Skwer przy Stacji Warszawa Ursus

56
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
49 400 zł
Kategoria
 • kultura
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1183 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada stworzenie dla mieszkańców miejsca w którym to mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas (Park kieszonkowy).

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.06.2022 12:51

Wykonano dokumentacje projektową zagospodarowania terenu. Na stronie Marketplanet opublikowano ogłoszenie do składania ofert - niestety z uwagi na wysokie oferty postępowanie musiało zostać unieważnione, pod koniec czerwca nastapi ponowna publikacja ogłoszenia. 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Stanisława Wojciechowskiego
02-495 Warszawa
Współrzędne: 52.195979, 20.882621
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W załączniku pokazane dokładne miejsce

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada stworzenie dla mieszkańców miejsca w którym to mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas (Park kieszonkowy).
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie dla mieszkańców miejsca w którym to mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas. Sam projekt zakłada zakup oraz montaż: nowych ławek oraz koszy na śmieci, latarnie LED, stojaki na rowery, leżaki i hamaki miejskiej, urządzeń do ćwiczeń (Siłownia plenerowa), dodatkowo także projekt zakłada wymiana nawierzchni kostkowej na alejkę żwirową oraz wymianę roślinności na środku ,,Skweru’’ i ułożenia napisu URSUS.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Stworzenie dla mieszkańców dodatkowego miejsca spotkań, miejsca do odpoczynku, sportu.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wymiana opraw oświetleniowych na nowe oprawy LED, zakup i montaż 2 szt. leżaków miejskich oraz 1 szt. hamaku miejskiego, zakup i montaż stojaka rowerowego, zakup i montaż 2 szt. stojących hoteli i 5 szt. wiszących domków dla owadów, oznakowanie graficzne wykonania projektu w ramach budżetu obywatelskiego oraz koszt rocznej eksploatacji = 49 400,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
49 400,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Wymiana oświetlenia na LED to oszczędność energii, doposażenie terenu o leżaki i hamak poprawi wypoczynek mieszkańcom a ustawienie domków i hoteli dla owadów poprawi odbudowę liczebności owadów zapylających na terenach Dzielnicy.

Modyfikacje

06.04.2021 10:33
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus
06.04.2021 15:00
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus
29.04.2021 13:41
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • mam wrażenie, że całkiem niedawno teren ten był odświeżany, może lepiej postawić ławki w miejscach gdzie ich brak. nie lubię kostki, ale alejki żwirowe niezbyt się sprawdzają w przypadku wózków, rowerów, rolek czy hulajnóg. w dużym parku ma to sens, ale ten skwer służy też jako ciąg pieszy. nie każdy skrawek zieleni musimy też zamieniać na plac zabaw czy siłownię, niedaleko jest hasanka.
  Mieszkanka24884  28.01.2021 19:47
 • Przeciez ten skwer był robiony niedawno! Wszędzie siłownia plenerowa musi być ? Napewno są miejsca gdzie ławki bardziej się przydadzą.
  Mieszkanka26115  12.02.2021 20:46
 • Trochę nie podoba mi się ten pomysł, ale nie dlatego, że jestem przeciwny zieleni w naszej dzielnicy, tylko ma on w sobie pewne mankamenty. Mimo wszystko jest to o wiele lepszy pomysł niż ten z "Wyprzedażami garażowymi...", który kosztuje prawie tyle samo, co ten projekt. Wracając jednak do tematu Zieleńca przy Wojciechowskiego. Jego teren nie jest zniszczony i był niedawno odnawiany. O ile popieram jeszcze modyfikację pomysłu, w której postuluje się "wymianę opraw oświetleniowych na nowe oprawy LED" oraz "zakup i montaż stojaka rowerowego, 2 szt. stojących hoteli i 5 szt. wiszących domków dla owadów" zamiast tej nieszczęsnej siłowni plenerowej, napisu Ursus z kwiatów i innych bajerów, tak nie popieram "zakupu i montażu 2 szt. leżaków miejskich oraz 1 szt. hamaku miejskiego", ponieważ bardzo szybko ulegną one dewastacji. Myślę, że lepiej w pierwszej kolejności przeznaczyć te pieniądze na inne pomysły, chociażby na projekt "Kolorowa zieleń wzdłuż szarej ul. Traktorzystów", czy "Łąka kwietna oraz posadzenie drzew wzdłuż ul. Gen. Sosnkowskiego", które są o wiele lepsze i tańsze (nie są to moje pomysły, ale je popieram). W ostateczności być może zagłosuję na ten projekt, choć tak jak napisałem wcześniej, mam wątpliwości do niektórych elementów.
  Mieszkaniec26464  01.05.2021 18:39
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany