Oświetlenie ścieżki wzdłuż ul. Przyczółkowej pomiędzy ul. Klimczaka a ul. Branickiego

160
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2022
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Magdalena Grudzińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 725 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na oświetleniu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Przyczółkowej, na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Branickiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Przyczółkowej na odcinku pomiędzy ul. Klimczaka a ul. Branickiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na oświetleniu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Przyczółkowej, na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Branickiego.
Opis projektu
Zainstalowanie latarni typu LED na nieoświetlonym do tej pory odcinku ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Klimczaka do ul. Branickiego. Oświetlenie zwiększy bezpieczeństwo ale także jakość i komfort korzystania ze ścieżki. Projekt jest skierowany do wszystkich mieszkańców Wilanowa (spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych np. niedowidzących). Oświetlenie umożliwia lepszą widoczność na ścieżce i pozwoli bezpiecznie korzystać ze ścieżki przez całą dobę.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Oświetlenie przede wszystkim pozwoli na komfortowe i bezpieczne korzystanie ze ścieżki przez całą dobę. Projekt jest kierowany do dużej grupy odbiorców, w której zawierają się praktycznie wszyscy mieszkańcy Wilanowa (spacerowicze, rowerzyści, biegacze, dzieci, osoby starsze i niedowidzące). Dzięki poprawie jakości oraz wydłużeniu czasu, z którego mieszkańcy będą mogli bezpiecznie korzystać ze ścieżki, Wilanów zwiększy przestrzeń do sportu i rekreacji, jednocześnie promując zdrowy styl życia.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 725,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Zarząd Dróg Miejskich posiada środki finansowe i planuje wykonanie budowy oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Przyczółkowej, na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Branickiego, do końca 2021 roku.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo potrzebna inwestycja, zgłaszana już po raz trzeci. Niestety zostanie zweryfikowana negatywnie. Oto argumentacja ZDM:

  Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
  1. Realizacja projektu koliduje z realizowanymi przedsięwzięciami m.st. Warszawy. ZDM dysponuje projektem budowy oświetlenia ul. Przyczółkowej i ważnym zgłoszeniem robót budowlanych, których częścią jest budowa oświetlenia drogi rowerowej, również na wskazanym odcinku. Wydzielenie z tej inwestycji tylko oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego skutkowałoby koniecznością zlecenia dokumentacji zamiennej i utratą ważności dotychczas przygotowanej dokumentacji.

  2. Koszt projektu przekracza limit kwoty na projekt na Wilanowie (249 334 zł). Szacunkowy kosztorys dla budowy oświetlenia samego ciągu pieszo-rowerowego na wskazanym odcinku wynosi 430 tys. zł. Kosztorys inwestorski dla budowy oświetlenia według przygotowanej przez ZDM dokumentacji, obejmującej budowę oświetlenia całej ulicy, wynosi ok. 4 100 000 zł.
  Joanna Szubińska-Piszczek  04.01.2021 16:39
 • Rada Warszawy przyznała środki dla ZDM na tą inwestycję i już został ogłoszony przetarg na roboty budowlane :-)
  Mieszkaniec12550  24.04.2021 18:28
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany