Rehabilitacja na basenie DOSiR

345
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Ernest Kobyliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 700 zł
Kategoria
  • sport
  • ochrona zdrowia
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Ćwiczenia rehabilitacyjne dla kręgosłupa na basenie DOSiR.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Basen DOSiR ul. Jagiellońska 7

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ćwiczenia rehabilitacyjne dla kręgosłupa na basenie DOSiR.
Opis projektu
Projekt skierowany przede wszystkim dla osób pracujących "za biurkiem". Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7. Dwa razy w tygodniu przez 30 tygodni w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień grudzień odbywałyby się zajęcia rehabilitacyjne na basenie rekreacyjnym, pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

Projekt zakłada zajęcia odbywające się 2 razy w tygodniu w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień. Rehabilitacja odbywać się będzie na basenie rekreacyjnym DOSiR, pod okiem rehabilitanta. Na zajęcia jednorazowo mogłoby wejść około 15 osób - jedne zajęcia trwać będą 45 minut. Tygodniowo w zajęciach mogłoby więc uczestniczyć około 60 osób.
Zajęcia odbywałyby się dwa razy w tygodniu, w godzinach wieczornych - decyduje kolejność zgłoszeń na zajęcia.
45 minutowe zajęcia przewidują gimnastykę korekcyjna i wzmacniającą kręgosłup. Ze względu na to, iż odbywać się będą na basenie rekreacyjnym, udział w zajęciach mogą brać również osoby nie potrafiące pływać.
Projekt zakłada 60 dni zajęć po 1,5 godziny jednego dnia. 60 dni zajęć przekłada się na 30 tygodni w okresie marzec- czerwiec oraz wrzesień-grudzień.
1,5 godziny zajęć prowadziłby jeden rehabilitant - istnieje możliwość zatrudnienia jeden osoby na zajęcia 3 godziny w tygodniu, lub dwóch osób prowadzących zajęcia po 1,5 godziny.
Wszelkie szczegóły dotyczące dni i godzin mogłyby być ustalone bezpośrednio z kierownictwem basenu należącego do Dzielnicowego Ośrodka Sportu przy ul. Jagiellońskiej 7.

Projekt jest ogólnodostępny, będą na nim obowiązywały zapisy według kolejności zgłoszeń. Zapisy będą prowadzone elektronicznie, co najmniej tydzień przed zajęciami. O ostatecznym limicie miejsc decyduje instruktor oraz regulamin pływalni DOSiR. Przewidywana liczba uczestników podczas jednych zajęć to 15 osób.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Bardzo wiele osób zmaga się z problemami kręgosłupa. Zarówno odcinek szyjny jak i lędźwiowy to zmora w szczególności osób pracujących "za biurkiem". Projekt byłby skierowany do dorosłych mieszkańców, którzy chcą wzmocnić swój kręgosłup i skorzystać z finansowanej za pomocą budżetu obywatelskiego rehabilitacji kręgosłupa. Zajęcia z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem gdyż udział w nich będą mogły brać także osoby, które nie potrafią pływać.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
60 zajęć x 1,5h (270 zł) - 16 200 zł
Zakup sprzętu - 2000 zł
Promocja i oznaczenia Budżetu Obywatelskiego - 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 700,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zajęcia mogą cieszyć się będą dużym zainteresowaniem gdyż udział w nich będą mogły brać także osoby, które nie potrafią pływać.

Modyfikacje

19.03.2021 14:55
Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany