Neonowy napis promujący dzielnicę Mokotów

79
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Mokotów napisu promującego dzielnicę (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane miejsce:
1.Pole Mokotowskie
2.Park Arkadia


Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Mokotów napisu promującego dzielnicę (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Mokotów napisu promującego dzielnicę, który to jest wzorowanym na tym postawionym na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie.
Orientacyjne wymiary szerokość 8 do 12 metrów, wysokość do 2 metrów, głębokość do 0,5 metra. Możliwość podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej będącej na miejscu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promocja dzielnicy Mokotów,
projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej,
wzmacnia poczucie przynależności do społeczności lokalnej

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja projektu wiąże się z budową nowego przyłącza elektrycznego, którego termin realizacji zgodnie z danymi Innogy Stoen Operator wynosi 18 miesięcy. W związku z tym, realizacja projektu nie jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego, co jest niezgodne z założeniem realizacji projektów obywatelskich w m.st. Warszawa. Ponadto opinię negatywną dla projektu przekazało Biuro Ochrony Środowiska oraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Modyfikacje

08.12.2020 10:05
Autor projektu
22.12.2020 11:53
Autor projektu
11.01.2021 14:57
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (15)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Park Dolina Służewiecka nie nadaje się do tego typu inicjatyw. Te miejsce powinno pozostać w możliwie najbardziej naturalnym stanie. Różnorodność fauny Dolinki nie idzie w parze z neonem. Światło w nocy zaburzy z znaczącym stopniu życie zwierząt aktywnych nocą.

  Proszę o wycofanie Doliny Służewieckiej jako proponowanej lokalizacji realizacji projektu.
  Mieszkaniec10426  08.12.2020 09:26
 • Wnoszę o wycofanie Doliny Służewieckiej jako proponowanej lokalizacji realizacji projektu. Dolilna Służewiecka należy do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jak zaznaczono w BioBlitz2019 „Mając na uwadze bogactwo ornitofauny parku, zaleca się zachowanie jej jak najbardziej naturalnego charakteru „. Światło neonu odstraszy zwierzęta z Dolinki. Kolejny chory pomysł nie mający nic wspólnego z promowaniem dzielnicy.
  Mieszkanka24799  21.12.2020 16:26
 • Parki takie jak Dolinka służewiecka i tak są narażone na potężną presją miasta, dokładanie jeszcze neonu jest bezsensowne.
  Mieszkaniec24800  21.12.2020 16:47
 • Nie widzę potrzeby promowania dzielnicy w taki sposób, a już na pewno nie w Parku Służewskim. Wnoszę o usunięcie tej lokalizacji z projektu. Park powinien zachować swój naturalny charakter dla dobra żyjących tam zwierząt i ptaków.
  Mieszkanka24802  21.12.2020 19:10
 • Nie chce neonu na Dolinie Służewieckiej, wolę naturalny park!
  Mieszkanka24803  21.12.2020 19:13
 • Proszęwykreslic z listy lokalizacji park dolinka Służewiecka. Neon jest w tym miejscu niewskazany, gdyż jego światło może mieć negatywny wpływ na miejscową faunę. Dodatkowo jest to teren chronionego krajobrazu więc tym bardziej neon nie jest wskazany. Dodatkowo nie wskazano kto będzie pokrywał koszty energii elektrycznej potrzebnej do działania takiego neonu, a w obecnych czasach gdy samorządy mają ograniczone budżety, dokładanie zbędnych kosztów jest bezcelowe. Chybiony projekt, można te fundusze przekazać na coś bardziej potrzebnego.
  Mieszkaniec24805  21.12.2020 22:18
 • W dobie zbliżającego prądu i migających wszędzie neonów i reklam oraz braku stref wolnych od światła, pomysł jest zły. A już W ogóle nie zgadzam się na neon w Dolinie Słuzewieckiej, która jest oazą dzikiej przyrody, a Park im. Kozłowskiego jest naturalnym przedłużeniem tego parku i bardziej kojarzy się z Ursynowem niż Mokotowem.
  Mieszkanka24821  24.12.2020 11:47
 • Taki napis postawiony w 4.Parku im. inż. P. Pawlukiewicza będzie straszył i zniechęcał, a nie przyciągał. Przede wszystkim podana tu nazwa parku, to jest zachodni kraniec Doliny Służewskiej. Jako Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu - Dolina Służewska nie może i nie powinna być zabudowywana żadnymi tego typu, inwazyjnymi instalacjami! Tu są ptaki i inne zwierzęta. Na dodatek, dopiero co ustawiono w tym parku 4 hamaki, które mają być wykorzystywane przez mieszkańców. Mają być tutaj nasadzenia dodatkowej zieleni, oddzielającej teren od skrzyżowania ulic. Wystąpi kolizja potrzeb i działań!
  Nie ma żadnego uzasadnienia informowanie wielkimi świecącymi literami, gdzie zaczyna się, a gdzie kończy Mokotów! To żadna promocja. I żaden drogowskaz dla przyjezdnych. Raczej odstraszy taki napis niż przyciągnie kogokolwiek. To wydawanie naszych, społecznych pieniędzy na wielki, odpustowy gadżet.
  Pomysł bez uzasadnienia.
  Zamiast tego, lepiej posadzić 10 dodatkowych drzew lub 20 krzewów.
  Mieszkaniec811  04.01.2021 22:14
 • Pragnę zaznaczyć, iż Park Romana Kozłowskiego nie leży na Mokotowie , lecz na Ursynowie. Lokalizacja projektu nie odpowiada jego treści .Poza tym nie widzę potrzeby "promocji " dzielnicy Mokotów poprzez postawienie neonu. Proszę również o usunięcie z proponowanych lokalizacji Parku im. inż. P. Pawlukiewicza, ponieważ jest to Dolinka Służewiecka(https://cutt.ly/QjcluZn).Projekt generalnie uważam za zły.
  Pozdrawiam
  Kacper Dembe  11.01.2021 14:20
 • Bardzo proszę o wycofanie tego projektu. Tak jak piszą inni użytkownicy zamiast świecącego neonu lepiej byłoby nasadzić kilka drzew.
  Projekt uważam za słaby.
  Mieszkaniec646  18.01.2021 09:46
 • Jestem przeciwniczką wielkich, bijących po oczach ludzi i zwierząt, stałych napisów. To nie ma nic z PROMOWANIEM miejsca. Taka konstrukcja tylko zniechęci do odwiedzenia parku czy dzielnicy, która promuje się krzykliwie, podczas gdy w drodze są dziury, brak chodników, sypie się tynk z budynków i brak terenów zieleni.
  Zdecydowanie protestuję przeciwko stawianiu takiej świecącej konstrukcji w Parku Arkadia. Mam nadzieję, że nie zgodziłby się na to Konserwator Zabytków, bowiem jest to miejsce historyczne, z pałacem i starym parkiem. Z drugiej strony, to ostoja wielu gatunków ptaków lęgowych, które mają gniazda na drzewach, w dziuplach drzewnych i w budkach lęgowych, jak również gatunków ptaków wodnych. Oświetlenie sztuczne jest zanieczyszczaniem środowiska i bardzo źle wpływa na behawior zwierząt.
  Proszę w ogóle wycofać taki projekt z terenu Mokotowa.
  Jestem przekonana, że świadomi mieszkańcy dzielnic, z których Pan takie napisy pokazuje, doprowadzą do szybkiego zlikwidowania tych pożeraczy prądu i szkodliwych dla środowiska instalacji świetlnych.
  Pozdrawiam
  Hanna Żelichowska
  Mieszkaniec811  20.01.2021 17:32
 • Myślę, że postawienie neonu na Polu Mokotowskim promujący dzielnicę Mokotów, jest bardzo dobrym pomysłem.
  Mieszkaniec9539  25.01.2021 19:13
 • Może chciał Pan zrobić coś dobrego, ale nie wydaje się do końca przemyślany ten projekt.
  W jaki sposób wielki napis MOKOTÓW postawiony na Polu Mokotowskim miałby PROMOWAĆ dzielnicę? Jeśli już, to najwyżej stanowiłby INFORMACJĘ, że tu jest MOKOTÓW. I co z tego?! Co wynika z przeczytania napisu MOKOTÓW?!!
  Chodzi o to, żeby świecił? Bo ktoś przechodzi przez park W NOCY i musi się dowiedzieć, że tu jest MOKOTÓW?
  Gdzie chciałby Pan postawić tę świecącą kolubrynę MOKOTÓW? Przy ulicy? To będzie oślepiać kierowców, rowerzystów i pieszych. W centrum parku? To będzie śmieciem świetlnym, zanieczyści przestrzeń i przyrodę, zakłóci odpoczynek zwierzętom, wpłynie negatywnie na ich cykl życiowy.
  Na dachu Biblioteki? Mam nadzieję, że ta nigdy się na to nie zgodzi.
  Przepraszam Szanownego Pomysłodawcę, ale PROTESTUJĘ głośno i wyraźnie, przeciwko wywaleniu pieniędzy (w części - moich pieniędzy) na taką totalną bzdurę!
  Moim zdaniem, powinien Pan wycofać ten projekt. Szkoda czasu urzędników na zajmowanie się nim!
  Życzę bardziej przemyślanych i bardziej użytecznych projektów.
  Mieszkaniec811  25.01.2021 19:50
 • neonowy napis w każdej dzielnicy, tego samego autora - to nawet nie jest chęć jednorazowego marnowania pieniędzy z budżetu...
  Mieszkanka26165  15.02.2021 15:25
 • Nie wydaje się to irracjonalne ,że w dobie kryzysu ekologicznego i ocieplania klimatu społeczność chce postawić plastikową instalację ,która będzie bezsensownie pochłaniać ogromne ilości prąd. Mogłabym jeszcze poprzeć ten pomysł gdyby w tworzenie takiego napisu była zaangażowana tutejsza społeczność artystyczna( oczywiście przy współpracy z mieszkańcami). Uczestnictwo w projekcie będzie lepiej budowało przynależność i identyfikację z danym miejscem oraz lepiej promowało dzielnicę niż postawienie plastikowej instalacji wyprodukowanej w fabryce.

  P.S. Jeśli ma Pan czelność składać ponad 10 projektów opierających się na tej samej instalacji jaką rzekomo konsultował Pan ze społecznością to ja mam czelność wstawiać ten komentarz pod każdym z Pana wspaniałych rozwiązań rzekomej promocji a w rzeczywistości OKRADANIA PAŃSTWOWEGO BUDŻETU ORAZ JAWNEGO NISZCZENIA ŚRODOWISKA
  Mieszkanka26445  22.04.2021 13:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany