Neonowy napis promujący dzielnicę Praga-Północ

64
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Norbert Zielinski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
46 500 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Północ napisu promującego dzielnicę.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane miejsca: Park Praski, Plac Hallera, skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przykładowe miejsca w załączniku.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Północ napisu promującego dzielnicę.
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Północ napisu promującego dzielnice Love Praga Północ, który to jest wzorowanym na tym postawionym na Białołęce lub postawienia napisu Praga Północ który będzie wzorowany na tym postawionym na Wilanowie.
Orientacyjne wymiary szerokość 8 do 12 metrów, wysokość do 2 metrów, głębokość do 0,5 metra. Możliwość podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu promocję dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie napisu świetlnego wraz transportem i montażem - 43 000,00 zł
Doprowadzenie zasilenia wraz z zabezpieczeniem - 3 500,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
46 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Neon ma walory promocyjne.

Modyfikacje

26.04.2021 10:35
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej dla Pragi-Północ
29.04.2021 18:44
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (12)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Strata pieniedzy, marnowanie pradu, zanieczyszczanie swiatlem. Ni to ladne ni to potrzebne ni to uzyteczne
  Mieszkanka25496  23.01.2021 17:55
 • Projekt budowy wielkich liter PRAGA-PÓŁNOC, żeby pożerały drogocenny prąd? Wielkości 4-piętrowego budynku! Za publiczne pieniądze?! Nie, w żadnym razie się nie zgadzam.
  Tym bardziej, że nazwa PRAGA-PÓŁNOC niczego nie promuje. To jest najzwyczajniejsza INFORMACJA. Niczego nie wnosi, ani nie promuje dzielnicy. Taki kosztowny, świecący nocą neon nie jest promocją dokonań, piękna, atrakcji, zasobów materialnych żadnej dzielnicy i żadnego miejsca.
  To po prostu wyrzucanie 40.000 zł na bzdurę. Naszych pieniędzy, z podatków, które płacimy.
  Mieszkaniec811  25.01.2021 20:15
 • Nie podoba mi się ten projekt. Po co robić taki wielki neon? Ile prądu to zużyje? Ja bym nie chciała, żeby świecił w moje okna. Przy wjezdzie na Pragę od strony mostu jest ciekawy mural i to wystarczy.
  Mieszkanka25827  25.01.2021 22:06
 • też uważam, ze jest to marnowanie pieniędzy. Na Pradze mamy ważniejsze wydatki.
  Mieszkaniec15431  30.01.2021 19:10
 • neonowy napis w każdej dzielnicy, tego samego autora - to nawet nie jest chęć jednorazowego marnowania pieniędzy z budżetu...
  Mieszkanka26165  15.02.2021 15:26
 • Nie popieram projektów, które wiążą się wyłącznie ze zużywaniem zasobów: energii, wody, materiałów (które kiedyś trzeba będzie poddać kolejnym kosztochłonnym procesom - recyklingowi), a przy tym dokładają się do już i tak dotkliwego w mieście zanieczyszczenia światłem.

  Projekt należy uznać za niezgodny z obecną polityką klimatyczną miasta.

  Niewątpliwie neon jest formą dobrze widoczna, ale wypromować Dzielnicę można na wiele innych widocznych sposobów, więc namawiam jednostkę weryfikującą, by wspólnie z Autorem wybrała sposób mniej nieingerujący we wspólną przestrzeń, mniej rabunkowy dla zasobów i poprawiający komfort życia w zanieczyszczonym, przegrzanym i "prześwietlonym" mieście.
  Mieszkaniec16906  28.03.2021 11:24
 • Nie wydaje się to irracjonalne ,że w dobie kryzysu ekologicznego i ocieplania klimatu społeczność chce postawić plastikową instalację ,która będzie bezsensownie pochłaniać ogromne ilości prąd. Mogłabym jeszcze poprzeć ten pomysł gdyby w tworzenie takiego napisu była zaangażowana tutejsza społeczność artystyczna( oczywiście przy współpracy z mieszkańcami). Uczestnictwo w projekcie będzie lepiej budowało przynależność i identyfikację z danym miejscem oraz lepiej promowało dzielnicę niż postawienie plastikowej instalacji wyprodukowanej w fabryce.

  P.S. Jeśli ma Pan czelność składać ponad 10 projektów opierających się na tej samej instalacji jaką rzekomo konsultował Pan ze społecznością to ja mam czelność wstawiać ten komentarz pod każdym z Pana wspaniałych rozwiązań rzekomej promocji a w rzeczywistości OKRADANIA PAŃSTWOWEGO BUDŻETU ORAZ JAWNEGO NISZCZENIA ŚRODOWISKA
  Mieszkanka26445  22.04.2021 13:52
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkanka26445  22.04.2021 13:53
 • Bezsensowny pomysł. Po co promować dzielnicę? Kto jest grupą docelową takiej reklamy?

  Marnotrawstwo pieniędzy. Jest tyle innych potrzeb, a do tego taki napis jest nieekologiczny, bo będzie zużywał prąd. No i trzeba będzie go konserwować i pewnie co jakiś czas naprawiać, czyli dodatkowo wydawać pieniądze i marnować czas służ miejskich. Niefajne jest też to, że taki napis jest niczym innym jak kolejnym banerem świetlnym, których w mieście jest już zdecydowanie za dużo. Z każdej strony coś świeci, pulsuje, miga i zwraca na siebie uwagę dodatkowo zwiększając problem zanieczyszczenia światłem.

  Autor zgłosił ok 90 różnych projektów w całym mieście, w tym 11 neonowych napisów. Strasznie to podejrzane i wątpliwe jest, aby autor wiedział czego chcą okoliczni mieszkańcy. Autor w uzasadnieniu napisał: "projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej" co wygląda na ściemę i "zapchajdziurę".
  Mieszkaniec15272  08.05.2021 10:39
 • Zgadzam się z innymi komentującymi - bezsensowne marnowanie pieniędzy na nieekologiczną bzdurę. Są ważniejsze wydatki.
  Mieszkaniec15151  02.06.2021 10:09
 • Wyrażam ubolewanie, oburzenie i wielką niechęć! Uważam, że urzędnicy nie używają swoich kompetencji, wiedzy i logicznego rozumowania we właściwy sposób. Dopuściliście do głosowania projekt, pod którym wpisało się tyle osób! Wszyscy są PRZECIWKO i pokazują swoje wielkie NIE! Nie bierzecie pod uwagę głosów obywateli - to nie jest w porządku. Nie ma w systemie BO możliwości głosowania na "nie", ale już te podpisy świadczą o tym, jaka byłaby reakcja świadomych Obywateli!
  Jak można dopuścić do głosowania projekt, którego jedynym celem jest "promocja" dzielnicy!?? Jaka promocja? Wielki neon nie jest promocją - jest jedynie i zaledwie informacją o tym, że tu znajduje sie Praga Północ! Szkoda naszych pieniędzy na taki idiotyczny cel!
  To chyba koleżeńska życzliwość, skoro wszystkie inne neony wszędzie zostały odrzucone, ale tu właśnie - będzie! Przy pełnej akceptacji Centrum Komunikacji Społecznej. Państwo w CKS powinni najlepiej wiedzieć, co oznacza słowo promocja ...
  Sprzeciw! Jeśli ten projekt przejdzie w głosowaniu, to będzie kolejny dowód na błędne założenia całego systemu BO.
  Mieszkaniec811  02.06.2021 10:19
 • Co tu promować? Brak miejsc parkingowych? Czy wieczne niewyremontowane ulice i chodniki?
  Mieszkanka27246  25.06.2021 09:36
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany