Nieodpłatne warsztaty naukowe uniwersytetu dziecięcego w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Rembertów

623
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
21 000 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 352 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.11.2017 11:10
Rozpoczęto cykl warsztatów naukowych dla dzieci! Pokazy i warsztaty odbywają się w wybrane wtorki, w dwóch grupach: młodszej (16.30 -17.30) oraz starszej (17.45 – 18.45). Plan zajęć oraz formularz zgłoszeniowy na zajęcia dostępny jest na stronie: http://www.naud.edu.pl/?page_id=1842. W ramach projektu zorganizowanych zostanie łącznie 50 spotkań!
Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dz. Rembertów m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Gawędziarzy 8
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywały się na terenie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy.
Opis projektu
Projekt będzie polegał na organizacji nieodpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci w formule uniwersytetu dziecięcego - prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i kompetentnych pasjonatów, w formie warsztatów i pokazów aktywizujących dzieci i pobudzających ich zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy, w sposób odbiegający od rutyny szkolnej. Warsztaty będą maksymalnie aktywizowały uczestników: dawały dzieciom możliwość wykonywania doświadczeń, prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków, zadawania pytań.
Przewidywane dziedziny: biologia, chemia, fizyka, ekologia, geografia, geologia, historia, archeologia, filozofia, technologia.
Przewiduje się spotkania w małych grupach warsztatowych (do 25 osób) i większych grupach (do 50 osób) - tu uczestniczyć mogą również rodzice małych studentów.
Warsztaty prowadzone w 2016 pokazują bardzo duże zainteresowanie projektem, przekraczające liczbę przygotowanych miejsc, w związku z tym w edycji bieżącej wnioskodawca proponuje większą liczbę miejsc.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
Kiedy? W czasie roku szkolnego, ewentualnie również w czasie wakacji i ferii (jeśli będzie zainteresowanie).
Liczba spotkań w mniejszych grupach, do 25 osób: 25 tematów, po dwie grupy = 50 warsztatów
oraz
5 spotkań typu pokazowego w dużej grupie do 50 osób.
Czas trwania spotkań: 60-90 minut.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uniwersytety dziecięce są bardzo atrakcyjną i efektywnie rozwijającą zainteresowania dzieci formą edukacyjną, znakomicie uzupełniającą podstawową naukę w szkole.
Organizacja nieodpłatnych zajęć tego typu da możliwość najmłodszym mieszkańcom pobudzenia ich zainteresowań w kierunku naukowym, z wielką korzyścią dla ich dalszej edukacji. Lokalizacja zajęć przyciąga i oswaja dzieci ze światem wiedzy i książek, czyniąc z Biblioteki również miejsce żywego spotkania z naukowcami i pasjonatami.
Nieodpłatny charakter zajęć ma walor zwiększający szanse edukacyjne dzieci z rodzin mniej zamożnych czy wielodzietnych. Zaproszenie rodziców na niektóre ze spotkań stwarza okazję do konstruktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu, dając impuls do rozmów i rozwijania zainteresowań rodzicówi dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Organizacja 50 warsztatów w mniejszych grupach, po 2 grupy na temat (honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, opieka) - 18 000 zł
oraz
2. Organizacja 5 spotkań naukowych w dużej grupie do 50 osób (honoraria prowadzących, organizacja, materiały, pomoce, opieka) - 3000

od stycznia do grudnia 2017
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
21 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Załączniki
Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany