Neonowy napis promujący dzielnicę Praga Południe

88
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Południe napisu promującego dzielnicę, (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Nad Balatonem w Warszawie
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Propozycja miejsca w załączniku. W razie braku możliwości postawienia projektu w danym miejscu, autor prosi o propozycję innego miejsca.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Południe napisu promującego dzielnicę, (wzór napisu jak i wielkość taka sama jak na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie)
Opis projektu
Projekt zakłada postawienie w dzielnicy Praga Południe napisu promującego dzielnicę, który to jest wzorowanym na tym postawionym na Białołęce lub napisu wzorowanego na Wilanowie.
Orientacyjne wymiary szerokość 8 do 12 metrów, wysokość do 2 metrów, głębokość do 0,5 metra. Możliwość podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej będącej na miejscu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promocja dzielnicy, projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej, wzmacnia poczucie przynależności do społeczności lokalnej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dokumentacja projektowa - 10 000zł; Roboty budowlane - 30 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Uatrakcyjnienie wizerunku dzielnicy.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Napis PRAGA-POŁUDNIE wielkości 4-piętrowego budynku, świecący w nocy, bijący po oczach każdego przechodnia, kierowcę i każde zwierzę, za 40 000 zł to nie jest żadna PROMOCJA dzielnicy.
  Założę się o te 40 tys., że projekt NIE "odpowiada potrzebom społeczności lokalnej" i większości z nich nie "wzmocni poczucia przynależności do społeczności lokalnej". Wręcz przeciwnie! Neonowy napis będzie sobie świecił i pożerał prąd, a 99% mieszkańców będzie spokojnie pozostawać w swojej części dzielnicy (z lokalną społecznością).
  Aktywiści promujący walory Pragi- Południe z pewnością chętnie przyjęliby te 40 000 zł na swoją bieżącą działalność.
  Wyrzucanie pieniędzy w błoto.
  Mieszkaniec811  25.01.2021 20:25
 • Nie wydaje się to irracjonalne ,że w dobie kryzysu ekologicznego i ocieplania klimatu społeczność chce postawić plastikową instalację ,która będzie bezsensownie pochłaniać ogromne ilości prąd. Mogłabym jeszcze poprzeć ten pomysł gdyby w tworzenie takiego napisu była zaangażowana tutejsza społeczność artystyczna( oczywiście przy współpracy z mieszkańcami). Uczestnictwo w projekcie będzie lepiej budowało przynależność i identyfikację z danym miejscem oraz lepiej promowało dzielnicę niż postawienie plastikowej instalacji wyprodukowanej w fabryce.

  P.S. Jeśli ma Pan czelność składać ponad 10 projektów opierających się na tej samej instalacji jaką rzekomo konsultował Pan ze społecznością to ja mam czelność wstawiać ten komentarz pod każdym z Pana wspaniałych rozwiązań rzekomej promocji a w rzeczywistości OKRADANIA PAŃSTWOWEGO BUDŻETU ORAZ JAWNEGO NISZCZENIA ŚRODOWISKA
  Mieszkanka26445  22.04.2021 13:56
 • Bezsensowny pomysł. Po co promować dzielnicę? Kto jest grupą docelową takiej reklamy?

  Marnotrawstwo pieniędzy. Jest tyle innych potrzeb, a do tego taki napis jest nieekologiczny, bo będzie zużywał prąd. No i trzeba będzie go konserwować i pewnie co jakiś czas naprawiać, czyli dodatkowo wydawać pieniądze i marnować czas służ miejskich. Niefajne jest też to, że taki napis jest niczym innym jak kolejnym banerem świetlnym, których w mieście jest już zdecydowanie za dużo. Z każdej strony coś świeci, pulsuje, miga i zwraca na siebie uwagę dodatkowo zwiększając problem zanieczyszczenia światłem.

  Autor zgłosił ok 90 różnych projektów w całym mieście, w tym 11 neonowych napisów. Strasznie to podejrzane i wątpliwe jest, aby autor wiedział czego chcą okoliczni mieszkańcy. Autor w uzasadnieniu napisał: "projekt odpowiada potrzebom społeczności lokalnej" co wygląda na ściemę i "zapchajdziurę".
  Mieszkaniec15272  08.05.2021 10:35
 • Po trzykroć NIE, NIE, NIE.!!!
  Wpisujący się tutaj są przeciwko, a CKS forsuje zanieczyszczenie środowiska Pragi - jarmarczną dekoracją!
  To skandal!
  Mieszkaniec811  02.06.2021 10:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany