Warszawa Dla Młodych, czyli ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Łabiszyńskiej.

109
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Michał Krakowski
Współautorzy Norbert Zieliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
917 036 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada uzupełnienie sieci dzielnicowych dróg rowerowych w dzielnicy Targówek m.st. Warszawy o odcinek wzdłuż ulicy Łabiszyńskiej pomiędzy Trasą Toruńską (S8) a ul. L. Kondratowicza.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Łabiszyńska
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada uzupełnienie sieci dzielnicowych dróg rowerowych w dzielnicy Targówek m.st. Warszawy o odcinek wzdłuż ulicy Łabiszyńskiej pomiędzy Trasą Toruńską (S8) a ul. L. Kondratowicza.
Opis projektu
Już wkrótce na Osiedlu Bródno w Dzielnicy Targówek zakończona zostanie budowa warszawskiego Metra. Chcemy jako stowarzyszenie Warszawa Dla Młodych poprawić komunikację po osiedlu oraz usprawnić dojazd do Metra za pośrednictwem najzdrowszego (naszym zdaniem)środka transportu -czyli roweru. Tegoroczny limit na projekt w kwocie 917 036 zł pozwoli przybliżyć osiągnięcie celu. Brakujący odcinek to niespełna 700 metrów w linii prostej. Projekt złożony w imieniu stowarzyszenia Warszawa Dla Młodych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu pozwoli na poprawę bezpieczeństwa, uzupełni brakującą infrastrukturę, zachęci mieszkańców do przesiadki na rower. A także usprawni połączenie ze stacją Metro Bródno a poprzez nią z resztą dzielnicy i miasta.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
917 036,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Budowa takiej drogi dla rowerów na wskazanym odcinku, wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej przy ul. Łojewskiej, wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Konieczne jest m.in. uregulowanie odwodnienia drogi, wycinki drzew, ew. regulacja własności działek. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 6 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 2 do 6 miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, że prace nad realizacją możemy zacząć dopiero w 2021 r., nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2021 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Modyfikacje

25.01.2021 16:47
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • projekt super, ale tytuł do kitu - nie tylko młodzi jeżdżą rowerami
    jola saratowicz  26.01.2021 19:25
    • Pełna zgoda, warto usunąć to pierwsze (choć mam "zaledwie" 24 lata). Pozdrawiam z profilu ZDMu.
      Mieszkaniec14664  27.01.2021 19:38
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany