszkanka27089  13.04.2022 23:55
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany