Jezioro Grabowskie - zagospodarowanie terenu

152
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • kultura
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyznaczenie ścieżek do spacerowania, ustawienie ławek

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren pomiędzy ulicami Poloneza, Pląsy i Hołbucowa ze szczególnym uwzględnieniem okolicy Jeziorka Grabowskiego.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyznaczenie ścieżek do spacerowania, ustawienie ławek
Opis projektu
Rekultywacja przestrzeni wokół Jeziora Grabowskiego zgodnie z projektem Miasta st. Warszawy Dzielnicy Ursynów z dnia 03.01.2012. Wyznaczenie ścieżek spacerowych i postawienie ławek w sposób nie ingerujący w środowisko naturalne. Plan zagospodarowania zakłada też wyznaczenie ścieżek wzdłuż kanału w kierunku ulicy Polki. Jest to piękny teren z dużym potencjałem wypoczynkowym dla pobliskich mieszkańców jednak w obecnym kształcie nie jest to miejsce dostępne dla osób starszych, niepełnosprawnych i tych z małymi dziećmi.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Okoliczni mieszkańcy nie mają miejsca do spacerowania. Wszystkie pobliskie drogi nie posiadają chodników ani oświetlenia. Istnieje duże zapotrzebowanie wśród mieszkańców na teren o charakterze wypoczynkowym. Ta część Ursynowa była zaniedbywana przez wiele lat pod tym względem. Najwyższa pora to zmienić i zrobić park z prawdziwego zdarzenia tak jak te po drugiej stronie Puławskiej.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt narusza normy standardy oraz przepisy techniczne. Projekt jest sprzeczny z dokumentami programującymi rozwój m.st. Warszawy - Programem ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017-2020 z uwzględnieniem perspektywy do 2023 r. oraz Planem zarządzania kryzysowego. Realizacja projektu uniemożliwi konserwację Kanału Grabowskiego na odcinku od ul. Poloneza do Jeziora Grabowskiego. Brak skutecznie przeprowadzonych prac może skutkować zagrożeniem lokalnymi podtopieniami na terenie tzw. Zielonego Ursynowa.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Fajny pomysł, proponuję w projekcie uwzględnić postawienie dużej ilości koszy na śmiecie , może dodatkowo lampy solarne zasilane promieniami słonecznymi.
  Mieszkaniec25803  25.01.2021 20:05
 • Super pomysł. Rekultywacji potrzebuje też Jezioro Zabłockiego położone w okolicy.
  Mieszkanka26317  12.03.2021 05:02
 • Świetny pomysł. Okolica rozbudowuje się, ale władze traktują ją jak brzydszą siostrę Kopciuszka. Wspaniałe tereny, które potrzebują mądrego gospodarza!

  Miło by było, gdyby też Tor Wyścigów Konnych stał się w niewielkiej części dostępny dla spacerowiczów. Myślę tu o stronie od ul. Poleczki.
  Mieszkanka26392  29.03.2021 09:22
 • Bardzo dobry pomysł. Piękny teren, warto zainwestować. Konieczne oświetlenie. Popieram i zgadzam się, że władze Ursynowa chyba zapomniały o tej części dzielnicy.
  Za to inwestuje się w niebezpieczne trampoliny, na których skaczą dzieci i dorośli nie zważając na zasady bezpieczeństwa. Wokół trampolin zdeptana trawa, a w zasadzie jej brak.
  Mądry gospodarz to podstawa.
  Mieszkanka26437  18.04.2021 16:21
 • Gdzie jest jakaś mapa, aby można było zobaczyć, o jaki teren pierwotnie wnioskowano, a jakiego ostatecznie dotyczy projekt? Poddawanie projektu pod głosowanie bez takiej informacji jest niepoważne.
  Mieszkaniec19227  23.06.2021 22:02
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany