WARSZTATY ZDROWEGO ŻYWIENIA DLA MIESZKAŃCÓW MOKOTOWA

346
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
260 000 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Bezpłatne zajęcia i porady skierowane zarówno dla osób zdrowych, jak i dla ludzi z różnymi schorzeniami potrzebujących specyficznych wytycznych żywieniowych, dla sportowców, a także dla kobiet ciężarnych i karmiących. Z warsztatów będą mogli skorzystać również rodzice małych dzieci, a także seniorzy. Wszyscy, którzy chcą żyć zdrowo.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Krasnołęcka 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznego nr 1 przy ulicy Krasnołęckiej 3
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bezpłatne zajęcia i porady skierowane zarówno dla osób zdrowych, jak i dla ludzi z różnymi schorzeniami potrzebujących specyficznych wytycznych żywieniowych, dla sportowców, a także dla kobiet ciężarnych i karmiących. Z warsztatów będą mogli skorzystać również rodzice małych dzieci, a także seniorzy. Wszyscy, którzy chcą żyć zdrowo.
Opis projektu
Celem projektu jest udostępnienie mieszkańcom Mokotowa miejsca spotkań edukacyjnych i upowszechniających zdrowy styl życia, a także świadomy i racjonalny sposób odżywiania się. Zajęcia będą realizowane przez wykfalifikowaną i doświadczoną kadrę. Ponadto spotkania będą miały na celu zaaktywizowanie i zintegrowanie małych społeczności, tj. matki z dziećmi, seniorów czy też osoby trenujące, które może połączyć wspólna pasja i chęć dzielenia się własnymi doświadczeniami i ciekawymi praktykami, np. zdrowymi przepisami kulinarnymi.
Lokal zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt multimedialny, który podniesie jakość prowadzonych spotkań. Uczestnicy wykładów będą mieli do dyspozycji toalety i aneks kuchenny, w którym organizatorzy będą przygotowywać poczęstunek dla swoich gości. Wejście do lokalu jest niezależne od funkcjonującej w budynku szkoły. Z sali wykładowej będą mogli korzystać również uczniowie podczas teoretycznych zajęć z gastronomii. Miejsce to, może stać się doskonałą przestrzenią do kształtowania postawy społecznej wśród młodzieży uczącej się w szkole zawodowej. Jaka tematyka będzie poruszana na prowadzonych wykładach? Żywienie człowieka chorego, żywienie w różnych stanach fizjologicznych, wadliwe żywienie i jego skutki, żywienie osób w wieku starszym, żywienie kobiet w ciąży, żywienie dzieci w różnym wieku, a także temat: Mody żywieniowe – czy nam pomagają czy szkodzą? W tym historie modnych diet, tj.: Dieta 5:2; Dieta Dukana; Dieta zgodna z grupą krwią czy też dieta Francuzek.
Tematy spotkań będą dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności. Zajęcia będą miały przede wszystkim charakter warsztatów. Uczestnicy będą brać udział w ćwiczeniach z tworzenia jadłospisów, obliczania wartości energetycznej produktów spożywczych, obliczania zawartości składników odżywczych w potrawach,czy też określania własnego BMI i całkowitej przemiany materii. Sala, w której będą odbywać się warsztaty stanie się idealną przestrzenią do wymiany poglądów, doświadczeń i integracji mieszkańców dzielnicy, a także ciekawą alternatywą do spędzenie wolnego czasu w domu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Głównym celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Mokotowa do eksplorowania w świecie kulinarnym i inwestowanie w zdrowie poprzez racjonalne żywienie. Nasze działanie jest odpowiedzią na aktualną modę na kulinarne programy telewizyjne, a także ogromne zainteresowanie młodzieży kierunkami gastronomicznymi. Chcemy zachęcić lokalną społeczność do aktywności na rzecz zdrowego stylu życia i stać się alternatywą do pasywnej postawy wobec współczesnych problemów, tj. otyłość, choroby serca czy coraz częściej występująca cukrzyca. Integracja szkoły, młodzieży i kadry ze społecznością Mokotowa wspólnie pracująca na rzecz profilaktyki chorób i popularyzacji zdrowego stylu życia jest najważniejszym uzasadnieniem do realizacji tego projektu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Sala wykładowa 27170 zł
Aneks kuchenny 8000 zł
Toaleta 4600 zł
Obsługa spotkań z mieszkańcami rocznie 14586 zł
Pomoce dydaktyczne 1500 zł
Usługi 35500 zł

Stwierdzono konieczność zwiększenia łącznej kwoty na realizację zadania do kwoty 260 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
260 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

15.01.2016 09:27
Autor projektu
11.05.2016 18:10
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany