SkatePark na Bemowie

99
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Norbert Zielinski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
800 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego skateparku w wyznaczonym przez autora miejscu. Sam skatepark będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców 24/h oraz będzie bezpieczny do użytkowania, dodatkowo projekt zakłada zakup i montaż: oświetlenia, ławek.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane miejsca:
Park „Górczewska”
Jelonki Południowe Współrzędne - 52.223619, 20.922157
Jelonki Południowe Współrzędne - 52°13'00.5"N 20°54'39.7"E
Górce, Warszawa Współrzędne - 52°14'43.4"N 20°55'14.6"E
Okolice Fortu Bema Współrzędne - 52°15'26.3"N 20°56'05.3"E

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego skateparku w wyznaczonym przez autora miejscu. Sam skatepark będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców 24/h oraz będzie bezpieczny do użytkowania, dodatkowo projekt zakłada zakup i montaż: oświetlenia, ławek.
Opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego skateparku w wyznaczonym przez autora miejscu. Sam skatepark będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców 24/h oraz będzie bezpieczny do użytkowania, dodatkowo projekt zakłada zakup i montaż: oświetlenia, ławek.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Skatepark na Bemowie cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
800 000,00 zł

Modyfikacje

09.12.2020 21:50
Autor projektu
25.01.2021 19:45
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W Parku Górczewska co roku pojawia się nowa infrastruktura. Place zabaw, wybieg dla psów, taras widokowy, grille, trampoliny... coraz więcej atrakcji w postaci infrastruktury, a coraz mniej parku - rozumianego jako miejsce relaksu wśród zieleni. Park potrzebuje raczej profesjonalnego projektu urządzenia zieleni, a nie kolejnych atrakcji, zwłaszcza takich, które zmniejszają % powierzchni zielonych :( Być może taki skatepark mógłby powstać w jakimś innym rejonie Jelonek?
  Mieszkanka470  04.12.2020 16:58
  • Skatepark będzie zajmował +/- tyle miejsca ile plac zabaw. Projekt jest inicjatywą mieszkańców którzy chcieliby w tym rejonie także posiadać skatepark na którym to będą mogli rozwijać swoje umiejętności, pasję.
   Norbert Zielinski  04.12.2020 19:38 Autor projektu
  • Ja w ogóle nie podważam, że jest taka potrzeba. Skoro projekt został złożony, to znaczy że autor i co najmniej 20 innych osób uznało, że jest potrzebny.
   Chodzi mi o lokalizację - ograniczanie terenów zielonych w parku to niezbyt fortunny pomysł. Poza tym wiem, jaki szum generują ewolucje na rampach - często przechodzę przy skateparku przy Wrocławskiej. O ile przy ulicy, po której jeżdżą tramwaje to nie jest problem, w parku ten hałas może być uciążliwy, bo ludzie przychodzą tu odpocząć. Bardziej odpowiednim miejscem wydaje mi się np. asfaltowy placyk przy Powstańców, między Sucharskiego i Borowej Góry.
   Mieszkanka470  05.12.2020 17:04
 • Na całe szczęście Park Górczewska chroni uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (UCHWAŁA Nr XIII/78/02 RADY GMINY WARSZAWA-BEMOWOz dnia 20 czerwca 2002 r) Dodatkowo Park Górczewska ma opracowaną koncepcję programowo-przestrzenną(wykonane prez Pracownię Architektury Krajobrazu Ogród Park Krajobraz Zemła Jakub, Zwiech Tomasz) gdzie tereny sportowe są przewidziane, ale pod linią wysokiego napięcia 110 kV. I dopóki linia nie zostanie skablowana, niestety nie ma miejsca na obiekty sportowe.http://wikimapia.org/3221787/pl/Park-G%C3%B3rczewska#/photo/133074
  Mieszkanka143  09.12.2020 10:00
 • "Chcielibyśmy, aby przestrzeń publiczna wzrastała z mieszkańcami, tak jak wzrasta z ogrodnikami, więc prowadzimy liczne działania społeczne. Przestrzeń wytworzona z mieszkańcami funkcjonuje najlepiej. Miejsca powstające bez udziału społecznego często są nieużywane, przeprojektowane albo niedoprojektowane, nie uwzględniają potrzeb i lokalnego kontekstu. Widzimy przy tym też negatywne strony szerokiej partycypacji. Należy do nich lunaparkizacja terenów zieleni. Jeśli wśród mieszkańców pojawia się pomysł na realizację urządzenia służącego aktywnej rekreacji, na przykład w ramach budżetu partycypacyjnego, to gdzie najczęściej chcą go zrealizować? W parku. A parki mają ograniczoną pojemność, są przestrzeniami relaksu, kontaktu z naturą. Takie projekty można z powodzeniem realizować w otoczeniu hal sportowych i nie chodzi o to, że te pomysły albo narzędzia takie jak budżet partycypacyjny, są niedobre. Trzeba jednak znaleźć dla nich odpowiednią skalę, formę i lokalizację"

  Marek Piwowarski w rozmowie z Ewą Zielińską w Magazynie Miasta http://magazynmiasta.pl/2018/12/19/mieszkancy-do-lopat/
  Mieszkaniec16906  25.01.2021 12:15
 • Szkoda, że pomysł zostal wycofany. bardzo dobry teren pod skate park znajduje się w Parku Górczewska za trampolinami. Z daleka od alejek i od bloków. Jako mama nastolatka widzę jak brakuje tego typu infrastruktury dla dzieci, które już wyrosły z placu zabaw w parku. Na pewno byłoby więcej pożytku ze skate parku niż z rozrastającej się co rok piwnej budy i baraków z jedzeniem, które w sezonie letnim generują koszmarny smród i hałas (puszczanie dudniącej muzyki przez food trucki to koszmar) . Na Wrocławskiej jest hałas ponieważ skate park postawiony jest na betonowym placu, niczym nie osłonięty i wiecznie zatłoczony, do tego przechodzi się tuż obok. W parku mógłby być za trampolinami odsunięty od głównych alejek parku. nie mamy na Jelonkach tego typu miejsca dla młodzieży i dorosłych. Byłbym za tym projektem.
  Mieszkanka26595  04.06.2021 10:04
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany