Budowa drogi dla rowerów w ciągu ulicy Płockiej na odcinku od Obozowej do Górczewskiej

511
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Piotr Surma
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
800 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projest zakłada wybudowanie asfaltowej drogi dla rowerów w ciągu ulicy Płockiej pomiędzy Górczewską, a Obozową.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projektowana droga ma powstać wzdłuż ulicy Płockiej na odcinku od ulicy Górczewskiej do Obozowej. Wstępnie wydaje się, że lepsze będzie umiejscowienie drogi rowerowej po zachodniej stronie ulicy Płockiej ze wględu na mniej kolizji po tej stronie z istniejącymi elementami infrastruktury. Projektowana droga mogłaby się łączyć z drogą dla rowerów w ciągu ulicy Górczewskiej skręcając za budynek Płocka 41 celem ominięcia wąskiego gardła przed tym budynkiem. Dodatkowo należy uwzględnić przejazd przez ulicę Płocką obok przejścia dla pieszych pomiędzy pętlą autobusową Młynów, a ulicą Obozową.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projest zakłada wybudowanie asfaltowej drogi dla rowerów w ciągu ulicy Płockiej pomiędzy Górczewską, a Obozową.
Opis projektu

Projekt zakłada budowę drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Płockiej na odcinku od ulicy Górczewskiej do Obozowej. Pas drogowy na tej części ulicy Płockiej jest wystarczająco szeroki aby zmieścić drogę dla rowerów bez ograniczania przestrzeni dla kierowców jak i pieszych. Budowa ścieżki znacząco poprawi jakość komunikacji rowerowej w tej części dzielnicy. Z jednej strony będzie prowadzić do istniejącej trasy rowerowej wzdłuż ulicy Górczewskiej, w tym do nowo powstałej stacji metra Młynów. Z drugiej strony będzie kończyć się nieopodal pasa rowerowego w ciągu ulicy Ostroroga stanowiąc jeden ciąg w kierunku Żoliborza. W przyszłości także będzie krzyżować się z drogą rowerową wzdłuż Obozowej, po zapowiadanym remoncie tej ulicy. W projekcie uwzględnione jest wybudowanie przejazdu przez ulicę Płocką obok przejścia dla pieszych pomiędzy pętlą autobusową Młynów, a ulicą Obozową.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Droga rowerowa w tym miejscu połączy istniejące ciągi rowerowe, jednocześnie zwiekszając dostępność infrastruktury rowerowej na Młynowie.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
800 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wyznacza przebieg ewentualnej ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ul. Płockiej. W tym przebiegu jej budowa nie może być zrealizowana ze względu na rosnące tam drzewa, które trzeba by było wyciąć.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Materiały, które mogą być przydatne:
  1) Ścieżki rowerowe i chodniki w systemach korzeniowych drzew / Suchocka Marzena, Góźdź Karolina
  http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-37d60fa5-38ea-4e32-93f4-0e9489865e3d
  2) Planowanie i zasady ochrony drzew w procesie inwestycyjnym Monika Ziemiańska, Marzena Suchocka, https://sendzimir.org.pl/.../2019/08/ZRZ4_str_13-27.pdf,

  Zdjęcie pokazuje jaskrawy przykład ochrony pozorowanej: osłonięty kawałek pnia, a obok głębokie wykopy w bryle korzeniowej i przechowalnia urobku. https://drive.google.com/file/d/1WSPCwY83aSLQwYjMAsAViWca0E83xI6J/view?usp=sharing


  Powodzenia!
  Mieszkaniec16906  28.03.2021 12:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany