Park dla zwierząt "Reksio"

1970
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
207 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Park dla zwierząt czyli miejsce, którego w Ursusie brakuje, byłby zarówno miejscem spacerów z pupilami jak i miejscem spotkań.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Hassów na Osiedlu Niedźwiadek
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Park dla zwierząt czyli miejsce, którego w Ursusie brakuje, byłby zarówno miejscem spacerów z pupilami jak i miejscem spotkań.
Opis projektu
Taki park mógłby znajdować się w Parku Hassów. Przy chodnikach ustawione byłyby śmietniki z torebkami na odchody zwierząt. Znajdowałby się tu również wodopój dla zwierząt. Oczywiście nie można zapomnieć o ławkach, jednak w parku Hassów już są. Dodatkowo, można by wykonać tor przeszkód dla psów, na którym podczas różnych uroczystości profesjonalny trener doradzałby jak wychowywać psy i jak je tresować. Na co dzień byłoby to miejsce zabaw psów ze swoimi opiekunami. W takim parku można by organizować różnego rodzaju spotkania tematyczne oraz zawody sportowe dla zwierząt i ich opiekunów, jak również wystawy zwierząt, w porozumieniu z Polskim Związkiem Kynologicznym. Takie imprezy ściągałyby do naszego parku rzesze ludzi, co pomogłoby w rozwoju ekonomicznym naszej dzielnicy. Podczas eventów można by także zbierać pieniądze na schroniska dla zwierząt w całej Polsce. Dużym atutem tego parku rozrywki dla zwierząt byłoby to, iż w dużym stopniu utrzymywałby się ze środków własnych, które pochodziłyby z organizowanych tam imprez i zawodów. Poza tym, byłby to chyba jedyny taki park w Warszawie.
Uzasadnienie realizacji projektu
W dzielnicy Ursus ( a zwłaszcza na Niedźwiadku ) brakuje miejsc do wyprowadzania zwierząt i zabawy z nimi. Poza tym realizacja tego projektu w znacznym stopniu mogłaby wpłynąć na czystość i ekologię naszego osiedla (wszystkie odchody po zwierzakach byłyby sprzątane oraz wyrzucane do odpowiednich pojemników). Dodatkowo, park mógłby zintegrować właścicieli czworonogów. Stworzenie takiego parku, nie obciążałoby znacząco budżetu gminy ze względu na możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury przy niewielkich zmianach. Z uwagi na doskonałą lokalizację, działalność takiego parku nie byłaby uciążliwa dla mieszkańców osiedla.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
postawienie toalet Toi Toi - ok. 1000 zł za dwie sztuki na mies
budowa toru przeszkód dla zwierząt - ok. 180 000 zł
zakup i ustawienie kosza na psie odchody - 8 x 500 zł. = 4000
płace oraz koszt utrzymania zarządu oraz obsługi parku (miesięczne) = 22 000 zł ( środki na te cele uzyskiwane byłyby z organizowanych imprez )
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
207 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
naprawa oraz utrzymanie pełnej infrastruktury ( oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, plac zabaw dla zwierząt itd. ) = ok. 35 000 / rok
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
35 000,00 zł

Modyfikacje

17.03.2016 14:08
ijablonowska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany