Bezpieczna droga do szkoły - doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Frontowej

456
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Michał Banak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wykonanie dodatkowego oświetlenia o większej jasności i świetle barwy białej na dwoma przejściami w ciągu ul. Frontowej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Frontowa 7 i Frontowa 5
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przejścia przy bloku Frontowa 7 obok skrzyżowania z odnogą ul. Topograficznej oraz przy bloku Frontowa 5 przy skrzyżowaniu z drogą osiedlową między blokami Frontowa 5 i 7.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wykonanie dodatkowego oświetlenia o większej jasności i świetle barwy białej na dwoma przejściami w ciągu ul. Frontowej.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest wykonanie doświetlenia dwóch przejść dla pieszych w ciągu ul. Frontowej: przy bloku Frontowa 7 obok skrzyżowania z odnogą ul. Topograficznej oraz przy bloku Frontowa 5 przy skrzyżowaniu z drogą osiedlową między blokami Frontowa 5 i 7. Oba przejścia pozwalają dojść z budynków przy ul. Frontowej i Topograficznej na przystanek autobusowy Topograficzna 01, skąd autobusy jeżdżą w kierunku ratusza/liceum/przedszkoli i szkół oraz stacji kolejowej.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W okresie jesienno-zimowym dzieci i młodzież dojeżdżające do szkół oraz mieszkańcy dojeżdżający do pracy zmuszeni są do pokonywania obu przejść po ciemku przy słabym oświetleniu ulicznym, co wydatnie obniża bezpieczeństwo pieszych. Realizacja projektu podniesie bezpieczeństwo ruchu (zarówno pieszych jak i kierowców) oraz wpisze się w politykę miasta w zakresie działań na rzecz ograniczenia liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu (pieszych), w szczególności dzieci i młodzieży.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Doświetlenie przejścia dla pieszych (2 słupy z lampami) - 25000zł
Razem 25000zł x 2 przejścia = 50000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt koliduje z inwestycją prowadzoną przez Urząd Dzielnicy Rembertów. Przejście przy ul. Frontowej 5 jest w fazie realizacji (trwają prace budowalne), a dla przejścia przy ul. Frontowej 7 aktualnie rozpoczęły się prace przygotowawcze (będzie zlecane wykonanie projektu budowlanego. Powyższe prace realizowane są przez Urząd Dzielnicy Rembertów. Przewiduje się, że do końca roku 2022 zostanie zrealizowane doświetlenie wszystkich przejść w ciągu ulicy Frontowej i Czerwonych Beretów

Modyfikacje

29.04.2021 10:37
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany